• aydın örs'ün obradoviç veya o klasta isimler yüzünden istifa ettiğini sanmak biraz hayalcilik oluyor. enes kanter'den ömer aşık'a kadar fenerbahçe'ye atmadık kazığı kalmamış bir menajerin peşine takılan yönetim kendisine bile sormadan koç aramaya kalkınca işine saygısı olan her adamın yapacağı gibi istifa etmiştir. zaten görev tanımı belirsizdi. güya şubenin en yetkilisi gibi görünüp semiz özsoy'un keyfine göre yönetilen bir yapıda fazla bile kaldı. öncesinde atılan kazıklara rağmen kulüp çağırınca eski defterleri bir kenara koyup görev almaktan çekinmedi. bu yönüyle cem akdağ'a benziyor biraz da. galatasaraylı da olsa ben akdağ'a yapılanlara bile üzülürken örs için neden nötr kalayım. takım geçen seneyi kötü geçirmiş, hatalar yapılmış, örs mudahale etmemiş. spahija'nın kellesi gitti, örs istifa ediyor ki çirkef bir adam olsa o koltukta kalmak için binbir dolap çevirirdi. peki tüm bunların en başındaki adam olan semih özsoy'un sezon boyunca aynı masalları anlatmaktan başka bir kabiliyeti olmayan nedim karakaş'ın hiç mi kusuru yok. onlar da hakan dinçay gibi hiçbir eleştiriye uğramadan yerlerinde kalmaya devam ediyorlar. sosyal medyadaki piyonlara oyuncu çok para istedi, örs kendi isteğiyle ayrıldı, yönetim elinden geleni yaptı, yeni yapılanma, semih özsoy'un büyük vizyonu gibi gaz alıcı iki tane duyum yazdırınca temize çıkmak varken niye sorumluluk alsınlar ki.

fenerbahçe bu yıl tüm amatör şubelerinde ancak rakiplerinin yapmak isteyeceği kıyımları yaparken asıl temizlenmesi gereken parazitlere hiç dokunulmadığı için kulübü kemirmeye devam edecekler. kulübü tanjeviç, remzi dilli, violet duca, didem akın gibi asla bu camiaya ait olmamış ve olamayacak kişilere emanet edip onlara sahip çıkmak yıllarını bu kulübe adamış insanlarıysa taraftarın önüne atıp kapı dışarı etmek artık bir fenerbahçe geleneği oldu zaten. asıl üzücü olan bu. yoksa aydın abi'yi kulüp zordayken yarın çağırırsın gene koşa koşa gelir ama vefa hakkaniyet bilmeyen kişiliksizler gene yaptıklarıyla kalacak.
  • 4 yanlışın götürdüğü doğru.

(bkz: turgay demirel)
    (bkz: mahmut uslu)
    (bkz: bogdan tanjevic)
    (bkz: nedim karakaş)
  • "islam çupi'nin "fenerbahçe'nin büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte. adı konamaz" sözünün sadece kaybedilen şampiyonluklar sonrasında değil kazanılan başarılardan sonra da hatırlanması gerektiğine inanan bizler; bahsi geçen büyüklüğün fenerbahçe değerleri olduğunu çok iyi bilmekteyiz.

fenerbahçe'yi fenerbahçe yapan değerlerin başında yer alan vefa duygusunun son yıllarda bir semt adı veya bir boza markası olarak hatırlanması, bizleri kaybedilen kupalardan daha çok üzmektedir.

"fenerbahçe şampiyon olmadan da yaşar. fenerbahçe'li olmak şampiyon olmaktan ayrı bir şeydir" diyen necmi tanyolaç'ın yıllar önce yapmış olduğu bu analiz, bu gün hala taraftarlar için geçerliliğini en üst seviyede muhafaza etmektedir.

işte bu yüzden bizler; 3 yıl önce hiç tereddüt etmeden basketbol takımımızın başına gelen, bu zaman zarfı içinde bir çok zorluğu yenerek takımımızı 16 yıl sonra yeniden şampiyon yapan ve bundan sonra çok daha büyük hedeflere ulaştıracağına emin olduğumuz gerçek fenerbahçeli ve gerçek bir beyfendi aydın örs hocamızın, sadece "yeniden yapılanma" adı altında içeriği ve kapsamı belirsiz bir operasyona kibarca istifa etmeye mecbur bırakılmasını hazmedemiyoruz.

kaçan kupalar bir ertesi yıl kazanılabilir ama kaybedilen değerlerin yeniden tesisi bazen mümkün olmamaktadır.

işte bu sebeplerden ötürü, fenerbahçemiz için, değerlerimize sahip çıkmak için, aydın hocamız için pazar günü saat 14.00'de fenerbahçe formalarimizla yoğurtçu parkındayız."

antu
  • az evvel ntvspor'da konuştu, koraç kupası günlerini anlattı, o günleri bize tekrar hatırlattı. koraç kupası'nı kazandığımızda ben sadece 9 yaşındaydım ama yaşadığım sevinç halen aklımda. o günlerden itibaren basketbolu sevdiysem, bana basketbolu sevdirenlerin başında da aydın örs gelmektedir. bu vesileyle kendisine tekrar teşekkür ederim.
  • aydin ors, oynattigi savunmaya dayali temkinli basketbolla bir türk ekolü yaratmaya çalışmış, zaman zaman çok başarılı olmuş, ancak hidayet, hüseyin, kerem gibi basketbolcu olmadan önce adam olması gereken, sporcu zihniyetiyle ilgili bulunmayan oyunculara yeterince diş geçiremeyince milli takımla başarısız turnuvalar oynamış bir teknik adamdır. başarılı olması için naumoski gibi saha içinde istediklerini gerçekleştirebilen kusursuz bir oyun kurucu ve ufuk sarıca ile volkan aydın gibi savunma yönü çok kuvvetli görev adamlarına ihtiyacı vardır. 2003 avrupa şampiyonasında milli takımın başındaki başarısızlığı nedeniyle kendisinin basketbol bilgisini ve vizyonunu sorgulayanların aydın örs' ün yerine kimi önerecekleri ise merak konusudur. ayrıca aydın örs' e duyulan tepki göstermiştir ki türk zihniyeti yalancı imparator ister, şaklaban ister, kaypaklık ister. dev adam yaftası yapıştırılan içi boş hödüklerin kredisi sonsuzken aydın örs gibiler herzaman günah keçisi olmaya mahkumdur.
  • ülkemize korac kupasını kazandıran coach
  • 10 yaşında bir bücürken kendisiyle bir spor etkinliğinde tanışmıştım ve o gazla 1 hafta boyunca günde 3-4 saat basketbol antremanı yapmıştım. belki beni bir yerde görür de takımına alır vaktin birinde diye. babam esasen basketbolu takip etmez eskiden beri ama onun basketbol adına anlattığı tek adamdı bana aydın örs. sebebini de söylemeye gerek yok. çocukken sevdiğin öğretmenin dersinde iyi olmak istersin ya onun gibi bir şeydi o tecrübe benim için. sırf bir daha gördüğünde iyi olayım diye gaza gelmiştim. tabi daha sonra ben onu tribünden ya da sağda solda gördüm ama o beni görmedi. ama onun kazandığı başarılar benim gibi nice gencin basketbola yerel manada gönül vermesine neden oldu. sonrası obradoviç, sonrası ivkoviç'ti zaten çok uzun yıllar.
  • türk basketboluna adını altın harflerle yazdırmış efsane. karakteri, efendiliği kendisinin ardından gelen birçoklarına ders olmalıdır. fenerbahçeliliği de bizlere.

bir diğer efsane isim için;
    (bkz: aydan siyavuş)
  • on yaşındayken bayramda elini öpmeye gitmiştim. muhabbet açıp basketbolu sever misin? dedi. atladım tabi. takımı mı sordu. futbolda fener olmasına rağmen o zaman herhalde en iyisi olduğundan efes'i tutuyordum. efes dedim, güldü. o gülüş bana ilginç gelmişti, hala hatırlarım. ertesi sene 12 dev adam reklamları dönüyor. haydaa bu aydın amca! efes'ten yenice a milli takıma geçmişmiş. o gülüşün sebebini anlamıştım. fenerin başına geçtiğinde de ortaokuldaydım. telefonla arayıp 'sonunda doğru yolu buldunuz aydın amca' diyecek kadar da saftiriktim. hala güzel hatırlarım. beyefendi bir adamdı. kimbilir nerelerde, karşılaşır mıyız bir daha...
  • bana göre gelmiş geçmiş en iyi türk hoca'dır. alan savunmasının piri, basketbolu

sevdiren ekibin koçu.
hesabın var mı? giriş yap