• hafif kahverengine çalan kızıl saç rengi. güzeldir.

şarkı içinde kullanımı için
    (bkz: gold dust)
  • sydney'de semtin merkezinde olan auburn caddesinde sabah sabah bir bankta oturmuş, üzerinde çizgili pijaması, elinde rakısı, etrafı süzen bıyıklı amcayı gördüğümde türk mahallesi olduğuna inandığım yer.
  • türklerin yoğunlukla yaşadığı bir yer auburn. hakkında pek çok türk öğrenci yok şöyledir yok böyledir diye kötülese de aradığınız ve ihtiyacınız olan bir çok şeye sahiptir. buna yardım etmeyi seven türkler de dahildir. ben henüz bir kötülüğünü görmedim, göreceğimi de zannetmiyorum. empati ve insan ilişkisi meselesi. yıllardır ülkelerinden uzakta kalmış insanların senin gibi dün türkiyeden gelmiş biri gibi olmasını bekleyemezsin. son olarak yazmazsam çatlarım. ''yeeee abi'' ''g'day abi''
  • istasyonuna adim atar atmaz, yüze "kebap kokusu"nu çarptiran, sidney'deki türkiye.
  • kolay ve zevkli lost highway filmi cekme yeridir. burada gece yarisi bahcesindeki salincakta beyaz kiyafetleri ve yuzunun onunu orten siyah saclariyla sallanan bir cocuk gorurseniz kacin oradan arkaniza bakmadan.
  • yaklasik 20 gun ikamet ettigim ve avustralyada turkce bilmeden nasil ve nerde yasanir sorusunun cevabini buldugum insanlari olsun alisveris imkani olsun her yonden kesinlikle kotu sayilamayacak bir semt.
    ve camisinden ezan sesi cikamayan yer.
    yasakkk gardesimmm yasaqqq.
    ayrica video almaya girdiginizde en cok satanlardan birinin televole oldugunu ogrendiginizde sasırmadığınız semt.
  • isiklarda beklerken caddeden gecen herhangi bir aractan bangir bangir sertac ortac gurultusu duyabileceginiz guzide yerlesim merkezi.
  • aslinda turk mahallesinden cok musluman mahallesi ama kimse bunu kabul etmek istemiyor.
    kebap sadece turklerin degil bir cok memleketin de ilgi alani, ustaligi, et sevdasi.
    turk kanallarina hasret duyanlrin sifa buldugu yer denebilir ama, televoleden tutun da her turlu dizi olsun spor tartisma programlari olsun hepsi raflarda gurbetci turk izleyecilerini bekliyor.
    turkler de onlari pek bekletmiyorlar hemencecik aliyorlar, adeta naklen yayin var!!
  • yuvarlanan şişko pandalar der, bir de büyüğünden * koyarım.

edit: fesatlık yapmayın, büyüğünden sımayli koyduk
  • sucuk ve helva ugruna gidip de arkaya bakmadan geri gelinmesi gereken, aylik turkiye hasreti alisverisinin toptan yapilmasi ve yoldan gecen insanlarla olabildigince az temasta bulunulmasi saglik acisindan faydali olan mekan...
hesabın var mı? giriş yap