• medinedeki* bir arap kabilesi için:

(bkz: evs)
  • 2018 yılında eurovision şarkı yarışmasına katılmış macar grup.
    maalesef solistleri kanser sebepli hayatını kaybetti geçtiğimiz günlerde.
  • türk bilişimciler tarafından a-ve-se, ey-vi-es diye okunur genelde. oysa utanmadan ey-double you-es demeniz lazım.
  • eğer aws hesabınız üzerinden bilmediğiniz bir şekilde faturalandıysanız ve bir şikayetiniz varsa bu konuda,
    1) öncelikle bu adrese tıklayın : contact
    2) faturalama ve hesap desteğine tıklayın
    3) şikayetinizi yazın ve gönderin (recommended yazan kısımları doldurmak zorunda değilsiniz)

hesabınızdan para çekiliyorsa hesabınızı kapatmayın, ben kapattım sonra tekrar açtım açık service'i kapatmak için.

link üzerinden şikayetimi belirttim yetkililere neden para kesiliyor bilmiyorum ve hesabımı kapatmak istiyorum diye. 24 saat içinde geri dönüş yaptılar. beni whatsapp üzerinden aradılar ve bugün sorunu çözdük. konuştuğum kişi de çok tatlıydı, ne dediysem perfect perfect dedi :)) (bu yüzden aws'ye sinirli olsam da yetkiliyle iletişim için attıkları ankette hepsine excellent verdim)

ben açık service'i nasıl kapatacağımı bilmiyordum (daha doğrusu biliyorum ama hangi servis olduğunu bulamadım) bunun için adım adım nasıl yapmam gerektiğine dair bir mail atacağını söyledi bana yetkili kişi çünkü onların service veya hesap kapatmaya yetkileri yokmuş, illa hesap sahibi yapmak zorundaymış. konuşmadan 1 saat sonra mail geldi, bilale anlatır gibi anlatmış sağ olsun. free tier bittiği için para kesiyormuş. ec2'da bir tane volume açık kalmış. onu terminate ettim. service'i kapattım, şükür moment.
  • azure ve google cloud yerine kullanmak için ciddi efor sarfettiğim bir platformdu ve gerçekten bunun için emek harcadım. ancak o kadar çok problem yaşadım ki lanet olsun dedim ve bıraktım. artık çabalamıycam aws senin için. üzüldüm ama…
  • çölün ortasına datacenter açıyorlarmış.

şaka gibi ya petrol ile mi soğutacaklar çok merak ediyorum.

adamlar milli marşı okutmadı birde bize gelmesi gereken müşteri suud'lara gidiyor.

bizede pop noktası kurarlar ancak.

umarım yapamazlarda vazgeçerler. başka ülke mi yok bacım ?

https://www.blackridgeresearch.com/…op-data-centers
  • guvenlik mevzusunu asmis derecede onemsiyor aws. her product toplantisinin, her business review'in ilk 3 basligindan biri. tabii distinguished engineer eric brandwine gibi asmis bir psikopatin guvenlik yularlarini elinde tutmasinin buyuk rolu var bunda.
hesabın var mı? giriş yap