aynı isimde "alev alev (dizi)" başlığı da var
  • orjinal alt yazılı'dan bir fede şarkısı. ama çok güzel bir fede şarkısı. konser aralarında çalıp çalıp albümün çıkmasını daha da sabırsızlıkla beklememizi sağladıkları şarkı.
    sözler:

alev alev yanıyorum
    buzlarım çözülüyor aşka
    gardım düşüyor, tutamıyorum
    korkuyorum bakışların çarpınca bana

birbirimize birkaç aşk kadar geç kalmış olmasaydık
    hep yanlış gidenlerin ardından yorulmasaydık

sen ışığını arayan güzel günebakan
    ben tozuna dumanına hasret bir enkaz

alev alev yandığım doğru
    küllerinden doğar mıyım sana doğru
    kendimi arıyorken olmaktan korktuğum yerdeyim
    sendeyim
    al beni
    ne
    yaparsan
    yap!..
  • feridun düzağaçın efsanevi şarkısı.

ilginç bir şekilde, tanıdığım birçok arkadaşımın bu şarkıda bir anısı var. ne zaman bir ortamda bu şarkı çalıyor olsa, arkadaşlarım bir anda hüzünlenmeye başlıyorlar. ve bunlar, çoğu birbirini tanımayan insanlar. anlaşılan bir nesli ağlatıp, kederlendiren bir şarkı imiş.
  • karşılıksız, başlayamamış ya da bitememiş aşkların cenneti olan güzel ve yalnız ülkemin insanlarını anlatan teslimiyet şarkısıdır. yoksa kim kime 'al beni ne yaparsan yap' der ki...

ne kadar somutlaştırılırsa somutlaştırılsın, adamın diline fena dolanıyor, zehirliyor. aklı zihni bulanıklaştırıyor. niye 'birbirimize birkaç aşk kadar geç kalmış olmasaydık' der ki insan, niye ki... fena çok fena.

olmaktan korkulan yer var bir de. bazen sadece 'var olmak' bile ağırken.
  • alev alev yandığım doğru
    küllerinden doğar mıyım sana doğru
    sendeyim!!!
    al beni
    ne yaparsan yap......
    sanirim uzun süre üzerine konuşulamayacak kadar açik net ve vuran bir laf bu insani...hele yaşadiğiniz şey birçoğuna göre(türk toplum norm ve değerleri)ters bir şeyse ve yaşadiklariniz hissettikleriniz içinizde patliyorsa insani hayattan vazgeçirebilecek kadar tehlikeli bir şarki bu.....fede yi tebrik ve takdir etmek ve yananlarin adina şarapla kutsamak gerek.....
  • "birbirimize bir kac ask kadar gec kalmis olmasaydik.
    hep yanlis gidenlerin ardindan yorulmasaydik."
    der ya feridun düzağaç bu sarkida, hah iste ben 20li yaslarda o zaman tutuldugum adamin arkasindan soyluyordum bunu. komikmis ya! ask bile gencken yasaniyor lan.. simdi ne sular akti koprunun altindan. yine de bu sarkiyi her dinledigimde kimligimi unutup, "hala umut var" diyorum yuregimde.. halbuki ne kadar cok ask tukettik, ne tecrube kumkumasi olduk.

"olsun lan belki bir gun yine yanariz alev alev" diyebilmek guzel ya..

tanim; on numara sarki, eskimez..
  • ferdiun düzagaç tarafından yapılmış en güzel güzel şarkıdır ki, sabahtan beri en az 15 kere dinleyip hala da dinlemek istemekteyim.

....
    sendeyim...............
  • (bkz: amcasıyla evlenicem)

ha amca ha dayı de mi ama noolcak sanki. *
  • akasya durağının gülme sahnelerini ve geçişlerdeki zurna seslerinin kaldırılmış hali.
    bir ara yakışıklı biplenmeden "bok gibi" dedi. umarım rtük görmez.
  • ilk dinlediğimde "gardım düşüyor, tutamıyorum" kısmını "karnım düşüyor, tutamıyorum" (bkz: göbek yapmak) şeklinde algılayarak "ya biraz saçma ama aslında güzel parça olabilirmiş" diye düşündüğüm, jetonumun düşmesinden sonra ise pek çok beğendiğim bir feridun düzağaç şarkısı.
  • feridun düzağaç'ı, bir plastik flüt ile karşılaştıran yazarın saçmalaması...
hesabın var mı? giriş yap