• kafaya çaputu bağlayacam diye önüne geleni kılıçtan geçiren bir afrolu delioğlanın hikayesi.
  • aşmış bir hikayeye sahip değildir ve kılıç dövüşleri ya da gayet sağlam çizimler dışında fazla birşey vaad etmez. lakin; öyle güzel seslendirme ve aşmış bir ost'i vardır ki, bal nedir ki, şeker nedir ki. herşeyden kıymetlidir be.
  • çok anime-sever biri olmamakla beraber izlediklerim/karşılaştıklarım içerisinde en iyilerindendir afro samurai. tür olarak yakın olduğu hellsing ile çekişir. zira hellsing'in alucard'ı kadar kuvvetli ve deşici bir anakaraktere sahip. (temeldeki farkın afro'nun alucard kadar yakışıklı bir karakter olmaması olsa gerek.)

ayrıca inanıyorum ki bu anime gore ihtiyacınızı da bolca karşılayacaktır. afro samurai ressurection fazlasıyla tavsiye edilir.
  • youtube'da japanese triphop playlistler ararken karsima cikan, beni tekrar lise yillarima goturen karizmatik afro abimiz. hayirli geceler afrocum..

tik tik
  • cool kelimesinin karşılığı olan anime serisi. karakter cool, çizimler cool. herkesin aksine ninja ninjayı eğlenceli buldum. bir tanesi hiç konuşmazken diğerinin çenesi durmuyor ve bu tezat benim hoşuma gitti. hiphop rnb ağırlıklı müzikler ayrı bir yakışmış. bir çok kişi amerikan özentisi demiş ama bana öyle gelmedi, serinin olayı zaten afro amerikan tarzı. zaten japon tarzı binlerce anime var bir tane de bundan olsun ne zararı var ki. duygusallık var bir de. ama o kadarcık duygusallık da olmasa izlenmezdi bence. en azından hikaye oluşmuş.
  • uzun soluklu animeler bunun yanında çizgi film gibi kalır. gerek anime soundtrack indeki, gerek oyunundaki groove lar 10 numaradır.
  • takashi okazaki'nin yaratıcısı olduğu, bir intikam öyküsünü anlatan, çizimlerin tek kelimeyle muhteşem olduğu manga.

ayrıntılı bilgi için (bkz: http://afrosamurai.com/)
  • duygusallık dozunun fazla kaçması ve sonlarda fantastiğe sarması hariç gayet güzel anime . duygusallığa ve fantastiğe itirazım yok ta bence bu animeye gitmemiş.

--- spoiler ---

aslında sadece 1 ve 2 numara yok ancak diğer numaralara sahip olanlara ne olduğunu sonlarda görüyoruz.

--- spoiler ---
  • bir birinci vardır, bir de ikinci. birinciye kimse dokunamaz, güçleri çok fazladır, tanrısaldır. ikinci ise birincinin yerine geçebilecek tek kişidir, tek yapması gereken birinciyi öldürmesidir. fakat ikinciye herkes dokunabilir ve herkesin hayali birinci olabilmektir. böyle bir durumun söz konusu olduğu diyarlarda birinci öldürülür. birincinin oğlu, yaşı herkese kafa tutacak çağa gelince yola koyulur olaylar gelişir.
  • "nothing personal, it's just revenge" -afrosamurai.
hesabın var mı? giriş yap