• bir filmde gotlek diye cevrildigini gorup sasırdıgım ingilizce kelime.butthole'da denir.
  • 9 haziran 2005 tarihinde saat 23:00 sularında cnbc-e'de yayınlanmakta olan vietnam savaşı konulu amerikan filminde sarfedilen ve cnbc-e çevirmenlerince "göt lâlesi" olarak çevrilip altyazılan küfür. evet, cnbc-e'ciler lale'deki a'nın şapkasını da özenle yerleştirmişlerdi...
  • gerizekalı amerikalıların en ağır küfürlerinden biri..türkçe-ingilizce direkt tercüme yapılırsa götdeliği anlamına gelen laf.asıl anlamı:eşşooolusuu!!!!
  • genel kullanımından biraz daha kibarı "adisin"dir...
    hatta fiil hali ise=> "you're being asshole" yani "adileşiyorsun"dur...
  • asshole'un iki kelimeden oluştuğunu görememiş bendenizin, film izlerken saf saf bir anda "ablaaaa asshole ne demek yaa?" diye sormam üzerine ablamın ingilizceden türkçeye direk çevirip yüzüme "götdeliği" demesi, ve ablamın ağzından yılda bir kere salak lafını ancak duyabilen benim dumur olmama sebebiyet vermiş kelimedir. yaa ne biliyim ben serseri, ahmak falan gibi bişey bekliyordum.
  • south park'ta en çok geçen küfürdür ayrıca..
  • eminem'in yeni albümü mmlp2'nin 7. parçası. nakaratını her dinlediğimde yüzümde istemsiz bir gülümseme oluşuyor.
    everybody knows that're just an asshole
    everywhere that you go
    people wanna go home
    everyone knows
    everybody knows
    so don't pretend to be nice
    there's no place you can hide
    you are just an asshole
    everyone knows
    everyone knows

thanks for the support asshole ahahahha
  • zaman zaman puşt diye de çevrilebilir..
  • içinde aşağıdaki gibi bir bölüm geçen parodi, sıçma sonrası anal temizlik çalışmasını anlatması bakımından beni benden aldı:

"when im taking a shit it feels like im peeling peanut butter off of a shag rug"

yani hissiyatını koruyarak çevirmeye çalışırsam:

"kıçımdaki boku temizlerken, adeta bir miktar fıstık ezmesini üzerine sıvandığı peluş halıdan çıkarıyormuşum gibi hissediyorum "
  • rescue me'de "hıyar" olarak çevrilir. yer yüzünde ağzına en iyi oturan adam denis leary'dir.
hesabın var mı? giriş yap