• komiktir.

bir de olur olmaz yerlerde akla geliyor, o daha komik.

geçen fotoğrafçıdayım, vize için vesikalık çektiriyorum. adam dedi ki "şimdi hiç gülmüyosun, saçlarını arkaya at kulakların da görünsün, sonra geri göndermesinler".

gel de şimdi burda "ay ben gülerim" deme. gel de yiğit özgür'ü anımsama. gel de gülme.
  • hani ortamdaki herkes ortak bir şaka yapmaya karar verir ya, üçüncü bir kişiye, işte konunun tüm detayları konuşulur falan. tam o esnada, genelde bir dişi kişisinden çıkar bu can alıcı cümle.

"ay ben güleriimmm..." ve gerçekten de güler.
  • en sevdiğimdir. ayrıca yiğit özgür'ün birinci kitabının (ikinci miydi yoksa?) arkasında bulunur (önü de olabilir), buralardaydı bulamadım şimdi.
  • söz konusu telefonla bir yeri arayıp yemek siparişi vermek olduğunda sıklıkla söylediğimdir. çünkü her seferinde bir aksilik olur ve elime yüzüme bulaştırırım. o yüzden artık hiç o görevi üstlenmiyorum.
    çoğu zaman adresi unutuyorum. lan insan 4 yıldır oturduğu evin adresini unutur mu? telefondaki adamı bekletip kardeşimi apartman numarasına baksın diye apar topar evden yolladığım ya da yanlış adres verip bir saat bekledikten sonra adama "niye hala bizim siparişler gelmedi?" diye çemkirdiğim olmuştur.
    bazen de bir anda yanlış sipariş verip ayıp olmasın diye düzeltmeye çekiniyorum. sonra gelsin hiç sevilmeyen turşulu, mayonezli karışık sandviçler, kola yerine ayranlar, bol acılı ve nar ekşili çiğköfteler...
    bir keresinde yine bu tarz bir mallık yapıp gülme krizine girmiştim de yanımdaki arkadaşım telefonu elimden alıp "pardon yanlışlıkla sipariş verdik." deyip kapatmıştı telefonu. yanlışlıkla sipariş mi verilir angut? bari doğru düzgün bir bahane bul, vazgeçtik falan de. sinirlendim bak yine.
  • sinir bozucu bir olay karşısında olayın yarattığı şoku üstünden atmaya çalışan bireyin içine düştüğü durumla dalga geçip, kendini rahatlatmak adına sarfettiği cümle.
  • (bkz: ayben)
  • (bkz: pelin çift) sanıyorum durumun yaşayan örneği oldu kendisi.
  • gülüyor, demek ki yapacak.
hesabın var mı? giriş yap