• bu kızcağızı gitmişler lara croft yapmışlar. suç bu kızcağızda değil niye kaçırsın böyle bir fırsatı? suç bu kıza bu rolü kim sunduysa onda. böyle çiroz lara croft mu olur lan?

https://media.wired.com/…,c_limit/tombraider2ta.jpg

şuna bak. sanki lara croft değil de "yeter artık midemize bir şey girsin" diyen survivor yarışmacısı.
  • abi tamamen atış ve hayal ürünü bir karakter olan lara croft için gece gündüz çalışıyorsun, yemene içmene dikkat ediyorsun, taş gibi oluyorsun, vücudunun her yeri kas oluyor, gram yağın kalmıyor... gerçek olmayanı çalışarak gerçek yapıyorsun:

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=bqveinw3jzo)

sonra göbeği oluk oluk yağ bağlamış, yumruk büyüklüğünde bir gıdısı olan, koca götlü bir ekşici çıkıp: "alisya'dan tomb raider olmamış, ancelina daha iyiydi, onun memeleri daha büyüktü." diyor ve önündeki patates kızartmalarından birini mayoneze bulayıp, ağzına sokuyor.*

hayat böyle işte... ağzı olan konuşuyor, klavyesi olan yazıyor.
  • the danish girl'de gördüm ve hemen buraya geldim, hem çok iyi oynamış hem çok güzel hatun. eh işte denmiş yok artık diyorum.
  • duru güzellik. insan yüzüne bakmaya doyamıyor - ki aslında yüz hatları klasik kusursuz aktris hatları değil kesinlikle..
    ama bir şey var..bakışlarındaki hüzün ya da vakar belki..
  • hollywood'ta herkes büyük bütçeli bir seride oynamak istiyor. angelina jolie mi başlattı bunu, jennifer lawrence mı, bilmiyorum. ama her yıl bir genç kadın ünleniyor ve kısa bir süre sonra kapağı gişe filmlerine atıyor. genelde de hepsi birbirinin kopyası distopik filmler oluyor.
    *jennifer lawrence, hunger games ve x-men'lere kapağı attı ünlenince.
    *shailene woodley, hunger games çakması (hunger games de battle royale çakmasıydı) divergent serisine kapağı attı (lakin seri hunger games kadar ilgi çekemedi, son filmi gişede beklentilerin altında kaldı)
    *saoirse ronan, the host'la bir seri sahibi olmayı denedi ama film gişede batınca olamadı.
    *chloe moretz, 5th wave'le şansını denedi ama olmadı (kick-ass filmleri tutmuştu aslında)
    *brie larson oscar'ı almadan evvel kong skull island serisine kapağı attı.
    *elizabeth olsen marvel filmleri ve godzilla serisine kapağı attı.
    *jessica chastain bile en sonunda dayanamadı ve the huntsman'da oynadı ama filmi gişede battı (chastain marvel'ın pek çok teklifini reddetmişti).
    *emma stone, amazing spider-man'de oynadı ama 2 film de beğenilmedi.
    *rooney mara da şansını pan'la denedi ama bu film de gişede battı.
    *star wars'ta oynayan natalie portman gişe filmlerine thor'la devam etmek istedi ama 2 film de berbat olunca 3.'de oynamaktan vazgeçti.
    *diğerleri kadar ünlenemeyen sarah gadon kapağı dracula untold'a attı ama film berbat eleştiriler alınca seri haline gelemedi.
    *felicity jones oscar adaylığından sonra rogue one'a kapağı attı.
    *nina dobrev de aksiyon filmlerine xxx 3 ile geçti.
    *margot robbie, wolf of wall street'ten sonra suicide squad'ta oynadı.
    *bu gençler aksiyon/distopik serilerde oynarken ustalar sadece prestijli filmlerde mi oynadılar? hayır. kate winslet'tan naomi watts'a, marion cotillard'a, cate blanchett'a, tilda swinton'a, glenn close'a, amy adams'a, helen mirren'a kadar pek çok aktris de bu çizgi roman/roman uyarlaması aksiyon filmlerine kayıtsız kalamadılar.

ve alicia. the man from uncle'da oynadı ama film gişede battı. seventh son da batmıştı. şansını bu kez tomb raider'la deneyecek. vikander yukarıdaki aktrislerin izinden gidiyor ve ödül sezonunda yarıştırılacak filmlerde oynarken 5-6 yıl boyunca oynayacağı bir seriye de kapağı atıyor. ama en heyecanlandırmayan seriyi seçti. role de pek uygun değil ya, neyse. zamanına tomb raider filmleriyle yazık edecek. neyse en azından bu çerezlik aksiyon dışında heyecanlandıran işlerde de yer alıyor.
  • the danish girl'de gösterdiği harika performansıyla bu gece oscar'ı alması gereken güzel oyuncu. herkes eddie redmayne'dan bahsediyor ancak bana göre o filmin gerçek başrolü gerda'ydı bu da alicia'nın, karakterinin yaşadığı her duyguyu, seyirciye ustalıkla yansıtmasıyla olmuş.
  • ilk önce the man from uncle'da karşıma çıktı. "hımm" demiştim. ex machina'da oldukça hoşuma gitti. bugün burnt'te de görünce "yuh artık" dedim ve neciymiş diye araştırdım. uyruğunu ve geçmişini az önce öğrenmiş oldum. 2015 bu ablanın yılı olmuş. içinde olacağı işleri iyi seçiyor gibi gözüküyor. kabiliyetli ve şirin bi hanım kız. yolu açık olsun.
  • lara croft rolüne ben de tam oturtamadım kendisini. seksi, erotik olmaktan ziyade bence lara ablanın mevzusu amazon olması, güçlü olması, kodu mu oturtması falan. lakin angelina jolie reyiz bu özellikleri rahatlıkla çıkarıp masaya vurabiliyorken alicia eline mızrak verilmiş bodur kız çocuklarına benziyor.
  • lara'nin gencligini oynamak icin bicilmis kaftan. soyle enerjik, zip zip, bicir bicir kiz cocugunu cok guzel oynamis. lakin boyle amazon kimin kodu mu oturtan lara icin angelina temsili daha iyiydi kimse aksini iddia edemez.
hesabın var mı? giriş yap