• tam iron maiden frekansında parça lakin adnan oktar yüzünden kafamda çok farklı bir yere konumlandı.

adnan oktar, kıskandığım nadir delilerdendir. bildiğin dümdüz bir deli peşine yüzlerce insan takıyor. yetmiyor eğlenmek için kendisine ülkenin en güzel kızlarından buket yaptırıyor. bu kadınları da kafasına göre estetik operasyonlar yaptırarak ergenliğinde osbir çektiği ikon kadınlara dönüştürüyor. hatta o da yetmiyor gençliğinde dans ettiği parçaları ulusal bir tv kanalında çaldırırken bu gacıları dans ettiriyor. kendisi de air guitar sololarını patlatıyor. aslında kimseye zararı dokunmamış olsa şahane çar aminyum.

hele parçayı dinlerken o kadar konsantre ki bu ciddiyete patlamadan edemiyor insan. asdkljkasjd. lan arada parçaya eşlik ettiği kısımlarda ki bruce dickinson tripleri aklımı alıyor da air guitarı bağlama gibi icra etmesine yine dayanamıyor, ağzımda ne varsa ekrana püskürtüyorum. asdlkkljasd
  • muhteşem çift sesli gitar bölümleri içeren bu çalışma, kaydedildiği 1995 senesinde 54 yaşında olan erkin koray'ın günümüzün 20'li yaşlarda rock yaptığını iddia eden birçok genç insandan neden daha baba bir müzisyen olduğunun kanıtıdır.
  • bu şarkıyı dinledinizde teoman ne ki, duman ne ki dersiniz. popçu bunlar dersiniz.
  • 1997 yazıydı sanırım. otogar'da kasetçi dükkanı vardı teyzemin. eski foça'yı bilen bilir, cennet köşesi olmasının yanında asker diyarıdır. jandarma komando okulu ve deniz üssü komutanlığı vardır, özellikle haftasonları olmak üzere her yer asker akınına uğrar. askerler kocaman çay bahçesi olduğu için otogarı özellikle tercih ederler. o zaman kaset çektirmek diye bir şey vardı. asker adam, on tanesinden dokuzu müslümcü, orhancı bilmem neci, teyzem de müşteri potansiyelini düşünerek basıyordu arabeski dükkandan. ara sıra yemek yemek için, tuvalete gitmek için dükkanı bana bırakırdı; ilk iş bu parçayı son ses verirdim arabeskçi askerlerin üzerine üzerine. önce garipsediler, zaten parça bitmeden bir şekilde teyzem geldiği ve "kızım sen beni batırıcan mı" diye parçayı kapattığı ve yine hunharca arabeski dayadığı için kısa sürdü denemelerim, ta ki bir bir gün elinde sigarayla, efkarlı bir bahriyelinin gelip teyzeme "abla o akrepli parçayı bir kere baştan sonra dinlet be, ne olursun"demesine kadar. o yaz, otogarda her gün, baştan sona en az iki kere çaldı akrebin gözleri. şimdi ne teyzem kaldı geride, ne de kasetçi.

tanım: erkin koray'ın über parçalarından birisidir.
  • muhtesem bir solosu vardir bu parcanin. kanimca muzikalite acisindan en baba erkin koray parcasidir.
  • ' "akrebin gözleri, akrebin akrep" wow lirik deha adeta '

böyle sığ bir yorum görmek beni üzdü. bu parça, başlıktaki bir entry'de bir yazarın bahsettiği gibi erkin koray'ın yaşam-ölüm-zaman temalı üçlemesinin son şarkısıdır.

parçada zaman teması işlenmiştir. parçada bahsedilen "akrep", erkin koray'ın deyimiyle "çölde yaşayan iğrenç yaratık" değildir. bunu böyle zannedenler için kendisi, mezarlık gülleri adlı kitabında; "bu şarkıdaki akrebi, o çölde yaşayan iğrenç yaratık sananlar, üsküdar'a gider iken aldı da bir yağmur dinlesin. pek bir fark yok." demiştir.

velhasıl parçadaki "akrep", saatin akrebinden ilham alınarak yaratılmış bir metafordur. bununla birlikte zaman*, teşhis sanatı kullanılarak; sanki pusuda bekleyen bir düşman, saldırmak için fırsat kollayan bir akrep gibi ustaca ve ince bir şekilde betimlenmiştir.

peki bu parça türk rock müzik tarihinin en iyi şarkısı mıdır? kişiye göre değişir; fakat benim için akrebin gözleri türk rock müzik tarihinin en iyi şarkısıdır, dünya rock müzik tarihinde de en iyiler arasındadır.

şarkıda "akrep" sözcüğü 24* defa geçmektedir, bu da yine saate dolayısıyla zamana dair ince bir göndermedir, bu da işin fun fact'i.
  • 7 dakikalık süresi ile iron maiden tadını veren şarkı.
  • erkin baba'nın headshot'ı...
    metallica'nın load'ıyla aynı zamanda piyasaya çıkmış ve ne varsa babada var dedirtmiştir...
  • yıllar önce, ilk erkin koray albümümü almama neden olan harika şarkı. black sabbath tadında riffler, erkin baba usülü derin sözler; daha ne olsun.
  • tuhaf bir sekilde 4 yasindaki yegenimi de etkisi altina almis (sah)eserdir.
    "amca akrebinakrebi calsana noolur" diye vizildamakta yumurcak ikidebir...
hesabın var mı? giriş yap