• net aleminde bir nevi gulme efekti . madde aleminde de boyle gulenler vardir. (bkz: ben) (bkz: sebze). mânâ aleminde boyle gulebilicek miyiz ama orasi bir bilinmezdir su fanî dunyada.
  • spesifik, manipülatif, entelektüel, palyatif, marjinal, perspektif, fantastik, kollektif, superlative, prezervatif, statüyü yükselten, deja vu etkisi yaratan, jamais vu'yu da andıran, vizyonu artıran, telepatiyi güçlendiren, antipatiyi azaltıp, empati ve sempatiyi kökleyen, lokasyonu sağlamlaştıran, koordinasyonu geliştiren, koreografi yapılmış etkisi yaratan, kimi zaman subjektif, kimi zaman objektif, bazen monolog, çoğunlukla diyalog kurduran, egoizmden ve bencillikten uzak, pesimist değil, gayet optimist bir kahkaha ünlemi.
  • sanki gülerken gülen kişinin aklına bir şey gelmiş gibi hisettiren sıralı harfler.

- ahaha
    - bişey mi diycen abi?
    - yok güldüm sadece
    - haa. öyle yazınca bişey diycen sandım
    - ahaha
    - bişey mi diycen abi?

(bkz: daha gider bu)
  • eller bu harfleri yazarken surat ekrana angut bir bicimde bakar, agiz aciktir. kisinin aslen cikardigi ses 'ahaha' degil, daha cok 'iggghuuee' gibi cirkin bir ses obegidir, ama bu sayilmaz, sanal alemde onemli olan 'chat' penceresine yazilandir.

bu sirada sanal gulusu gerceklestirmekte olan bunyeyi kameraya alir, daha sonra halini kendisine izlettirirseniz insanliktan ciktigini ona hissettirebilir, sanal alemden elini etegini cektirebilirsiniz.
  • çocuğunuza isim,

kız: ahaha
    erkek: hahaha
  • okulda bir hoca aynen böyle gülüyor. hatta öyle ki o gülerken aklıma hayat bilgisi dizisindeki çocuklardan -göya- iyi futbol oynayanın gülüşü geliyor. gördüğünüz gibi, bilinçaltım tertemiz.
  • komik ama eski asur döneminde bir isimdir.

(bkz: kültepe tabletleri)
  • hangi insan evladının gülmeye "a" harfiyle başlayacağını merak ettirten, yazışmalarda sıkça kullanılan gülme efekti.
  • (bkz: kahkaha)
hesabın var mı? giriş yap