• --- spoiler ---

christian bale'in göbeği ile amy adams'ın göğüslerinin başrolü paylaştığı filmdir.
    --- spoiler ---
  • tip olsun, saçı olsun, gözlükleriyle olsun christian bale'ın vizyonteledeki cem yılmaz'ın canlandırdığı fikri ile benzer olduğu filmdir. demek ki üçkağıtçı tipi biraz da olsa evrensel oluyormuş.

http://i.imgur.com/pg8h4zu.jpg
  • demet akalın bu filmi izlerken uyumuş. (twitter)
    buradan yola çıkarak söylüyorum ki filmin en az 1 oscar'ı var.
  • filmi önceden araştırmadan gittiğim için, robert de niro'yu acaip şekilde robert de niro'ya benzettiğim film olmuştur.

dalga geçerelr diye söyleyememiştim, meğer zaten oymuş.
  • rogerio da silva bobo gibi bir film. bobo gibi film yani. bobo eski beşiktaşlı bir futbolcu kardeşimiz. önce kendisi ile ilgili rıdvan dilmen-güntekin onay konuşmalarını hatırlayalım.

rıdvan: sana bi şey sorucam şimdi güntekin, bobo bire birde adam geçer mi?
    güntekin: boş boş bakmak. ne cevap vermemi istiyo acaba gtk yüz ifadesi.
    r:yani geçer ama bi alex gibi geçemez di mi güntekin?
    g: evet geçer ama o kadar spektakü...
    r:yani on üstünden altı yedi
    g:evet
    r: uzaktan şu çeker mi?
    g: çeker ama çok da...
    r:on üstünden 6-7 yine, kafaya çıkar mı?
    g:çıkar
    r: o da 7 diyelim hadi. üst dış, alt iç, yan döş vurur mu?
    g:vurur
    r: vurur ama livırpul'da oynuyan forvet neydi o samirez mi?
    g:suarez, 14 yaşında uruguay'dan ajax'a gelmişti. eşi sofia ile 17 senedir beraber olması da enteresan
    r: neyse işte amk ifadesiyle... tamam işte onun gibi de vuramaz ama fena değil. yani 6-7

işte american hustle da bu yüzden bobo gibiydi bence. kumpas, ketenpere var mı var ama biz alasını izledik kaç kere. bale abi iyi mi iyi de kendisi alıştırdı zati bizi daha iyisine. kadın oyuncular, yaaaani çok bi çaba göstermeleri gerekmemiş sanki. cooper saçlar ibrahim tatlıses gibi gezdiği için midir nedir bi türlü inandırrıcı gelmedi bana. de niro zaten çok az gözüküyor, ki onu meet the parents'da izlerken bile birinin kafasına sıkacakmış gibi tedirgin ediyo beni. ekstra bi tedirginlik vermedi yani. uzun lafın kısası bobo gibiydi işte, ne çok kötü ne çok iyi ama izlendi.
  • filmdeki herkes rolünün hakkını vermiş ancak şeyh rolündeki boomcu onur'a ayrı bir parantez açmak istiyorum. özellikle pazarlık masasındaki ağzı açık donup kalma sahnesi ile yine büyük oyunculuğunu ortaya koymuş.

ek olarak amy adams'a da bir parantez açmak isterdim ancak zaten kendisini film boyunca vücudunun sadece belli kısımlarını kapatan bir parantez ile izlediğimiz için benim açacağım parantez çekiciliğini yitiriyor. sonuç olarak diyeceğim şudur ki, eğer en iyi kadın oyuncu oskarını alırsa en iyi yardımcı oyuncu oskarını da göğüslerine vermeleri gerekecek.
  • 70'li yıllarda sütyenin icat olmadığı mesajını veren hollywood fiyaskosu
  • ortalama bir izleyicinin oscarlık beğenisini sunmasında gerekli olan 'zekice hazırlanmış ama gerçeküstü bir kurgu' , 'hayranlık uyandıran karakterlerden büyük laflar' ve ' ters köşeye yatıran son' olmaması nedeniyle eleştirilmiş çokça.. ortalama bir izleyici kendinden beklenen yorumu yapmış burada, fazla takılmayın . onları amy'nin memeleri ve bale'in göbeği ile başbaşa bırakın ve bu filmi izleyin..

olmuş bu film.. hem de çok gerçek olmuş.. o kadar gerçek ki dolandırıcıyı anlatırken dahiyane bir planla herkesi kandırıp paçayı kurtaran bir dolandırıcıya ihtiyacı yok.. ırving'in zekasını görmek için bile dikkalitce bakmak gerekiyor nasıl gerçek hayatta da kabak gibi karşına çıkmıyorsa.

oscar alsın veya almasın farketmez. olmuş bu film..
  • jennifer lawrence'ın nazire şenlendirici'yi canlandırdığı film.
  • sütyen bulunmadan önceki zamanlarda çekilmiş film.
hesabın var mı? giriş yap