• sizden ba$ka kimsenin a$ik olmadigi ve olmayacagi kadin...
    bu $u anlama gelmektedir, "- onu oyle sevin ki kadin kendisiyle diger ilgilenenler saat sormu$ gibi hissetsin..."
  • özgür bir kuş gibidir.

sırtı dik, ayakları yere sağlam basan, sosyal, eğlenmeyi seven, iyi eğitimli, kültürlü, okuyan, araştıran, spor yapan, sanatın her dalına ilgi duyan ve bu arada taş gibi sıkı bir hatundur.

güzel giyinir, çekicidir, herkesin ilgisi üstündedir, ama o kimseyi takmaz kafasına, cool durur, erkeklere güvenmez, ilişkileri giderek kısalmıştır, başlarken daha biteceği günü de görür.

kolay kolay üzülmez, kırılmaz, kırılsa da bağışıklık sistemi güçlüdür, iyileşiverir hemen, düşmez o, ancak tökezler.

kimseye ihtiyacı yoktur, yalnızken de pek bir mutludur, yalnızlığın da tadını çıkarmasını bilir, ha, hani sinemada film seyreden ya da bir restoranda tek başına yiyen kadın var ya muhtemelen odur, odur.

ampul de değiştirir, kavanoz kapağı da açar, şarap mı? komik olmayın çocuk oyuncağıdır, kendi elleriyle müthiş zevk alarak kendi mutfağında yaptığı salatasının, etinin, soslu makarnasının yanına kırmızı şarabını açıp keyif yapmasını iyi bilir çünkü.

okuyucu, eğer bıkmadan sabırla buraya kadar okuduysan diyeceksin ki şimdi "sen de amma abartmışsın, böyle bir kadın yok, varsa da kimseye ihtiyacı yok, bunun nesi aşık olunası kadın?"

ama daha önce söylenmiş zaten bir dolu, böyle kadın vardır da, yoktur da, ruh güzelliğidir de, manken gibi kadındır da, kokusu mistir, içi şöyle dışı böyledir de, de de de.

işe yaradı mı bu kadını bulmanda? evetse zaten tebrikler, hayırsa işte o zaman şunu dinle;

bu kadının yüzünü tutup kendine çevireceksin, çevirdikten sonra da ilgisini çekecek iki çift konuşacak lafın olacak, gülen gözlerinle bakacaksın gözlerinin taa içine.

sohbet edeceksin, tadını çıkaracaksın, o da seni keşfetmeye başlayacak.

sonra ellerinden tutacaksın, alıp götürüvereceksin oradan, hiç gitmeyi planlamadığı bir yere.
    ve bırakmayacaksın o elleri..
    bırakırsan kendi alemine dalar, yeniden karışıverir kalabalıklara, yalnızlığına döner, özgür kuştur o, çırpar kanatlarını, uçar gider.

zapt edeceksin onu, bak o elleri bırakmayacaksın.
    gittiğin her yerde göğsünü gere gere "bu benim sevdiğim kadın" diyeceksin, bundan gurur duyacaksın ve "kızım seninle mutluyum ben" i ona hissettireceksin.

başa dönelim, şimdi tekrar bak o kadına. bunları yapabilecek misin?

çünkü aşık olunası kadın, aynı zamanda aşık olmayı isteyen kadındır.
    her ne kadar "bütün" sanmaktaysa da kendini, sen gelmeden önce "eksik", senle "tam" olduğunu öğrenmek ihtiyacındadır.
  • benim lan, benim amk. biriniz de çıkıp aşık olmadınız!
  • kavgaya senle beraber girmekten çekinmeyecek kadındır.
    ortaya bir bardak çay koyduğunda yeri geldiğinde bir sen bir ben içebilecek kadındır,
    bir simidi ortadan ikiye böldüğünde doyacak kadındır.
    çoğu hak eden, ancak gerektiğinde azla da yetinen kadındır.
    yüreğinin büyüklüğü memesinin büyüklüğünden daha fazla olan kadındır.
    bulgur pilavı yapmayı bilen kadındır, daha önemlisi bulgur seven bana küçümsemeden bakan kadındır.
    kaynanasının yanına giderken memlekete inadına bir saat önce mola verdirip "çok acıktım tost yiyelim" demeyen, yolda arabayı durdurup yemek yemeyen, aksine "annen hazırlanmıştır şimdi ayıp olmasın" diyen kadındır. *
    halden anlayan, halini anlatan kadındır.
    kadir kıymet bilen kadındır.
    vicdanı olan kadındır.

kendisine buradan sesleniyorum

biri mutlu olacaksa, sıraylaysa yani bu işler ben hakkımı sana veririm.

not: *için (bkz: #37979611)
  • parmak arası terlikten bozma olmasına rağmen etiket fiyatında - 549 $ - yazan herhangi bir ayakkabı gördüğünde markasının ne olduğuna bakmaksızın ''- adam mı skiyo len bunlar'' diyebilen kadındır.
  • şu an evli olduğum kadından başka bir alternatifi gönlüme kabul ettiremediğim kadındır.
  • her planını iki kişilik yapan, bir gülümsemesiyle hayatı güzelleştiren, paraya değil, hayatı güzel kılan erdemlere değer veren, sevdiğini söyleyen ve söylerken gözleriyle de bunu anlatan, yeri geldğinde seyyar köftecide, yeri geldiğinde en lüks mekanlarda hep kendi gibi olabilen.......

en önemlisi de yukarıdaki tanımlamalardan bağımsız olarak; herkes kadar sıradan ama herkesten farklı yanını sadece sizin görebileceğiniz kadındır.

karşıtı için:

(bkz: erkekler hayvan ama evde bir tane beslemek lazim)
  • aşık olduğunuz insanlara bi bakın; var mı ortak noktaları, çok mu benziyorlar birbirlerine? mesela hepsi mi kokoreç seviyor, pes oynuyor? aşık olunası kadın yoktur, aşık olacağınızın tuttuğu kadın vardır. yapar işte size bi şeyler; güler mesela... e bitti işte "gülsün yeter" dersiniz sonra. sonra farkındalık süreci başlar. şusunu seviyormuşum, busu ilgimi çekmiş, hem çok güzel gülüyor lan - geldik mi yine gülmeye - sonra tanıdıkça sever, sevdikçe de aşkınız artar olur. oldu da bulduysanız o'nu: bırakmayın oğlum. ne olursa olsun, bırakmayın.

--- spoiler ---

" herkesin tavsiyesine uyup, önüme baksam ve başka birini bulsaydım, bu aşk olmazdı. bu, uğruna savaşmaya değmeyecek gelip geçici bir şey olurdu. ama bu öyle bir şey değil"

-ted mosby-

--- spoiler ---
  • sizi merak edecek olan kadındır. öyle " neredeydin, kimleydin? " gibi havadan sudan şeylerle paranoyakça bir meraktan bahsetmiyorum. başına bir şey gelir mi diye merak eder, aileni merak eder, o an ne yaptığını merak eder, şu an nasıl uyuduğunu merak eder. soramaz ama. soramaz ve daha da çok düşünür seni. varsa etrafında böyle bir kadın korkma sev sen onu. ısırmaz, daha çok sever.
  • içinizdeki boşluğu dolduran kadın.
    şefkat, değer, huzur, şehvet, saygı, güven vs. ihtiyacınız olanı size verebilendir.
hesabın var mı? giriş yap