• kaan tangoze'nin sevgilisinin intiharı üzerine:

kaan tangöze'nin ahu paşakay için yazdığı ve aynı akşam söylediğı şarkının sözleri ise şöyle:

'bu akşam her şeyi yak oje

kırmış kalbini masal manası yok

belki alışman lazım bal

ah elimdeki söz yeter canıma

haberin yok ölüyorum

bu akşam'

--
    gibi bir haber yazacak kadar sağır duymaz uydurur bir gazete. "bu akşam her şeyi yak oje" ne yahu, deli misiniz?
  • alien kelimesini aslında "yabancı" anlamına geldiğini bilmeden "uzaylı" şeklinde çevirebilmiş çalışanlara, bu saçmalığı okuyup onaylamış editörlere sahip gazete. böylece dış haberler editörlerinin hayatlarında legal alien gibi bir terimi dahi duymadıklarını anlıyoruz. bu eleştiriyi okuma ihtimallerine karşı kendilerine demek isterim ki alien kelimesi bir ridley scott filminin ismi olarak kullanıldığında bile uzaylı ya da yaratık gibi anlamlara sahip değildir. yine bildiğiniz "yabancı" anlamını taşımaktadır. hala inanmayanlar varsa http://www.zargan.com/sozluk.asp?sozcuk=alien sayfasına uğrayabilirler.

buyrunuz:

akşam'daki haberden alıntı:
    http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=134397,5
    "ingiliz the sun gazetesinin haberine göre, ırkçı lider afrika kökenli abd’lilerin hıristiyan kültürü’nü yok etmek için abd’yi işgal eden uzaylılar olduğuna inanıyor."

ardından hemen the sun'daki orijinal metne bakalım:
    http://www.thesun.co.uk/…an_idol/article1885122.ece
    "fanatic thomas robb, 62, believes african-americans are aliens who have invaded the united states to destroy christian culture."

yani tamam, kkk bir nefret kusan gerizekalılar örgütüdür, ama adamları scientologistleştirmenin, ortamı sirius ufo uzay bilimleri araştırma merkezi'ne çevirmenin ne alemi var şimdi?

edit: aynı hataya uzaylı yerine yaratık farkıyla vatan da düşmüş, morphling sağolsun:
    http://haber.gazetevatan.com/…=206969&categoryid=30
  • sahane mansetler atiyorlar arada sirada.

ornegin bugun fransa nin ermeni soykirimini inkar yasasi konusunda, once dev harflerle "fransiz'a utanc" yaziyor.altinda bir resim, birkac tane ahi gitmis vahi kalmis ciddi gorunumlu insan, parlamento olsa gerek. resmin altinda, "fransa demokrasiye giyotin indirdi" yaziyor.

bunlarin hepsi iyi hos, kimse fransayi bu yasa icin alkislayacak degil ama aksam daha yeni isinmis, bir de altbaslik koymuslar: "ankara, oy avciligi ugruna ozgurlukleri ayaklar altina alan paris'le yollarini ayiriyor"

ne diyor chomsky efendi on yillardir; en temel ahlak ilkesi evrenselliktir diyor, yani baskasina uyguladigin standartla kendine uyguladigin ayri olamaz. simdi bu mansetin atilmasinda emegi gecen hiyaragasi ekibine sormazlar mi, o ankara yollarini kendiyle de ayiracak mi diye? oy avciligi ugruna bile degil, tamamen kontrol mekanizmasinin islemesi icin kendi vatandasina ayni konuda laf ettirmeyip hapse atiyorsan yillardir ve sonra da kalkmis boyle utanmadan sikilmadan ahlak bekciligi yapiyorsan, gulmezler mi adamin suratina.

sivil orgutlenme olmadan, toplumsal hafizayi kazanmak pek zor oluyor. toplumsal hafiza olmadan da ikiyuzluluk ve piskinlik teshisi koymak pek zor oluyor. ideal bir toplumda sirf bu manset ve takipeden haberin dili ve icerigi yuzunden aksam gazetesi aciklama yapmak zorunda birakilirdi. simdi birak bu bilinci edinmeyi, kamplasmaya ugramis her konuda oldugu gibi harala gurele destek veriliyor.

madem yollarini ayiran ayirana, ben de rating ugruna, tiraj ugruna ilkesiz ve akilsiz gazetecilik yapan aksamla yollarimi ayiriyorum. zaten satin almiyordum ya, artik sagda solda kufur de ederim. tek piskin siz mi olacaksiniz.
  • 'imralı süreci' sonrası medya uzantıları arasında gerginlikleri ortaya çıkan cemaat - ak parti krizinde, bir sonraki perdenin etkin aktörlerinden biri olabilecek gazete.

şöyle ki, geçtiğimiz haftalarda ak parti ile yakınlığıyla bilinen pek çok isim, taraf yönetimiyle (garip) ters düştüğü için gazeteden ayrılmıştı.

http://www.medyatava.com/…af-a-son-yazilarini-yazdi

kapalı kapılar ardında konuşulanlara göre, tmsf'nin el koymasından sonra akşam'da büyük bir dönüşüm yaşanacak. bu dönüşüm neticesinde taraf'tan ayrılan ak parti'ye yakın isimler akşam yazıişlerine ve köşelerine konacak.

bu dönüşümün ardından tıpkı star, yeni şafak ve sabah gibi hükümetin borazanı olan gazeteler arasına akşam da katılmış olacak.
  • tasarruf mevduatı sigorta fonunun, kamu ihale kanununa tabi olmaması nedeniyle, ihaleye açmadan dilediği şirketlere peşkeş çektiği bir başka basın-yayın kurumu.

bu satışta yanına bonus olarak skyturk360 ve alem fm de eklenmiştir.

şimdi gelelim tmsf'nin yıllardır süregelen peşkeş politikasına. tmsf'den herhangi biri, ilgili alıcılardan daha yüksek bir fiyat veren alıcı olmadığını kanıtlayabilir mi? elbette kanıtlayamaz, zira ihale açmadı. misal benim cebimde 100 milyon papel para var dostum, eğer haber verselerdi, ihaleye girer ve ilgili alıcıların fiyatından 40 milyon papel daha fazla verdiğim için bu kurumları alırdım, devlet de 40 milyon papel daha fazla kazanırdı. ama sen özel davet gönderip, aranda her türlü gizlilik anlaşması yaptığın bu kurumlara, üstelik kimseye haber vermeden satış yapınca, üzgünüm ama peşkeşçi oluyorsun.

öte yandan ihale açılmadığı için zarara uğrayan bir diğer kurum da çukurova grubu'dur. yukardaki örneğe binaen, eğer ilgili kurumları ben satın alsaydım, çukurova grubu'nun borcundan 40 milyon papel daha düşülecekti. şimdi ise bu 40 milyon papeli karşılamak için tmsf'nin bir başka çukurova şirketini daha birilerine peşkeş çekmesi gerekecek.

nerenden tutsam elimde kalıyorsun ya hükümet ya devlet.

düzeltme: imla.
    ekleme: 100 milyon papelimi artık başka 3. dünya ülkelerinde değerlendirmeye çalışacağım eheh
  • tmsf'nin, yayın yönetmeni olarak eski akp milletvekili mehmet ocaktan'ı atadığı gazete. bu atama, gazetede beklenen dönüşümün sert bir başlangıcı.
  • yeni sahiplerinin davetiyeli ve kırımsız aldıkları ihaleleri denetleyecek bir iktidara kavuşmak dileği ile... hayırlı olsun bakalım..
  • yaz sarısı ile yekpareliğe bulanmış bir ovada yıllarım geçti. bilhassa yaz akşamlarında yıldızların sofrasına oturur, onların parıltısı ile aydınlanır ve onların şarkısını dinlersiniz. aslında kozmik rüya daha öncesinde başlar. güneş batmaya hazırlanırken, ovanın merkezinde gibi hissedersiniz kendinizi. göğe bakarsınız, doğuda akşamın ilk karartısı belirir. batıda ise hala kızıllık hakimdir. metafizik bir endişe sarar zihninizi. kuzeydoğudan güneybatıya doğru göğün renk ağırlığındaki o eşsiz değişimi izlersiniz. zaman ve mekanın hazinesini keşfedersiniz. gün ışığı yerini akşam sükunetine, yaz alevi yerini gece ferahlığına bırakır. şehirlerin gecesi bu tadı vermiyor dostlar. sahte bir akşamı yedirmeye çalışıyor sanki bana. çok özledim ovada geçirdiğim akşamları.
  • son aylardaki terörist saldırılarından dolayı olmasını istemediğim doğa olayı. son zamanlarda ne zaman akşam olsa pkk'lı şerefsizler bi yerleri basar oldular.

bir şehit daha
    düzeltme:malesef [http://www.radikal.com.tr/…24.09.2011&categoryid=77 5 şehit
    oldu]
    düzeltme 2: hani ilçe emniyet müdürlüğü'ne ve jandarma karakoluna da saldırı düzenleniyormuş.
hesabın var mı? giriş yap