aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • muhtemelen bana asılma demek.
    o kadar iğrenç hissettiriyor ki bu kelime.. harfleri tek tek bu kelimeyi kullanın götüne sokmak geliyor içimden.

25 yaşındaki kıza hal hatır sormak babında "naber" içerikli bi mesaj atıyosun.

-iyiyim arkadaşım
    -canım arkadaşıımmmmm çok iyiyim..

benzeri cevaplar veriyor.
    sanırsın sikeceğiz.. insan kendini her tanıdığı kıza sarkan bir piç gibi hissediyor. ulan tamam biliyoruz arkadaşız..

arkadaşım da arkadaşım.. arkadaşının amına koyim.
  • karşındakini tam tanımıyorsan ve birşeyler söylemek, kişiyi uyarmak,vs istiyorsan kullanılabilecek bir hitap şekli. yine de dayılar tarafından tercih edildiği için kullanmak hoşuma gitmez, kullanana da sinir olurum
  • "dövücem seni bak zor tutuyorum kendimi" mesajı taşıyan bir söz.
  • komedi dükkanı isimli aşmış programda yönetmenin tolga çevik'e hitap biçimi.
  • dayak alameti laf.
  • genellikle 3-5 yas arasi cocuklarin; gidilen misafirlikte ilk kez ve muhtemelen son kez gorulen bir yasiti ile; ya da gidilen bir restorantta tanisilan oyun arkadasina hitap etme sekli. her cumlede en az bir kere kullanilir ;

- arkdasiiiim, nerdesin ?
    -- biz kalkiyo musuz arkadasim (bkz: kalkmak), gorusuruz sonra (bkz: samimiyet) (bkz: inanc).
    - peki arkadasim, güle güle.

15 dakika sonra :

- meraba, arkadas olalim mi ?
    -- tamam.
    - hadi arkadasim saklambac oynayalim.
    -- tamam arkadasim.
  • nedendir bilmem ama en nefret ettiğim hitap şekillerindendir. samimi olunmayan birinden duyulması iticilik katsayısını artırmaktadır.
  • işin garip ve bir o kadar da tüyler ürpertici yanı "arkadaşım" hitabını kullanan kişinin sonraki cümlelerdeki tavrının hiç de arkadaşça olmamasıdır. madem azarlayacaksın, döveceksin doğrudan belli et niyetini. yoksa ben ne anladım öyle arkadaşlıktan..
  • hoşlandığınız kız dediği zaman inanılmaz derecede sarsan bir kelimedir. demeyin lan, en az abi demiş kadar oluyorsunuz.
  • yüksek dozda samimiyetsizlik içeren bir hitap şekli, asap bozan cinsten.
    halbuki özünde büyük değer var, bir kapıyı açmak için yanlış anahtar kullanmamak gerek.
hesabın var mı? giriş yap