• spice girls'in kat kat kaliteli versiyonu
  • 10 yıllık upuzun aradan sonra geri dönen ingiliz girlband. çocukluğumun gruplarından biriydi çok özlemişim ya. albümü şimdi dinliyorum da kendi tarzlarından ödün vermeden istedikleri gibi yapmışlar, şahane.
  • uzun zaman aradan sonra 8 nisan 2016 tarihinde yeni albümünü * çıkaracağını duyuran müzik grubu.

çok heyecanlıyım sözlük! *bugün albümün ilk singleını yayınladılar ve ritmi hemen dilime dolandı bile *. cidden çok özlediğimden de olabilir, henüz kendimi vererek dinlemedim.

bununla birlikte, çok satış yakalayacaklarını sanmıyorum açıkçası. albüm henüz çıkmadan ve içindeki şarkıları dinlemeden böyle söylemem çok acımasız veya korkunç bir önyargı kabul ediyorum. gerçekten grubu çok seviyorum. peki bunun nedeni kötü müzik yaptıklarından mıdır? kesinlikle hayır. kendi bildikleri ve sevdikleri tarzdan ödün vermeden, eblek eblek ortalıkta takılmadan müziklerini icra ediyorlar. hem zaten çok aşırı popüler olmak hiç bir zaman grup üyelerinin asıl hedefi de olmadı. popüler kültüre malzeme olmadan kendi tarzlarından giderek yapacakları bir albüm anca yaşı 30lara ulaşmış veya ulaşmakta olan 90ların * ergenlerine hitap edecektir.

bak gene çok heyecanlandım yaa.. all saints geri döndü!
  • kaliteli pop müziğin yıkılmış kalelerinden...
  • bazen kariyerinize nereden basladiginiz onemlidir. bu dort kiz kiz gruplari doneminde ciktilar, spice girlsden sonra da ciktiklari icin al sana yafta al sana etiket. ama ben girl band olarak gormek istemiyorum, gruptular. en azindan sarkilarini kendileri yaziyorlardi, bayagi bayagi. bence donemin en iyi kiz gruplarindandilar. sarkilari pop muzik icin gayet iyiydi, tipleri de appleton kardesler sagolsun yerindeydi. bir de guzel sesli burnu yamuk bir kizla zenci bir kiz vardi, zaten grubun kuruculari da bu kizlardir. kariyerlerini appeltons’dan daha uzun surdurduler zaten, hatta zenci olan en son kariyer yapmisti 2004 tarihli. ama ingiltere pop piyasasi bu, bugun top of the pops’sun yarin yoksun.

i know where it’s at”le ilk duydugumu hatirliyorum mtv ve totp’tan. sonra zaten ikisinden de cikmadilar, hele de never ever’dan sonra, hit ustune hit cikardilar ingiltere piyasasinda, saygi da gorduler. hatta o donemler later with jools holland’da cok guzel bir canli performans gerceklestirmislerdi. gecenin 2sinde oturup zevkle dinlemistim. bahsedilen lady marmalade cover’larini basindan sonuna ezbere bilirdim, “ooh” “a yee” bolumlerini ezberlersiniz ya o derece dilime takilmisti. gittim sezarin hakki sezara dedim, genclik o zaman ukalalik had safhada, pop dedin mi agiz burusturuyoruz, iyy diyoruz, ona ragmen pop mu pop ne yapayim diyip kasetlerini almis, 50 bin kere dinlemisligim vardir. simdi olsa yine dinlerim, all saints albumu de boyle bir albumdur zaten. arkasindan kavga gurultu, bir sonra ki albumlerinden “black coffee”yi cikardilar hah dedim, daha da saglam gidiyorlar derken cottadanak ayrildilar. hevesim kursagimda kaldi cunku sikiydilar.
  • 97 sonu ve 98 senesi boyunca ilk albümleriyle tabir-i caizse piyasaya bomba gibi düşmüşler, baharat kızların havasını anlık söndürmüşlerdi. ergen londra günlerimden hatırlayabildiğim kadarıyla o dönem başta totp olmak üzere çıkmadıkları program ve platform kalmamış, menajerlerinin etkili promosyonuyla popülerlikleri tavan yapmıştı. ilk albümlerinden bir çok hit çıkardılar ancak ben hep sadece single olarak japonya'ya gönderilmiş ve daha arka planda kalmış let's get started isimli şarkılarını fatback sample'ından* ve arka plandaki hasta synth-bas yürüyüşünden dolayı çok sevdim. unutmadan appleton kardeşlerin de vakt-i zamanında hastasıydık, gelen şöhretin neticesinde liam howlett'a ve liam gallagher'a zevce oldular.
  • zamanında spice girls le yarışan grup. lakin bizim spice ların tırnağı bile olamamışlardır hem de seslerinin çok daha iyi olmasına rağmen. spice girls mahallenin yaramaz kızlarıyken bunlar cool abla pozları takınmışlardı. ama olmadı. never ever diye bir şarkıları vardı severek dinlerdik.
  • yeni şarkıları one strike çok güzel olan grup. umarım bu sefer yok olup gitmezler.
    https://www.youtube.com/watch?v=q6c4jyumvsc
  • ana böyle bir grup vardı değil mi? spice'ları taklit ediyorlar diye bizim mahallenin kızları çıngar çıkarıyordu. halbuki kat kat kaliteliler(miş) lan.
  • biraz irkci giricem tartismaya ama, bu grup zencilerden olusmadigi icin kendilerine daha cok yakistirdigim r&b turune goz dikip bir destiny's child, bir tlc olamamistir (gruptaki tek zenciyle olacak is degil bu); fakat yirtik olmadiklari ve zirtapoz pop soylemedikleri icin spice girls'e de rakip olamamislardir. arafta kaldiklari icin de silinip gitmislerdir.
hesabın var mı? giriş yap