• "yapmaz olaydık" demesi "hadi bize bi ismail abi çeek" diye beyaz'ın saçma sapan baskısından kaynaklıdır.
    çocuk programına katlanıyoruz ali atay ve ertan saban yüzünden amskm
  • söylediği şarkılarla insanın boğazında at varmış hissi yaratan adam.
  • ahmet mümtaz taylan'ın empati programını üç kez izledim. şu an dördüncü kez izliyorum. her cevabında farklı bir şey yakalıyorum.

babasıyla yaşadığı öyküyü dinlerken gözlerim doldu. sevgiyi göstermenin yollarını aramazlar ama çok severler dedi, çok da haklıydı. evet ahmet abi, coğrafya gerçekten kaderdir ama onları da suçlamamak lazım. "senin için ölmeyi göze alır ama senin için yaşaması gerekir, kendini bu kadar parçalamana gerek yok, 53 yaşında ölecek kadar çocukların için kendini parçalamana gerek yok" o kadar haklısın ki. yüreğimde bir yere dokundu, keşke o yaşlarda veda etmeseydin tabii babana.

nasıl babayım onu da bilmiyorum derken anlattıkları da çok iyiydi. ben varım, ben de buradayım. evet, orada olmak çok kıymetli.

babasının ölümüyle ilgili cümlesi de çok güzeldi "babamın kaybını hayatımın geri kalan yıllarına yaydım, sevmiyorum o duyguyla baş etme çabasını" yasla ilgili duyduğum çok değerli bir cümle. ne de güzel anlattı yası. yas bitmez, hafifler. birini "kaybetmekle" eşdeğer tutmaktansa "öldü" demek biraz daha gerçekçi ve kabul edici olabilir, bunu da not edeyim.

bir de ben olmak üzerine kısa bir öğreti süreci var ama onu da anlatmayayım, açıp izleyin programı. harika program.

seviyoruz seni mecnun.
  • programı götüyle izleyen malların eleştirmeye çalıştığı kişi. ulan bu sistemin amına koyayım. adamlar çok güzel işler yapıyor ama tutması için salak salak programlara çıkıp kendi reklamını yapmak isteyen salak bir program sunucusunun sorularına katlanıyor. halktan biri gibi görünmeye çalışan bu sunucu, çocuğun birini çıkarır programa ve bu çocuk şu soruyu sorar.

+ismail abi nereye el sallıyordu ?

ulan sen dizi tarihinin en iyi dizilerinden birini yap ama kendi reklamını yapmaya çalışan bir adamın çıkardığı çocuktan böyle bir soru al. evet, abi keşke yapmasaydınız bu işi. bize ağır geldi bu .

edit: "bir çocuğu öldürmek allahı öldürmektir, bu ülkede çocuklar ölüyor" demiş mükemmel insan.
  • leyla ile mecnun dizisine istinaden, dünyanın en güzel "allah aşkına"sını söyleyen insanı olabilir. gördüğüm yerde bağrıma basmak istiyorum.
  • kendisi geçen günkü basın toplantısında yanlış duymadıysam distopik komedi tuhaf bir dizi yazdıklarını söyledi. tuhaf olan bir başka şey ise soner bastiat ile yazdıklarını söyledi. sanırım türkiye'de 1 soner bastiat var o da bizim efsane yazarlardan soner. eğer soner'e fazla müdahale edilmemişse manyakça bir şey olacağından eminim. ali aziz kedi'yi de sözlükten keşfetti sanırım ve sektöre soktu. ama soner bastiat'ın çok daha başka bir kafa olduğunu düşünüyorum. distopik komedi diye bir tür olması bile beni şimdiden başka alemlere götürdü. merakla bekliyorum.
  • yapmaz olaydık lafını nasıl anlamadınız olm siz? millet giydirdikçe giydirmiş.

adam hay yapmaz olaydık da bizi şurda şu duruma sokmasaydınız gibilerinden bir şeyler demiş.

sözlük ergen team iş başında sanırım.
  • şimdi herifin kariyerine bir bakalım. krek tiyatro topluluğunu kurmuş, leyla ile mecnun’u sırtlamış, sen aydınlatırsın geceyi gibi kültoğlukült bir film yapmış, iki tane hayyvan gibi film yazmış/çekmiş (bkz: limonata)(bkz: ölümlü dünya) bir tanesi de yolda(bkz: cinayet süsü) hayvan gibi tıklanmış şarkılar yapmış (bkz: yokluğunda)(bkz: yalan) (bkz: eksik bir şey mi var) magazine kendini hiç törpületmemiş ve şimdi uluslararası önemi çook yüksek bir festivalden (bkz: robert de niro) imzalı en iyi erkek oyuncu ödülü almış. noluyo amk. nazar değmesin lan. götünü kaşı sen götünü.
    tanım: oyuncu
  • boş ve saçma sallamalara maruz kalan adam. beyaz show'da az önce bir-iki senede bir leyla ile mecnun bölümü çekmek istediklerini söylemiştir. sanırım leyla ile mecnun ile ilgili herhangi bir bıkkınlığının ya da pişmanlığının olmadığını yeterince açıklıyor bu sözler. dağılın hulen.
  • gecen gece, hayal kahvesi tuvaletinde iserken, kafami bir an cevirince, yandaki pisuvarda isedigini farkettigim ve "mecnuuuuun" diye bagirmamak icin kendimi zor tuttugum oyuncu. ellerimi yikadiktan sonra, bir yandan saçlarimla oynayip, bir yandan da çisi bitsin gelsin de iki muhabbet edelim diye bekliyorum. o da çisini bitirip gelince; abi amma isedin ha iki muhabbet edicez diye agaç oldum burda dedigimde. karsilikli gülüsüp ve biraz muhabbet edip ayrildik olay yerinden. ne diyelim seviyoruz kendisini.

not: abi okuyorsan idare et kafam guzeldi. biliyorum seninki de öyleydi.
hesabın var mı? giriş yap