• aç havayolu şirketi. evet o kadar açlar ki, pegasus a rahmet okuturlar.
    istanbuldan yola çıktım manila'ya gidiyorum. uçuşum thy ile istanbul - kuala lumpur. air asia ile kuala lumpur manila.
    neyse atladık gittik, bu arada thy nin uçaklarında wireless varmış 30 tl karşılığında 11 saatlik uçuşta facebookta gezinip, sözlüğü okuyup youtube den video izleyebiliosunuz.
    neyse indik kuala lumpurda gittik air asia bankosuna. chekin filan yapmıştık. sadece bagajı verecez derken 2 kişi toplam 12 kg bagaja para ödememiz gerektiğini söylediler. 105 malezya parası ödedik. derken görevli maniladan dönüş biletinize bakabilirmiyiz dediler. yok öyle bir bilet dedim ki dönüş biletlerini almamıştım. uçuş kartını veremeyeceklerini kanunların böyle olduğunu dönüş bileti almamız gerektiğini söylediler.sanki border polisi oldular bi anda. zorladılar manila - kuala lumpur bileti almamız için. aksi takdirde uçamayacağımızı söylediler. 11 saatlik yoldan gelmişiz, dedik tamam amk ver bileti ne kadar 2 kişi 250€ fiyat çıkardılar. açtım laptop'u girdim nete air asia sitesinden online 2 kişi bileti 90€ ya aldım şaka gibi. sonra rezervasyon numarasını yüzlerine çarptım. uçuş kartımıza kavuştuk. işte böyle göt ve aç şirkettir.
  • geçen haftaki faciadan sonra büyük prestij kaybına uğrayan asya'nın en büyük havayollarından biri.

bugün de endonezya'da bir uçağının tek motoru tam kalkıştan önce durmuş. motoru tamir etmek üzere uçağı tekrar yerine çekmişler ve yolcuları indirmişler. motor tamir edildikten sonra yolcuların %90'ı tekrar binmemişler uçağa ve air asia bu yolculara parasını geri ödemek durumunda kalmış.

aslında çok büyük bir sorun değil ama insan psikolojik olarak etkileniyor tabi. ben olsam ben de binmezdim.
    http://www.straitstimes.com/…-told-dise#xtor=cs1-10
  • tam kararımı verdim tatilimi planladım ödememi yapmaya geldi sıra processing fee diye ek bi para çıkardılar. şerefimle daha düzgün bir hava yolu şirketine iki kat para öderim bu rezaletleri yaşamam. bilet bakmanızı dahi tavsiye etmiyorum.
  • eğer uçuşunuzla ilgili sonradan işlem yapmak isterseniz sizi üye kaydı oluşturmaya zorlar. üye kaydı oluşturabilmek için de sizi hem zorunlu olarak posta listesine abone yapar hem de telefon, email ve diğer kişisel bilgilerinizi istediği firmalarla paylaşır. böyle de saygılı bi firmadır kendisi.
  • uzak doğu'da bir çok ülkeye uygun fiyatla uçan low cost havayolu şirketi. 2011 itibariyle söylüyorum check-inde koltuk sırası verilmektedir, herhangi bir koltuk karmaşası sözkonusu değildir. tavsiye edilir.

not: su 2,5 lira civarındadır.
  • asyanin ryanairi.
  • singapur - bangkok uçuşunu uygun fiyatlı bilet sebebiyle tercih ettim, lowcost havacılık şirketi olduğunu uçuşun her aşamasında hissettiriyor, kıyaslarsak buralarda beğenmediğimiz, eleştirdiğimiz pegasus hava yolları'nı çok aradım, açıkçası daha bilinen alternatif havayolları firmalarını seçmenizi tavsiye ederim, ayrıca scoot gibi "( web sayfası www.flyscoot.com )" yeni lowcost şirketlerden uzakdoğu ara-kısa uçuşlarda daha memnun kalınacağını tahmin ediyorum, saygılarımla.
  • nihayetinde bir asya şirketi ve sicili de pek temiz değil bu yüzden mecbur kalmadıkça kullanmamayı tercih ederim. geçenlerde türkiye dönüşü jakarta uçuşumda mecburen kullanmak durumunda kaldım. koltuk ceplerindeki 6 dine ait dualar
    dikkatimi çekti. uçak içi alışveriş broşürlerinde de bir kaç dolarlık havayolu şirketinin stickerlarından 100’lerce dolarlık parfüm ve içkilere varan lüks segmentte ürünler mevcuttu.
  • düşük bütçe olayının bokunu çıkarmış bir havayolu. bir kere check-in kontuarına gidip check-in yaptırmıyorlar. daha doğrusu yaptırıyorlar da eşek yükü ile para istiyorlar bunun için. dolayısıyla tek seçenek online check-in yapmak. hadi bunu yaptınız, rahat rahat uçağa gidebiliyor musunuz? tabi ki hayır, illaki o sayfanın çıktısı olacak da boarding pass'i görecekler falan. uluslararası uçan yolcuları yanında yazıcı ile dolaşıyor zannediyorlar herhalde. madem her şeyini elektronik hallediyorsun, kapına koy bir barkod okuyucu milletin sinirlerini zıplatma.
    beraber yolculuk yaptığınız arkadaşınız olduğunda, saçma sapan koltuklarda yolculuk yapmak zorunda kalıyorsunuz. bu da ayrı bir sinir bozucu durum. hadi 1-2 saatlik uçuşlar için sorun yapmayalım da 4 saatin üstünde insanı deli ediyor.
    kuala lumpur-sandakan uçuşunda bagajımızı yüklemeyi unuttuklarını söylemeleri de ayrı bir güzellik. kota kinabalu'dan sandakan'a geçtikten sonra 6 saatimizi havalimanında geçirmek zorunda bıraktılar bizi.
    bilet satın alırken bagaj seçeneğine mutlaka dikkat edilmeli. tamam ek bagaj için istedikleri ücretler online alınınca çok fazla değil ancak dikkatsizce bilet alındığında sadece kabin bagajına sahip olduğunuz için kontuarda sizi soyabiliyorlar.
    ayrıca ülken vizeyi vermiş, istediğim gibi at koşturacağım oralarda diyemiyorsunuz. sanki kendi görevleriymiş gibi saçma sapan sorular, diğer uçuş biletlerini görmek istemeler vs. dönüşümü planlamadım belki daha, nereden döneceğimi bilmiyorum, sana ne amk.
    uzun uçuş yapacaklar keyifli bir yolculuk yapacaklarını sanmasınlar. uçakta multivizyon ekranları yok. internet için hayvani bir ücret çekiyorlar. siz de içinizden bildiğiniz tüm küfürleri sayarak yolculuğu tamamlıyorsunuz.
    konfor olayını en düşük düzeyde tutarak kısa mesafeli yolculuklar için tercih edin. başka da elinizi kolunuzu kaptırmayın derim, uzun mesfede 200-300 lira için çektiğiniz eziyete değmez.
hesabın var mı? giriş yap