• 1977 avusturya dogumlu kaleci. gigi buffon'un sakatlanmasıyla devraldıgı juventus kalesinde -- iki tanesi de real madrid'e kar$ı -- bir cok macta devle$ti. mamafih ya$ı ve tipi geregi buffon döndügünden itibaren tekrar yedek kulubesine döner, sezon sonu da orta sıra bir italyan takımına transfer yapmak icin son model porsche'siyle birlikte kulüp binasına gider.

atıyorum; cıkarsa ac parma.
  • 5 mart 2016 augsburg bayer leverkusen maçını izlerken gözüm bir an kulübeye ilişti. bu sarışın arkadaşı orda görmemle futbolu bırakmadığını öğrenmiş oldum. kendisi de 77'lidir, 39 yaşına geldi aslında. hiç gezmediyse bugüne kadar 15 takım, 4-5 ülke gezmiştir. ama ne hikmetse augsburg'da 4. yılının içerisinde şu an. sevmiş belli ki. ama yine de bu durum kesik yemesine engel olmamış. zaten hep yedekti manninger; bazen seaman'ın yedeği, bazen buffon'un yedeği, kimi zaman paglicua'nın yedeği... şimdi de marwin hitz'in yedeği...

hey gidi koca manninger... seaman sakatlandığı zaman kaleyi devraldığında performansınla pek heyecan yaratmıştın. meğer kolpa bir heyecanmış, 20 yıl sonra anca diyebiliyorum. ben de üşengecim ne yapayım, diyecek zamanım olmadı.
  • avusturya'nın red bull salzburg takımında oynamaktadır.
  • bu aralar fc augsburg'ta takılan 35'lik.

ısrar, inat ve istikrarla golleri yemeye devam ediyor.
  • bu yaz udinese'ye transfer olduktan birkaç hafta sonra şimdi juventus'a transfer olmuş. vay anasını.
  • siena harici gezdiği tüm takımlarda ömrü yedek beklemekle geçti. buna, 5 senesini verdiği arsenal de dahil. juventus'ta da değişen bir şey olmayacak. adamcağızı rahat bıraksalardı da mis gibi ilk 11 adamı olarak (hiç değilse 30'undan sonra) devam etseydi kariyerine. kader...
  • beni tanıyanlar bilir, en büyük hayalim üç büyüklerden birinde 3. kaleci olmaktır. kupa maçlarında son 5 dakika oyuna giren, tüm gezegenler aynı hizaya girip kırmızı ay çıkmadıkça önemli maçta kaleye geçmeyen, bok gibi parayı cebe atan biri.

bu arkadaş 20 senedir aktif bir şekilde benim hayalimi yaşıyor. ve kendisi piyasada "en iyi yedek kaleci, alacaksın kafan rahat olacak" şeklinde biliniyor. her efsanenin arkasında yedeklik yaptı, sanırım 4-5 tane önemli maç yaptı kariyerinde.

helal olsun lan sana!
  • siena'da top koşturan file bekçisi. milan'a karşı oynadığı maçla adeta destan yazdı bizim şnitzelci. "milano kaplanı" diye başlık atılsa kendisine az kalır diyeyim, siz anlayın.
  • alex manninger , yaş 39. oynadığı takımlardaki resmi maç sayısı ; 301. (sonradan oyuna girdiği ve ilk 11 başladığı)

gianluigi buffon , yaş 39. oynadığı takımlardaki resmi maç sayısı ; 841. (sonradan oyuna girdiği ve ilk 11 başladığı)

alex'çim. sen çoktan emekli olmuşsun da haberin yokmuş.
  • bazılarının bizden daha şanslı doğduğunun açık kanıtı olan adam. hakikaten bazıları ağzında altın kaşıkla doğuyorlar. yoksa bu kadar yeteneksiz bir adamın juventus gibi bir takımın kalesinde olmasının imkanı yok. timing yok, karşı karşıya pozisyonlarda zayıf, yan toplar allah'a emanet. ama buna rağmen bu adam juventus kalesinde.

şaka gibi lan.
hesabın var mı? giriş yap