• 2022 dünya atletizm şampiyonasında az önce 6m'lik atlayışı ile altın madalyayı kazanmasının ardından 6.06m ile şampiyona rekorunu da kıran ve an itibariyle 6.21m ile dünya rekorunu deneyecek uçan atlet.

edit: geldi, 2. denemede geldi, açık havada geldi, 6.21m geldi, dünya rekoru da geldi.

edit: yeni dünya rekoru vesilesiyle, hazır yeri gelmişken şunu da ekleyeyim; soyadı olan duplantis sözcüğü, fonetik olarak bende masalsı ve bulutsu çağrışımlar yaptığı için, soyadının kendisine çok yakıştığını düşünüyorum. uçadur çocuk!
  • 2023 diamond league sezonunu dünya rekoru ile kapatıp 2024 diamond league sezonunu dünya rekoru ile açarak, arka arkaya iki diamond league buluşmasında dünya rekoru kırmayı başaran 24 yaşındaki isveçli sırıkla atlamacı atlet.

armand duplantis, xiamen'de sezonun ilk açık hava yarışında adeta parkta bir gezinti yaparcasına ilk denemede 6.24m atlayarak erkekler sırıkla atlama dünya rekorunu üst üste 8. kez kırmış oldu.
  • ben böyle bir şey görmedim. diğer sporcular ıkına ıkına 5.80'i, 5.87'i geçmeye çalışırken duplantis şu an kendisine ait 6.18'lik dünya rekorunu kırmak için atlıyor. ilk hakkında kıyısından döndü, diğer iki hakkında geçecektir diye düşünüyorum. sırıkla atlamanın sihrini bulmuş gibi.

ekleme: kendini inanılmaz rahat hissettiği için altını garantiledikten hemen sonra kendisine ait dünya rekorunu geliştirmek istedi. ama 3 hakkında da geçemedi. bambaşka bir seviyede.
  • tokyo 2020de sırıkla yüksek atlamada altın madalya kazanan sporcu.

yükseklik arttıkça bana mısın demiyor ya, uçuyor adam zorlanmıyor bile. çekirge gibi.

inanılmaz bir sporcu, madalyayı dibine kadar hak etti.
  • 6,18 gibi inanılmaz bir derece atlayarak dünya rekorunu kıran genç isveçli atlet. buradan izlenebilir
  • sırıkla atlama finalinin şampiyonanın en heyecanlı yarışı olmasını sağlayan 5.75'ten itibaren her atlayışında rekor üstüne rekor kıran, 6.05'lik atlayışı ile dünyanın en genç yaşta altın madalya kazanan sırıkla atlamacısı ünvanını da alan 1999 doğumlu sporcu.
    favori renaud lavillenie ise bağımsız sporcu timur morgunov'un ardından 5.95 ile üçüncü olabildi.
  • sırıkla atlamada dünya rekorunu geliştiren sporcu.
    6 metre 24 santim.
  • 2024 diamond league'in xiamen ayağı erkekler yüksek atlama mücadelesinde, 6.24 m'lik derecesiyle dünya rekorunu kıran 24 yaşındaki isveçli atlet.

stadyum resmen yıkıldı. üzücü yanı bunu canlı izleyememek oldu. yönetmen 800 yarışındaki isimleri göstermek yerine bunu gösterebilirdi. duplantis dünya rekoru deniyorsa her şeyi bırakıp bunu göstermen lazım.

insan nisan ortasında 6.24'ü geçer mi? duplantis insan olmayınca geçer tabii.

edit: https://www.youtube.com/…w&ab_channel=filmysportowe
  • burada bir avuç atletizm izleyicisi ile son hakkında dünya rekorunu 6.23 ile kırarak tarihe geçmesini beklediğimiz serseri.
    edit: olmadı ama biz senden razıyık sarı çocuk.
  • tarihin en iyisi. her yarışmada dünya rekoru için çıkıyor ve bugün dünya rekorunu kırdı. efsane bi olay ve bu adam daha 22 yaşında. muhtemelen daha da geliştirecektir.

kimsenin de ilgisini çekmemiş, 100 metre koşusu olsa buralar yıkılırdı. bence en az bunun kadar değerli. efsaneleri izlemek şanslı hissettiriyor.
hesabın var mı? giriş yap