• karsu' nun yaptığı jest oldu coverı benim için orijinalinden iyi olan cover'lar listesinin zirvesinde yer alan işlerden birisidir. bu hanımefendinin yapmış olduğu şey ise hem mustafa sandal'ın hem karsu dönmez'in yaptığı parçadan katbekat iyi olmuş. kulaklarım beni yanıltmadıysa karsu'nun parçasını temel alarak coverlamış dolayısıyla yaptığı şey orijinalinden iyi olan coverdan iyi olan cover olarak adlandırılabilir. muhteşem bir performansla muazzam tatlı bir şarkı yapmış.

edit: jest oldu
  • mustafa sandalın başına gelen en güzel şey.
  • 20 sene önce, anneke (bkz: the gathering) vokalistiyken, mustafa sandal şarkısı söyleyecek deseler, o zamanki taviz vermez metalci halimizle, sktir lan derdik. şimdi jest oldu'yu anneke'den dinlerken, oha lan süper olmuş diyoruz tüylerimiz diken diken oluyor.
  • jest oldu cover'inin youtube'daki videosuna telif atilmis heralde izleyemiyoruz,
    https://www.youtube.com/…kho-c8&ab_channel=avrotros

buna telif atan turk plak sirketi filansa dogrudan uluslararasi iliskilere bilincli bir sekilde zarar verme ve fetocu baglantilari sebebiyle direk hapse atilmali.
  • mustafa sandal'ın jest oldu'sunu muazzam coverlamıştır:

https://www.youtube.com/watch?v=xvx63kho-c8

edit: tr'den açmıyor, bu sebeple şöyle alternatif link bırakayım: https://vimeo.com/700904014
  • bir sesin ne kadar iyi kullanılabileceğinin canlı örneği, son derece alçakgönüllü ve sevimli the gathering vokalisti. bu arada konserden önceki gece sokağa çıkmayan, ve konser öncesi uyuşturucu bir yana bira dahi içmeyen bir insan... sahnedeki tavırları tamamen müzik sarhoşluğundan yanlış anlaşılmasın...
  • ayreon ile mustafa sandal'ın kesişim kümesi.

kendisinin bu arada hollanda'da yaşayan türklerden epey arkadaşı var, o yüzden biraz türkçe bilirliği de var. daha önce hayko cepkin ile düet yapmışlığı da var, yalin adlı şarkısını da nilay adlı ölen bir arkadaşı için yazmışlığı da. ama yine de şaşırtıcı bir cover olduğu su götürmez.
  • huzur veren muhteşem bir sese sahip insan. keramet sesinin tınısındadır bilmiyorum ama hayat insanın üstüne üstüne gelirken gecenin bir yarısı bir yandan huzur verip bir yandan da madem bu kadar güzellik var ben neden bu kadar mutsuzum diye düşündürtebilen insandır. karmaşadır o anlamda. dinlerken mutlu olmak için de nedenlerin var olduğuna inanırsın, inanmak istersin belki de akabinde bir sigara yakarsın. velhasıl ne yapacağını, ne düşüneceğini şaşırtır insana; çelişki dolu, karmaşık diyarlara götürür. herşeye rağmen güzel ve sıcak bir yüz görmek, sımsıcak bir ses duymak, ta beyninin içinde muhteşem melodilerin dolaşması iyi gelir insana.herşeyiyle layıktır övgü dolu sözlere..
  • jest oldu şarkısını nirvanaya taşımış solist.

youtube.com
  • jest oldu cover'ını youtube videosundaki karsu gibi ağzı 5 karış açık ağlayarak dinlediğim şarkıcı.

şarkıyı kaç defa dinledim sayamadım şu entry'i girmem 1 haftamı aldı. resmen diyecek bir şey bulamıyorum. bu aranje kimin işiyse bir deha olduğunu söylemek yanlış olmaz heralde.

o nasıl şahane elektrogitarlar, o keman, o klavye, back vokaller, bateri, bas gitar… hepsi ayrı ayrı kulağımda,hepsi ayrı titreşiyor.

yapılan ingilizce çeviri bana anadilimi unutturacak türden. anneke'nin türkçe söylemesine yorum yapayım desem ona da kekelerim heralde.

sağda solda rap duymaktan iflahımız kesilmişken ilaç gibi gelmiştir. ağzına sağlıktır.
hesabın var mı? giriş yap