• hadi canım okulum diyorum bu kadar.

bayağı kötü bir jenerasyon var sözlükte. hakikaten insan şöyle şeyler yazarken az utanır. bu bilginin kime ne faydası var der. acaba gerçekten yazmalı mıyım der. falan filan. hadi ankara tıplısın ve sözlüğün bunu duymasını istiyorsun koskoca tıp fakültesi öğrencisi olarak bunun daha şık bir yolunu bulabilirsin diye tahmin ediyorum. kıro gibi kör göze parmak sokarcasına yazmak hakikaten komik.

entry’miz çok da boktan olmasın diye az biraz bir şey diyelim ankara tıp fakültesi çok uzun zaman ülkedeki bir numaralı genel cerrahi ekolü olmuştur.
  • "hacettepeye* girilmez, ankaradan* çıkılmaz" - ismail yk
  • sanıldığı gibi hacettepe takıntısı bulunan öğrencileri değil de amacı doktor olmak olan insanları barındıran,mezun ettiklerinin hiçbirinin hayat karşısında kolay kolay ezilmeyeceğini düşündüren fakülte.hocalar yeteri kadar eziyor,hayat ezse kaç yazar...
  • türkiye' nin en zor bitirilen tıp fakültesi denmekte. haklı olma ihtimalleri de yüksektir. nice koç yiğit, ultra çalışkan arkadaşlarımın aldığı notları duyunca zor olduğuna inancım tamdır. kulağıma çalınan bi söz var ne kadar manidardır takdiri bitirenlere kalmış:
    ankara' da 3 tıp fakültesi vardır ki : ankara tıp hem gerekliyi hem gereksizi öğretir ,hacettepe sadece gerekliyi öğretir,gazi ise sadece gereksizi öğretir.
    (bkz: lütfen vurmayalım !)
  • 19 ekim 1945 cuma günü saat 11.00'de cebeci hastanesi'nde gülhane büyük dersanesi'nde törenle eğitime başlamış, 1946 yılında kurulan ankara üniversitesine bağlanmış, ikinci dunya savasinda türkiye'ye gelen alman hocalar sayesinde çok hızlı kurumsallaşmış ve yine alman ekolünün etkisi ile ders geçme sistemini kullanarak eğitim verdiği için öğrencilerinin hayatını kabusa çevirmiş, özellikle farmakoloji ve dahiliye derslerinde eski dönem öğrencilerin büyük fireler verdiği cumhuriyetin kurduğu ilk tıp fakültesidir.

resmi kullanılış olarak ankara üniversitesi tıp fakülteside denmektedir ama henüz altı yılını bu okulda geçiren hiçbir bir kimsenin ankara tıp dışında başka bir şey
    kullandığını duymadım. ayrıca "ankarada nerde okuyorsun" sorusuna "ankara tıp" diye cevap verdiğinde peşi sıra gelen soru "hacettepe mi evladım?
    " olunca "hayır ankara tıp" diye tekrar edilince " haaa, ibni sina'da okuyorsun, olsun orasıda iyidir" denilerek sinir krizi eşiğe getirilen öğrencileri de vardır bu fakültenin.

web sitesi için; http://www.medicine.ankara.edu.tr/

fakülte tarihi hakkında daha ayrıntılı bilgi için;

http://www.medicine.ankara.edu.tr/…php?page=tarihce

(editörün notu; an itibarı memlekete 15000 in üzerinde hekim yetiştirmiş olan bir fakültedir. nerden mi biliyorum? diploma numaramdam:)
  • hacettepe tıp fakültesi ve gülhane askeri tıp akademisi ile birlikte türkiyede en iyi tıp eğitiminin verildiği fakülte.
  • gazi tıp'la birlikte bir dönem öğrencileri aklımıza kazındı, hipokrat yeminin sözle değil kalple edildiğini kanıtladılar.
  • nolur böyle gösterişçi insanlar doktor olup ""mesleğimizi"" kirletmesin
  • cumhuriyet döneminde ilk açılan tıp fakültesi olmasına,
    össde yüksek puanlarla girilebilmesine,
    ve hastane komplekslerinin gelişmişliğine tezat
    fazla tanınmış olmayan kurum...
  • zamanın birinde buranın öğrencisi bir lezbiyen kızla tanışmıştım. sevgilisine çok aşıktı. yadırgasam da olumsuz bir şey düşünmemiştim. hatta bir gece de evinde konaklamıştım. işte o kız ne kadar şirin ne kadar olumlu bir kızdı. hala ankara tıp dendiğinde sanki bin yıllık dostummuş gibi o kız gelir aklıma. şimdi bir yerlerde mesleğini icra ediyordur muhtemelen. güzellikler onunla olsun. ve ankara tıp fakültesine gelince, bünyesinde çok güzel insanları bulundurduğuna inandığım bir okuldur burası.
hesabın var mı? giriş yap