• gerçek anders friden a sense of purpose albümünden sonra öldürülmüş, yerine ingiliz ajanı ve yahudi yossi kohen geçirilmiştir.

in flames'in başarısını kıskanan pis yahudiler anders aracılığıyla jesper strömblad'ı gruptan uzaklaştırmış, in flames'i anders'ın solo projesine çevirerek bitirmişlerdir.

http://postimg.org/image/wxz1b8mnb/

gördüğünüz gibi sol tarafta marjinal, uzun saçlı, deli gibi headbang ve brutal vokal yapan tam bir metalci, gerçek anders friden, sağ tarafta ise onun yerini alan kısa saçlı, düzgün ve modern giyimli, tam bir popçu, ingiliz dölü pis yossi kohen.

saçını bu kadar kısa kestirecek ne vardı!?
  • çok kafa bir adam bu. kendisiyle ve grubun diğer elemanlarıyla göteborg'da tanışma fırsatım oldu. üç beş dakika muhabbet ettik o araya bile espriler sıkıştırdı, sıcakkanlı davrandı baya. zaten konserlerdeki tavrını da çok beğeniyorum, muhabbet ediyor seyirciyle espriler yapıyor falan. vokal performansını pek beğendiğim söylenemez ama olsun, iyi bir frontman oldu bence bu adam. bi de dünya tatlısı bi kızı var. elinden tutmuş çizgifilm dvd'si alıyodu ona.
  • siren charms röportajlarında paso "ben ben ben" diye konuşuyor, iyice deli oldum. "albümü ne şöyle yaptım, ben böyle yaptım" falan. in flames'in tamamen anders friden solo projesine döndüğünün başka kanıta ihtiyacı kalmadı benim için. ulan ne de severdim seni anders, püüüü yalan çıktın.
  • bu adamın son dönemdeki vokal tarzının boktanlığını gösteren en güzel abnegation gösteriyor. bi demo halindeki nakaratı dinleyin, bi de mirror's truth ep'sindeki versiyonunu dinleyin. lan mis gibi vokal yapıyordun işte niye bu yollara saptın anders'im.
  • reroute to remainde denediği değişik vokaller nedeniyle (ki bu değişimin temeli colonyye dayanır bence) kimileri tarafından eleştirilen vokalist.
    reroute to remaindeki nakaratların ve vokal melodilerinin catchy olması konusundaki eleştiriye şu yanıtı vermiştir;

"böyle catchy nakaratları daha çok seviyorum. olay aslında tam olarak şu; çok fazla brutal+scream vokal olduğunda, (eski albümlerdeki gibi yani), şarkıyı melodikleştirmek için vokalin arkasında gitar melodileri koyuyorduk, ama şimdi bazı gitar melodilerini kaldırdık, onun yerini benim vokalim aldı. yani melodi gitarlardan vokale geçti."

e andersim fridenim, power metalmi yapıyorsun ki melodileri daha çok vokal ile veresin, insanların in flames'i dinlemesinin nedeni jesper+bjorn'un o mükemmel gitar melodileri, riffleri, soloları değilmidir? vokal melodisi istesem gidip hansi kurschi, tobias sammeti , matthew barlowu dinlemem mi ben?**
  • dark tranquillity çatısı altında (skydancer'da) yaptığı vokal ile şu son sıralardaki vokali karşılaştırıldığında "oha be anders, vokal olayını yarmışsın" denilesi şahsiyet. skydancer'da çok boktan bir performans sergileyip "iyiki mikael stanne geçmiş dt'nin vokallere" dedirten insan.
    mikael stanne, bu herifin ağzına vermektedir mütemadiyen. ancak yine de başarılı vokalist.
  • ayrıca passenger adlı gruptaki performansı da dikkate alındığında düz vokalini clayman ve reroute to remain'den sonra iyice geliştirmiş olan vokalist.
    belirtmekte yarar var ki, mikael stanne, anders friden'e düz vokalde de koymaktadır. ancak yine de başarılı vokalist. *
  • saçlarını kestirmiş.
  • bir mikael stanne değildir, asla da olamayacaktır. ama skydancer'daki günlerine göre parsel parsel eylemiştir olayı, orası ayrı.
  • bu herif uçmuş babacım, geçmişinden utanıyor;

soru:yeni turdan bahsedelim, bu kadar albümün arasından çalacak şarkı seçmek oldukça zor olmalı. kaç tane eski şarkı çalıyorsunuz? jester race veya whoracle'dan mesela?

cevap: çoğu dinleyiciden "jester race'den, whoracle'dan çalın!!" cümleleri duyuyoruz, ama bunca yıldan sonra öğrendik ki biz şarkıları "canlı performans" için yapıyoruz. soundtrack to your escape'deki tüm şarkılar canlı performans için, ve hepsi de canlı dinlenildiğinde süper. jester race ve whoracle zamanlarında gençtik, herşeyi tek bir şarkının içine sığdırmaya çalışıyorduk. bir sürü melodi tek bir şarkıda, değişik gitar tonları, gitar melodileri aynı şarkıda. ama onların tamamı artık boktan geliyor ve bu albümlerden şarkı çalmıyoruz."
hesabın var mı? giriş yap