• bugün izlediğimiz çok güzel zaman geçirdiğimiz klasik, sıcak bir komedi filmi..

--- spoiler ---

o atatürk havaalanı sahnesi insanda ayağa kalkıp alkışlama istediği uyandırıyor. evet gerçekten havaalanı denince insanın aklına atatürk geliyor, konu bu kadar net .

--- spoiler ---

kalpleri kazanan filmdir.

edit: mithat'ı oynayan çocuk sen geleceğin komedyenisin .
  • cem gelinoğlu başta olmak üzere filme emeği geçen herkesten özür diliyorum.

filmi ilk gördüğüm zaman "izlemem" dedim, fragmanına dahi bakmadım. netflix'e geldiği bildirimi düştü, yine burun kıvırdım. sonrasında birbirinden habersiz herkes bana bu filmi önermeye başladı. bugün 6. defa önerilince izlemeye karar verdim.

kesinlikle harika bir yapım olmuş. sırf güldürsün diye ne küfür edilmiş ne de osurulmuş... gerçekten tebrikler.

--- spoiler ---

havalimanı denince akla atatürk gelir.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

a: bu sefer kaçırmayacağım mutluluğu. gidip getireceğim gülşah'ı. bekle beni gülşah!
    -bir süre sonra-
    a: nasıl sabiha gökçen ya?
    m: ne yapayım enişte? düşünemedim. benim aklıma havaalanı deyince atatürk geliyor.
    a: ya hepimizin aklına havaalanı deyince atatürk geliyor da mithat insan bir bilete bakar ya.

--- spoiler ---
  • güldürme motivasyonuyla çekilmiş filmdir.

amacı güldürmekse gerçekten ben çok başarılı buldum, baya baya güldüm. bana güzel bir kaç saat geçirtti.

ben köpekten havlamasını, komedi filminden güldürmesini beklerim. bu sebeple beklentim karşılandı.
  • inanılmaz bir kafa yapısı var bu sözlükte. biz buraya gelip böyle filmin anasını sikeyim yazsak kimse ses çıkarmazdı ama beğenince pr oldu. harbiden değişiksiniz. ben güldüm amk kimseden para aldığım da yok. acaba bunlar bir şeyi beğenince hesabına para yattı mesajı falan mı geliyor da inanmıyorlar?
  • bir filmi begendigimiz icin pr ci olmadigimiz kalmisti o da oldu*
    sonu klise bitsede eglenceli film, kafa dagitmak icin izleyebilirsiniz.

edit:bak biri entrylarin editlenmemesini bot hesaplara baglamis.bu entry i editleyerek bu buyuk oyunu bozuyorum
  • "önyargılarımı g*t eden filmdir."diye bir tanım girerek başlayayım yazmaya.

netflix'e ne zaman girsem abi izle bak beğenirsin, lan bak mini fragman göstereyim sana senin istanbul'da 2 yılını geçirdiğin, gece parkına gittiğin, sabah fırınını kullandığın yerde geçiyor diye diye listeme eklettiği boktan komedi filmlerinden biriydi benim için.

kahvaltıda izleyecek bir şey bulamayınca açtım bari izleyeyim dedim. kabul ediyorum ilk başta boktanmış kahvaltı sonrası kapatırım dedim gel gelelim ki 20 dakika sonra film içine aldı. uzun zamandır bu kadar kahkaha atarak gülmemiştim.

şu sıralar içine kaçık biri olarak bu filmin içinde bile empati yaparak üzülecek bir şey buldum ama yine de ilaç gibi geldi. göndermeleri bir sürü kişi yazmış tekrar yazmayacağım ama

--- spoiler ---

"yok değilse yok deyin, yoktan anlarız. insana taht atılır mı orospu çocukları. davulcu attılar üstüme, insana insan atılır mı lan."

--- spoiler ---
    sahnesi aklıma geldikçe gülüyorum.
  • "senin bu hayattaki tek eksiğin enişteymiş mithat." gülmekten yarıldığımız, tüm çevreme izlettiğim müthiş bir komedi filmi.
  • cem gelinoğlu'nun mizah anlayışını seven biri olarak gayet başarılı bulduğum film. filmin başları biraz sıkıcı gibi gelse de ikinci yarısında yarılarak gülünebilecek çokça sahne var. ama filmin kahramanı benim için küçük kız cimcime sude hanım

--- spoiler ---

cimcimenin dans sahnesine çıkmadan önce çok heyecanlanan aykut'u, fatih terim'in uefa finali öncesi soyunma odasında yaptığı konuşmanın aynısını taklit ederek gaza getirmesi ulen şöyle bir kız çocuğum olsa dedirtir
    --- spoiler ---
  • cem gelinoğlu çok yetenekli bir adam. bunu da zaman içerisindeki gelişimiyle gösterdi diye düşünüyorum. bu filmin fragmanı beni çok sardı açıkçası. kadronun güçlü olması da etkendir tabi ama epey eğlenceli bir filme benziyor.

sinemada izlerim.

sinemada izleme sonrası edit: spoiler içerebilir

film çok sıcak, samimi, eğlenceli ve öyle çok olmasa da komik bir film. genel olarak filmden memnunum.

melis babadağ o kadar ama okadar güzel bir kadın ki, neredeyse filmin önüne geçecekmiş. su gibi, bambaşka bi güzellik. onun sahneleri hiç bitmesin istedim.

bunlar dışında filmin müzikleri yetersizdi bence. filmde daha sahneye uygun ve daha fazla müzik istedim. bazı sahneler salt diyalog ile çok sessiz geldi bana. bir de aykut ile gülşah ın süreç içerisinde birbirlerinden hoşlanmaları daha iyi işlenip öne çıkarılmalıydı, bu şekilde çok birdenbire olmuş film süresine yetişsin diye.

ama cem dostum sen film çekmeye devam et, beyaz perdeye gerçekten çok yakışıyorsun.
hesabın var mı? giriş yap