• kuantum düşünce tekniği'nden malı götürenlerin yeni para makinesi olmaya aday fizik uğraşısı.

hatta kitabın arka kapağını ben yazayım, hazır olsun şarlatanlar için:
    "kötü düşünceler antimadde uzayında yaşarlar, siz onları madde uzayınızdaki güzel düşüncelerle karşılarsanız bunlar birleşip quantum enerji olarak auranıza akar, sizi başarılı ve seksi insanlar haline getirir."
  • evrendeki her madde parcaciginin ona karsi gelen bir antimatter parcacigi bulunur..antimatter parcaciklar karsit parcaciklariyla ayni sekildedirler ve ayni davranislari gosterirler, farklari zit yukte olmalaridir..yercekimi ise yuk iceren bi ozelligi olmadigi icin hem maddeyi hem de antimaddeyi ayni sekilde etkiler..
    es madde ve antimadde etkilesime girdiklerinde sonuc olarak saf enerji dogar..
    antimadde parcaciklari, es madde parcaciklarinin basina anti eklenerek anilir, proton-antiproton gibi..tek istisna elektronun antimaddesine verilen positrondadir..
  • memur maaşlarıdır. madde ile karşılaştığında anında yok olur. ve üzerinde gözlem yapılabilecek bir süre için hapsedilmesi imkansızdır.
  • fizikcileri bu konuda cinnete sokan sorun ise madde ve antimaddenin elektrik yukleri haric herseylerine esit olmasina ragmen evrende neden antimaddeden cok madde oldugu sorusudur..
  • antimadde de teorik bir anti evrende bildiğimiz madde özelliklerini gösterir, bildiğimiz türde objeler oluşturması(anti-toprak, anti-sabun, anti-çikolata, anti-hüseyin vb.) mümkündür.
    yani bir anti-karpuz un orta yerine bıçak saplayıp yardığınızda ortaya çıkacak çatırdama sesi(ohhh mis) kulağınıza tanıdık gelecektir.

gece gece nerden bulurum böyle şeyleri ben ya..
  • dünyanın en değerli maddesi. bir gramı 62.5 trilyon $.
    dünyanın şu anki yıllık antimadde üretimi yılda 1/10milyar gram. ve bir gram antimadde, 23 space shuttle a eşit enerjiye sahip.
  • yapıtaşı bu maddeden oluşmuş bir insanla el sıkışılmaması daha hayırlı olacaktır*. ne denli muazzam bir enerji kaynağı olabileceğine de şöyle bir örnek vermek mümkündür:
    1kg benzin yakıldığı vakit yaklaşık 9 milyon joule enerji açığa çıkar. bu sayı aynı miktarda uranyumda 82 milyona fırlar iken,aynı iş için aynı miktarda anti maddeden yararlanıldığında 9 milyar joule enerji açığa çıkar. ancak bir sorun vardır ki; o da antimadde üretmek için gerekecek enerjinin, açığa çıkacak enerjiden fazla oluşudur. bu konudaki en büyük sorun bu olup,günümüzün olanaklarıyla yakın vadede aşılmasına pek olası bakılmamaktadır. o yüzden antimadde büyük uğraşlarla çok küçük değerlerde imal edilebilmektedir. ama eğer gün gelip de bu soruna çözüm bulunursa, çok büyük bir enerji kaynağı elde edilmiş olur ki; bu o günün teknolojisinde bile büyük bir ivme yaratacaktır büyük ihtimalle. özellikle insanoğlunun uzay macerasında daha büyük adımların atılması olası olacaktır. tabi yıkımın, doğasında büyük bir yer işgal ettiği insanın, bu kaynağı dilediği yönlerde kullanmaya çekeceği de aşikardır. bu şekilde insanlık tarihinin o güne dek gördüğü en yıkıcı silaha da bir şekilde imza atılabilir.
    (bkz: death star)
  • sabri sarıoğlu'nın komple bundan oluştuğunu düşünüyorum.
  • anti madde sanıldığının aksine maddenin karşıtı / hasmı değildir.
    anti madde cismin karşısındadır.
    anti madde oluşturmak için -273 derecelik sıcaklıkta bir maddeyi 32.67 birim bırakmak lazımdır.
    ama burada elde edilecek anti cisim sadece monaryum derecesinde olacak ve bir saniyenin trilyonda birinde yaşayıp ölecektir.
    bu iş böyledir.
hesabın var mı? giriş yap