• "selam türkiye hükümeti,

biz anonymous’uz. günlerdir, türkiye’deki zorba hükümetlerine barış içinde karşı çıkan türkiye’deki kardeşlerimize zulmedildiğini, dövüldüğünü, zırhlı araçlarla üzerlerinden geçildiğini, sokaklarda su topları ve gazla vurulduklarını dehşet içinde izliyoruz. taksim meydanı’ndaki devrim merkezinden türkiye’deki her kente kadar, insanlar ayağa kalktı. polisin amansız saldırısına karşın, yüz binlerce kişi günlerce sokakları tuttu. binlerce kişi tutuklandı. cuntadan ne farkınız var?

türkiye’nin sözümona “modern” bir demokrasiydi ama türk hükümeti, çin ve iran’daki aşağılık diktatörler gibi davranıyor. anonymous bu hareketle çileden çıktı; dünya çapında birleşeceğiz ve türk hükümetini dize getireceğiz. türk hükümetinin tüm internet ve iletişim araçlarına saldıracağız. halkınıza karşı işlediğiniz suçun öğrenilmesini engellemek için, onların sosyal medya bağlantısını ve diğer iletişimini sansürlediniz. artık, anonymous sizi durduracak ve kendi halkınız gücünüzü elinizden alacak.

geçmişte, sizdeki totalitaryenliği mübarek’te de gördük. onun başına ne geldiğini biliyorsunuz. kendi halkınıza bunu yapmayın. akıllı olun, görevden çekilin ve halkınızın kendi kaderini belirlemesine izin verin.

türk halkına,
    içinde bulunduğunuz durum ne kadar karanlık görünse de, kendinizi ne kadar yalnız ve terk edilmiş hissetseniz de, dünyanın sizi izlediğini bilin. anonymous’un durmadan, dinlenmeden size yardım etmeye çalıştığını bilin. bu kavgada anonymous’un yanınızda olduğunu bilin. onların sizi yönetmesine izin vermeyin; siz onları yönetin. “kendi aklınızla düşünün, otoriteyi sorgulayın.”

biz anonymous’uz.
    biz birlikteyiz.
    biz affetmeyiz.
    biz unutmayız.
    türkiye hükümeti, bizi beklemek için geç kaldınız."
  • türkiye'nin resmi sitelerine saldırı düzenleyeceğini açıklamıştır. bence bu sefer baltayı taşa vurdunuz hacı. türkiye'nin hangi resmi sitesi düzgün çalışıyor ki saldıracaksın? valla darılmayın ama eylem yaptığınız bile farkedilmez, ben size söyleyeyim. siz yokken de bizim yarım gün sgk sitesinden cevap beklemişliğimiz vardır, o bakımdan dedim yani.
  • elbette anonymous'un yardıma gelmesi güzel bir haber. ancak bu hareketi internet üzerinden devam ettirmek için anonymous'un destekten ziyade operasyon yönüne ağırlık vermesi gerekiyor.

büyük düğümler hacklenmez ise internet üzerinden turkiye'ye destek çok küçük olacaktır. çünkü ddos ile e-devlet patlatmak bu tip bir hükümeti gıdıklamaz.

hükümetin el pençe divan durduğu holdingler var, işte internete bağımlı olan holdingler onlar. ilk hedef onlar olmalı. onların işleri aksarsa, hükümet terleyecektir.
    operation payback'te yaptığımıza benzer bir şey olmalı, hedef hükümet değil, onun bağımlı olduğu özel sektör olmalı.
  • sanal milliyetçi tosunların saldırısına uğramışlar. gerekçe ise kimse bu vatanı tehdit edemezmiş. sonra gerizekalısınız deyince sinirleniyorsunuz!
  • operation turkey ile ilk defa şaşırtacağımıza inanıyorum. bizde bülent arınç gibi bir olgu mevcut. bu adamların daha önce böyle bir insan evladıyla karşılaştığından şüpheliyim.

desteğimiz sonuna kadar kendileriyledir.
  • gazanız mübarek, kılıcınız keskin olsun yiğitlerim diyerek alınlarından öpmek istediğim topluluk.
  • ee sikicem be. müdahil olmayayım diye kendimi kastım ama sinir bozuyosunuz amına koyim. neymiş bunlar sony'nin ağını çökertip binlerce kişiyi mağdur etmiş. ulan dana adamlar 100 liraya satın aldığın oyunun 10 liraya da mal edilebileceğini ve bu haliyle de para kazanılabildiğini gösterdi. sony de "vay siz benim oyunları kopyalıyosunuz, polise adreslerinizi veriyorum" dedi. polis içlerinden bi'kaçını aldı, sonra adamlar ayar olup arkadaşları için ağı çökertti. nedir bu? vahşi kapitalizm. sony zarar etmedi, sadece rantını paylaşmak istemedi adamlarla. ama sonunda sony daha zararlı çıktı. prestijini yitirdi. şimdi bu olaydan dolayı anonymous'a niye bu kadar tepki konuluyor anlamıyorum. "ben bi oyuna 100 lira veriyorum, siz de verin" demek istiyorsanız klavyemden özür dilerim. boşuna yıprattık.

edit: tahsin sutcuoglu uyarı son olayı lulzsec de yapmış olabilirmiş. zaten mevzuya bu eksenden bakmak gerekmiyor ama bilgi kirliliği olmasın.
  • bakın arkadaşlar bu adamlar sitelere dört bir uçtan saldırıyorlar, zaten yapacakları tek şey bu, hackledikleri sitelerinde yazılımcıları vardır ve durumu düzeltmeye çalışıyorlardır. zaten biz devlet sitelerine saldıracağız dediler siz de hani nerde bu site bilmemne falan demeyin, yapacakları çok fazla birşey yok. ddos saldırılarıyla sürekli olarak devam edeceklerdir merak etmeyin açılan siteyi tekrardan geri düşürürler buda birşeydir. görüldüğü gibi bir çok siteyi bir süreliğine olsa da kapatmışlar bu bile rahatsız ediyordur devleti. devlet yazılımcıları uyursa bu adamlar uyumaz emin olun saldırıya devam edecekler o yüzden kötülemeyi bırakın, ayrıca verdikleri manifesto için teşekkür etmek lazım bu adamlara.
    tanım; tanımını sikeyim

ayrıca edit; bu adamlar manifestolarını "expect us"(bizi bekleyin) olarak bitirir hep, bu istediğiniz kadar hazırlanın ama size her türlü yoldan saldıracağız demektir
    türkiye manifestosunu "it is too late to expect us"(bizi beklemeniz için çok geç) hazırlanmanız için bile çok geç demişlerdir, bu konuda ne kadar ciddi oldukları buradan belli oluyor gerçekten. ayrıca akp'nin bir çok sitesine girilememekte sabah 5 itibariyle. dediğim gibi uyur bizimkiler. böyle şeref yoksunu firmalarda çalıştıkları için, ülkenin anası sikilirken uyuma hakları var bu yazılımcıların.
  • bu oluşumu hala dış mihrak, yabancılar, gevurlar olarak tanımlayanların, bunlarla savaşırken milliyetçiliği öne süren gerzeklerin, yapılan saldırının, şu an burada entry girme özgürlüklerini tehdit eden hükümete karşı yapılan bir protesto olduğunu anlayamamaları ne kadar yazık diye düşünen türk üyelere sahip anonim organizasyon. onlar amerika yanlısı değil, onlar sadece gevur değil, onlar sadece hristiyan değil, onlar aynı zamanda türk onlar müslüman, onlar vatansever, onlar sen, ben.
    hayat boyu kendi mahallesinden ötesine kafasını çevirip bakmamış insanlara ülkeler ötesi, evrensel organizasyonları nasıl anlatabilirsin o da ayrı konu.
  • hala bu adamlardan destek isteyenlere "el sikiyle gerdeğe girmek" lafını edenler var. işte onlara var ya onlara benim kafam girsin!

ulan bak bi adamlar ne diyor:

"herkes anonymous olabilir. patronunuz, işyerindeki temizlikçiniz, ilkokul öğretmeniniz, nişanlınız, sevgiliniz, hatta kendi çocuğunuz. anonymous'un liderleri yoktur. anonymous'un resmi mesajları yoktur. anonymous'un resmi videoları yoktur. anonymous'un resmi temsilcileri yoktur. anonymous'un resmi buluşmaları yoktur. anonymous'un resmi bir amacı yoktur. anonymous kişisel ordunuz değildir. herkesin katkısı eşittir. anonymous bütüne güvenir, anonymous bütünün bir parçasıdır. anonymous, anonimdir.

kamuoyunun dikkatine arz ederiz.

anonymous adına, anonymous."

şimdi sen bunları okuyup hala "el siki" diyorsan bil ki "el siki" diye tanımladığın şey tam olarak sensin sik kafalı!
hesabın var mı? giriş yap