• apo yeni yakalandigi zamanlar kendisi bir roportajinda hukumet apoyu eger hemen yargilayip infaz etmezse iddia ediyorum 5 sene sonra serbest kalir falan demisti. o zaman yuh be aytunc demistim yavas yani. simdi dusunuyorum da adam pek haksiz degilmis.
  • habertürk'te aytunç altındal'ın katıldığı bir öteki gündem programı yayımlanıyor bu gece, anısına... altındal'ın yüzüğü soruldu programda, o da programcıya gösterip, bakın "1963 sb yazıyor burada demek ki 1963'te ben bir yere girmişim onun ifadesi bu, ben biraz da özel yetişmiş bir insanım" dedi. ben hiçbir şey anlamadım bu '1963 sb' muhabbetinden anlayan, bilen varsa hayrına yeşili yakıversin bir zahmet.

programcı üzerine gidip aydınlatamadı ama programın ilk yayımlanması üzerinden çok zaman geçtiğine göre birileri merak etmiştir, öğrenmiştir sanırım.

edit: büyük ihtimalle saint benoit fransız lisesi yüzüğüymüş. altındal'ın tavrı, uğraşıyla ne kadar uyumlu. hep söylerim komplo teorisyenlerinin bütün hikmeti, çok basit şeyleri çok karmaşık bir hale getirebilme başarılarıdır. bu kadar basit bir şey işte. okulunuzun bir yüzüğü var. okula girdiğinizde veriliyor. siz de bunu takıyorsunuz, sorulunca söylemek yerine de, sesinize gizemli bir ton vererek; "ne olduğunu söylemem, demek ki ben o yıl bir yere girmişim, ben biraz da özel yetişmiş biriyim" diyorsunuz. yoksa şöyle demek de var; "saint benoit'da okudum ben, bizim okulun yüzüğü bu." eh o zaman komplo teorisyeni olamıyorsunuz işte.

komplo teorisyenlerinin insanların zihnini hurafelerle dolduran kişiler olduğunu düşünürüm ve pek haz etmem. uğraşına karşın altındal yine de tatlı adamdı vesselam. alllah rahmet eylesin ya da ışıklar içinde yatsın (çoktan seçmeli başsağlığı mesajı)
  • bir süreliğine garip bir diyaloğumun, daha doğrusu monoloğumun olduğu şahıs. eski işyerim bunun oturduğu apartmana taşınmıştı. zaman zaman kapıda, asansörde veya civardaki dükkanlarda karşılaşıyorduk. ilk karşılaşmamız asansör beklerken oldu. kendimi tanıttım, işimizin ne olduğunu kısaca belirttim ve yeni taşındığımızı söyledim. cevap vermedi ve birazcık pis baktı. ben aldım mesajı ama takmadım. zaten önceden esoterik konularda atıp tutmasından bir kıllanmışlığım vardı kendisine karşı. aynı binayı paylaştığımız süre zarfında önyargım daha da pekişti, nasıl bir adam olduğu zihnimde aşağı yukarı belirginleşti. daha sonraki karşılaşmalarımızda da hep gülümsedim, yeri geldiğinde kapısını tutup önden buyur ettim ve daima hatırını sordum, iyi günler diledim. hiçbirinde tek kelime etmedi. her seferinde ya sadece boş boş baktı ya da yüzünü döndü. iş arkadaşlarımla aramızda bunun bahsi epeyce sık geçer oldu. apartmanın tuhaf huylu adamıydı o. karar alıp hep birlikte adama iyilik güzellik şirinlik tacizinde bulunmaya başladık. lakin inadını kıramadık. sonra biz taşındık oradan ve bu ne yaptı bilmiyorum. grumpy old man havasından daha farklı bir sıkıntısı vardı bunun. daha da fazlasını yazardım ama hakkındaki fikirlerim sözlüğün konsept limitlerini aşıyor.
  • sorulan her soruya, "bu konuda bütün bildiklerimi anlatırsam beni öldürürler, size ancak bir kısmını anlatabilirim" diye cevap veren komplo teorisyeni.
  • rahmetli 3 yıl önce,
    akp içerisinde 2014 yılına kadar çok büyük problemler çıkacak.

ayrıca
    1-ihalelerde ki kayırılan cemaat
    2-şan şöhret ve yolsuzluklar
    3-kadın merakı
    4-içeride ki çift başlılık
    yüzünden akp ikiye bölünecek bu olaylar akp nin sonunu hazırlayacak.

ek olarak demiş ki

"ben maksimum 3 sene veriyorum, 3 sene içerisinde akp özellikle içeriden çok büyük sıkıntılar çekecek ve bölünecek. %38 gibi bir oy bekliyorum."

dedikleri aynen çıkmış adamın.ve gerçekten 3 yıl içerisinde

ilgili video http://youtu.be/spxzjcdilvg?t=6m39s
  • "bir gün çok soğuk, kötü bir yerdeyim.. ama dedim ki sırtıma memleketimi örter, direnirim..."

yerini dolduracak bir araştırmacının yetişmemesi ne hazin...
  • . bilgili,
    . istihbaratı kuvvetli,
    . iyi bağlantıları var,
    . herkesin ulaşamayacağı materyallere ulaşabiliyor,
    . beklenmedik yerlerde karşımıza çıkıyor,
    . geçmişiyle, özellikle yurtdışında olduğu süreyle ilgili detyalı birşeyler sorulduğunda net cevaplar vermiyor,
    . fikir ve görüşlerini istediği zaman televizyonlar aracılığıyla topluma aktarabiliyor,
    . v.s.
    böyle uzayıp giden bir listeyle tanımlanabilir aytunç bey.

aytunç beyi daha iyi anlamak için meseleyi bir de tersinden ele alsak uygun olabilir. yani başlığı silsek, yapılan yukarıdaki izahatı birleştirip bunun hangi mesleğin tanımı olabileceği üzerine düşünsek belki daha iyi tanımış oluruz kendisini.
  • tarihe not düşülsün;
    a haber kanalında, 8 kasım 2012 tarihli bi sormak lazım programında, barack obama'nın 4 yılı dolduramayacağını, wasp tarafından bir suikast ya da skandala kurban edileceğini söylemiştir..

4 yıl sonra gelen edit: bilemedi rametli.
  • küçük yaşlardan itibaren büyük bir özenle yetiştirilmiş bir melamidir.

''ailesi melâmî meşrep mevlevîler ile melâmîler'den müteşekkil olan aytunç altındal, henüz altı yaşındayken başlatılmak üzere özel olarak ailesi tarafından bâtınî-melâmî eğilimde on yıl kadar süren bir eğitime tâbi tutuldu. ilkokulu istanbul'da okuyan altındal, ortaokul eğitimini 1956 yılında diyarbakır'da tamamladı. haydarpaşa lisesi, kabataş lisesi ve pendik lisesi'nde eğitim aldı. lisans eğitimini sorbonne üniversitesi'nde aldı. isviçre'de zürih üniversitesi'nde teoloji konusunda doktora tahsili gördü.''

''insanlara yardım etmeyi sever, bir elin verdiğini öbür el bilmeyecek düsturunu benimsediği için, yardım çalışmalarını hep gizlerdi... her ramazan'da 15 gün fatih civarında itikafa girerdi. 11 yaşındayken ibadete başladı. her seherde dua etmeyi o yıllarda öğrendi. tasavvufa merak sardı. ve iyi bir melami olarak yetişti."

[https://tr.wikipedia.org/wiki/aytunç_altındal https://tr.wikipedia.org/wiki/aytunç_altındal]
    [http://www.habervaktim.com/…bilinmeyen-icraati.html http://www.habervaktim.com/…bilinmeyen-icraati.html]
    [http://www.yazete.com/…milik-ve-beyaz-turkler/4520/ http://www.yazete.com/…milik-ve-beyaz-turkler/4520/]

ben melami olduğunu duyunca çok şaşırmıştım. nitekim kendisini zahirde sosyalist, çağdaş bir ezoterizm araştırmacısı olarak tanımıştım. masonluğun, illuminatinin, türlü gnostik akımın, kabbalanın, yahudi komploların tabiri caizse ciğerini sökmüştü kendisi. terörün finansal kaynakları, derin avrupa birliği tarihi, vatikan ve istihbarat
    dünyasının gizliliklerini de deşifre etti. oradan anlamam lazımdı ki son derece deruni bir islami tasavvufi temeli olduğunu. ama diğer bir çok melami gibi o da kendisini belli etmedi, övünmedi, dini duyarlılığını öne çıkarmadı. ülkesine de, ümmemtine de, dünya halklarına alçak gönüllü bir şekilde hizmetini etti. allah mekanını cennet eylesin.
  • kırk yılda bir doğru veya degil komlo teorisiyeni çıkar, onun da yaşlılık dönemine denk geliriz ya ışte öyle.
    bilgilerinden çok keyif aldığım bir insandı, allah rahmet eylesin.
hesabın var mı? giriş yap