• detroit pistons ile anlaşması an meselesi olan teknik adam. ama kendisi detroit'e gelmeden transfer listesi geldi. listede kaka'dan messi'ye kadar uzanan çok önemli isimler var. türkiye'den arda'nın da olduğu listenin gerçekten de avery johnson'a ait olup olmadığı tartışılırken johnson cephesinden henüz bir yanıt gelmemesi kafaları biraz daha karıştırıyor.
  • oyunu okuması ve saha içindeki hakimiyetiyle, henüz oyuncu iken iyi bir coach olacağına dair sinyaller verdiği söylenirdi little general'ın. ve görüyoruz ki haklılarmış; şimdiden başarılı bir coach oldu. sakin ve kontrollü bir kişiliğe sahip olduğu bilinirdi; tepkisini genellikle bağırıp çağırarak değil, hafifçe gülümseyerek ortaya koyardı; hala da öyle yapıyor.

ancak saha içinde, formalı bir avery johnson'da uzun yıllar boyunca gözümüzden kaçmış olan bir gerçek var imiş ki, coach olduktan sonra alenen ortaya çıktı bu. bu adam ilyas salman'a benziyor a dostlar. bu sene play-off'larda hakem hataları hep dallas mavericks'in aleyhine gelişti ve buna rağmen avery johnson, ilyas salman'ın banker bilo adlı başyapıtında sergilediği performansa yakın bir duruş sergileyerek, sadece durdu ve ezikçe gülümsemekle yetindi. tipi de ilyas salman'a benziyor, davranışları da. hatta final serisinde phoenix'e kaybettikleri ilk maçın sonunda yaşananlardan sonra hakeme bakışı, "banker bilo"da ilyas salman'ın, şener şen tarafından n. kandırılışı (kaçak yağ satma muhabbeti) ve hapse düşeceğinin anlaşılması ile birlikte, şener şen'in salman'a "ben sana hapiste bakayım diye bu işte ortak olduğumuzu söylemedim; ikimiz de hapse düşersek ne yaparız? ama ben dışarıda olursam aslanlar gibi bakarım sana, krallar gibi yaşatırım seni mapusta" demesini müteakip, salman'ın şen'e "yapar mısın bu delikanlılığı? yapar mısın bu insaniyeti?" deyip zokayı yutuşuyla yüzünde beliren ifadeyi andırdı bana. (yoksa çok uzun bir cümle mi kurdum?)
  • büyük bi haksızlığa uğrayıp kovulan vasat koç. bence nets bu adama daha çok şans vermeliydi. teknik ekipte istikrar olmazsa eurolig hayal amerikan ekibi için.
  • bir biyigi vardir bunun; hangi kanala ciksa, o kanali degistirme sebebidir. hani bizde dudagi ince olanlara hakkinda, biyik birakta anlasilmasin geyigi doner ya, bu abide kalin dudagini ince biyik ile kompanse etmeye calisiyor anladigim kadariyla.
  • şu aralar espn'de yorumculuk yapan nba kaşarı. kendisinin sert bir mizacı buna karşın incecik bir sesi vardır. konuşurken küçük enişteyi hatırlatır. güldüren adamdır nitekim.

http://www.youtube.com/watch?v=9ghbtjykb-0
  • nba'in şifo mehmet'i.
  • basketbol da dahil olmak üzere tüm spor dallarında pek çok şey tartışmaya açıktır. amma velakin, kesinlikle tartışılmayacak tek bir şey varsa o da bu lavuğun koç falan olmadığıdır.
  • şu sıralar phoenix suns'ın en çok güvendiği adam olsa gerek. dallas mavericks'in buraya gelmesinde büyük katkıları olduğu doğru, yılın coachu ödülünü de hakederek aldı kesinlikle ama dallas-phoenix serisinde dallas coachluğu değil de phoenix ajanlığı yapıyor dallas benchinde .eğer dallas nba finallerine kalamazsa tek suçlu avery johnson olcak. normal sezonda mükemmel işler yapıyor ama playofflar için gerekli tecrübeyi bir an önce kazanması lazım yoksa çok yazık olcak dallas'a birkaç sene daha.
  • brooklyn nets tarafından kovulmuştur. brooklyn nets'in tarihinde kovduğu ilk koç olmuştur böylece.
  • 1054 maçla, nba tarihinin en çok maça çıkmış olan draft edilmemiş oyuncusu. lakin an itibariyle kendisiyle arasında 45 maç fark bulunan ben wallace, büyük bir sakatlık yaşamadığı ya da sezon sonunda emekli olmadığı takdirde, bir dahaki sezonun başlarında kendisini çok büyük ihtimalle geçecek.
hesabın var mı? giriş yap