• votka tonikte votka oldugunu unutmus suratsiz barmenlerin bir bardak suya* da 5 ytl isteme curetini gosterdikleri, personel kalitesi mekan kalitesinin cok altinda bir baska istanbul sivilcesi*.

yazik o canim manzaraya.
  • manzarasi guzel olan, fakat ickinin etkisiyle olsa gerek farkedilmedigi uzere, belki garip gelecek; ama, ayni manzarinin iki adim ilerde dis dunyada cok daha guzel ve genis bir aciyla tadina varilabilecegi, ortakoy iskelenin hemen dibindeki mekan. artik girise kart ve benzeri olaylar yapmislar, bir sene oncesinde burger king kapandiktan sonra tuvalet olarak kullanirdim kendisini. evet bir de tuvalete gidis yolu ve her yer aynayla kapli oldugundan yolu bulmak zordu. ya da ickinin etkisi artik.
  • mekanin mudavimi olan kitlenin zaman zaman dejenere profiline oturdugunu sineye cekersek, istanbulun en sahane manzarasiyla butunlesen, oldukca pahali (yabanci ickiler 15 milyon olmus, evet) bir gece klubu denilebilir. lakin amerika'daki paspal insanlari gormeye alistiktan sonra bakimli insan gormek pek bir iyi geldi; onu da eklemeden gecemeyecegim. otoparktaki arabalara deginmek dahi istemiyorum, moralim bozuluyor artik*.
  • selin toktayin yasama sebebi (bkz: allah akil fikir versin)
  • beyazlar içinde kaliteli bir yer.her nedense al katı boş olup,insanlar piyasa yapmak için üst katta ayakta geçirmeyi tercih etmektedirler. tikkyliği bir kenara bırakalım;güzel giyinen kızlar, yakışıklı erkekler mevcut olmakla beraber, koltuklarında rahat rahat yayılıp içkini yudumladığın anda arkaya dönüp denizden geçen yatları izlemekte mümkün. bazı kimselerin söylediği gibi "rock barlar daha iyi ve rahat ama onlarda böyle bir manzara yok be"*
  • icindeki hatunlar super olan, fiyatlari cok yüksek olmayan,müzigi nispeten kaliteli olan,acaip kucuk fakat aynalardan kurtaran mekan.
  • ortakoy de eski joy yerine yaz sezonuyla birlikte acilmis super manzarali mekan. adindan da anlasabilecegi gibi buz ve anjelique isimli mekanlarin ortak yazlik mekani.
  • artik geleneksellesmis pazar partileri de baslamistir, her pazar saat 5te.
  • tepebasinda da var böyle bir şey ya alafranga pavyon ya da alaturka club
  • dün akşam sezonu açtı tekrar. istanbul'da manzarasına doyulması mümkün olmayan yerlerin başındadır bence.
hesabın var mı? giriş yap