• karşılaşma sonundaki röportajını izledim. mutluluğu, gururu, efendiliği yüzünden okunuyordu. aldığı madalyanın 100. madalya olduğunu öğrenince sevinci bir kat daha arttı. bunu hissettirdi. yolu açık olsun.
  • diksiyonuyla kendisine hayran bırakmıştır.komple sporcudur. kendisini yetiştiren herkese teşekkür ederiz.
  • efendiliğin kitabını yazmış, 2020 olimpiyat bronz madalya sahibi karateci çocuk. tebrikler kral.
  • tokyo 2020'de bronz madalya kazanan karatecimiz. olimpiyat tarihimizde 100. madalyamızı ve katada da madalya kazanan ilk sporcumuz oldu. teşekkür ediyoruz kendisine, helal olsun. madalya sonrası röportajı da kısa olsa da muazzam.
  • madalyadan ziyade röportajındaki efendiliğine hayran olduğum, ülkemize tarihimizdeki 100. madalyamızı getiren aslan parçası. gurur duyuyoruz.
  • türkiye cumhuriyeti'nin 100.olimpiyat madalyasını getirmiş sporcumuzdur. şu an onun yerinde olmak isterdim. tarihe geçti bile.
  • şahane bir kata sunumu ile bronz madalya getirmiş olan sporcu. keyifle izledim ama en çok hoşuma giden sonunda sevincini tatamiye selam verdikten sonra göstermesiydi. karate böyle bir şey çünkü, disiplin, saygı, kontrol demek. yıllarca yaptığım bu sporun sadece bedenen değil ruhen bana yaptığı katkıları ancak şimdi farkedip kıymetini anlayabiliyorum. umarım bu madalyalar biraz popülaritesi arttırır diyeceğim ama şov işi olmadığı, tevazu işi olduğu için bu dönemde kıymet görecek bir branş değil maalesef. netekim japonların gönlünü almak için tokyo olimpiyatlarına koymuşlar ama hemen çıkardılar.
  • güney koreli rakibini 27.26'ya 26.14 gibi farklı bir skorla geçerek olimpiyat bronz madalyasının sahibi olan çok başarılı katacımız. kötü kura çekmeseydi yani grubuna japon değil de ispanyol gelseydi gümüş alacaktı.

edit: bu, yaz olimpiyat oyunları tarihinde kazandığımız 100. madalya olarak tarihe geçti.
  • 2020 tokyo olimpiyatları erkekler karetenin kata kategorisinde japon ryo kiyuna ile ispanyol damian quintero’yu geride bırakabilirse, büyük ihtimalle altın madalya alacak olan sporcumuz.

ekleme: ali sofuoğlu, üçüncülük maçında güney koreli hee-jun park’ı 27.26’ya 26.14’le geride bırakarak 2020 tokyo olimpiyatları erkekler karete kata kategorisinde bronz madalya kazandı.

geride bırakabilirse altın alır dediğim sporculardan japon ryo kiyuna birinci, ispanyol damian quintero da ikinci oldu. finali, ryon kiyuna 28.72’ye 27.66’yla önde bitirdi.
    diğer üçüncülük yarışını ise abd’li ariel torres gutierrez önde bitirdi.
hesabın var mı? giriş yap