• bu karmanın aslında demek istediği şudur: hababam sınıfı'nda olsaydınız köylü ahmet olurdunuz.
  • adam gibi adam, lafini budaktan esirgemeyen, geleneklerine bagli lakin yenilikleri de hazmedebilen, dogal, kendisini sevdirmesini bilen, uzerine gidilmedikce disini gostermeyen, uyumlu, guvenilir, mensubu oldugu grup tarafindan ovulen, mamafih, bazen, bati yakasina dahil olanlarca horlanan, arada sirada saflikla tabir edilen karakteristik ozellikleri bunyesinde tasiyan kisilerin toplum icindeki ortak adi.
  • karmalardaki sıralı düzenin en sevimli ayağı. hırçın golcü'de gaza gelen bünye anadolu çocuğu'nu görünce kelebek başlığına entry girer, herkese şukela verir. ama sonraki karma çok acımasız.

battal gazi ne demek bilader? paris'e kılıçla dalasım, atina'dan fışkırasım geliyor.
  • bugün farkettiğim nickimin altında yazan ilk karmam. esaslı bir anadolu cocuğu olarak hoşuma gitmedi desem yalan olur.
    kendisine selam çakıyorum mahsun kırmızıgül tipi italik duruşum ile.
  • hircin golcuden terfi edilen rutbe.
  • 1964 yapımlı bir osman seden filmi. film tipik türk filmlerinden farklı bir sona sahip. filmi izlerken "sonunu tahmin et" deseniz herkes tahmininden farklı birşeyle karşılaşır diye düşünüyorum. hele son sahnede izzet günayın serpil gülle düğün dönüşü arabada giderken, neriman köksalın posterlerinin yerine başkasının posterlerinin asıldığını farkedip üzülürken ağlaması çok duygusaldır. serpil gülün "neden ağlıyorsun sevgilim" sorusuna izzet günayın "hiç mutluluktan" cevabıysa ayrı bir mükemmelliktedir. 3 paşalı muhabbeti ve filmin başlangıcında ahmet tarık tekçenin ifade verirkenki girişiyse bugünün filmlerine dahi örnek olabilecek nitelikte. türk sinema tarihinin en önemli filmlerinden biridir bence.
  • güzel ülkemde kirli işlerle uğraştıktan sonra sığınılan sıfat.
  • yıllar önce ozaman lar çok makbul olan fetöcü birisine;

-neden soru çalıyoruz olum siz günah değil mi hak yemek

dediğimde;

-vallahi billahi tallahi öyle bir şey yok. ben bilmiyorum amma yapılmışsa da anadolu çocukları biryerlere gelsin diye yapılmıştır

demişti.

nedense hiç unutamam o lafı, onlardan olan anadolu çocuğu geri kalanlar ne çocuğu belli değildi onlar için.

partisiz, cemaatsiz anadolu çocuğu bile olamazdınız yani (artık ne demekse o).
  • bu sabah karmam olmuş. hep ankaralıyım diye yapıyorsunuz değil mi? halbuki tek düğünde kaşık şakırdatarak oynamışlığım yok. ben korkunçlu iskandinav müziği dinliyorum tamam mı:) yarı çerkesim hem...
    kafkas kızı karması isterük.
  • gün itibariyle nickimin altında ilk kez görünen karmam. maaş günü gelmesi de manidar oldu.

(bkz: memursun sen memur kal)
hesabın var mı? giriş yap