• bugünlerde özellikle twitter'da bolca gördüğüm kısaltma.

(bkz: as fuck)
  • "as fuck" kelimesinin kısaltılması yani "çok, acayip derecede fazla"/
  • asrın ve ferit denen iki elemanın isimlerinin baş harflerinin bir araya gelmesinden oluşan bir gruptu bu. bir dönem illegal süttozu adıyla bir şeyler yapmaya çalışan, sonra da para kazanmaya karar veren insanların, şehrazatın desteğiyle köşeyi dönme hayallerinden de başka bir şey değildi belki. normalde bas gitar çalan asrın, şehrazat hanımla cinsel münasebetlere girince birden vokalist ve hatta süperstar olmuş, kaşlarını aldırmış, kıllı göğsünü piyasaya sürmüştür. ferit kişisi de kel kafasına peruk takıp asrın'ın gölgesi tadında takılmaya çalışmıştır. 4 kişiyle başlayan grup, asrın'ın kaprisleri ve denyolukları yüzünden daha ilk senesinde 2 kişi kalmış, asrın - şehrazat aşkının bitmesiyle yelkenleri suya indirmişti. daha sonra barış mançonun eski şarkılarını falan cover'layarak bir şeyler yapmaya çalıştılar ama pek de efektif olamadılar. en duyulmuş parçaları sanırım bestesi (ne yazıkki) abi poisona ait olan kızancıklardır.
  • 90'lar hayatımın tam ortasına denk gelir. türkiye'de bu yılların müziği ise, istisnalar hariç, kötü ayrıntılarla hatırladığım bir tecrübe. rüya ersavcı'nın baba'sı, bay x'in sana değmez'i, barbaros hayrettin'in ben sizin babanızım'ı, ufuk bigay'ın bir numara'sı, akın'ın suskun yüreğim'i...

hatta 900'lü hat reklamlarından aklımda kalan muhteşem kafiyeyle tarkan, güllü ve daha bir çok ünlü... ünlü kardeşler de şimdi aklıma geldi ve elbette onları tenzih ediyorum; neydi o rüya şarkısı...

konuyu af'a getireceğim ama korkunç bir şarkı daha hatırladım; volkan'ın ananı niyolay terbiyesizliği... eve bu ülkede aziz okurlar, ananı niyolay diye bir şarkı yapıldı. bu şarkıyla ve bu yukarıdakilerle birlikte * sinirimi bozan bu af grubunu unutmuyor ve affetmiyorum. ayrıca gece gece münir nurettin selçuk dinlerken aklıma getirdiğim için kendimi affetmiyorum.

neyse efendim, bu af ikilisi, şehrazat'ın aşkıyla, nazıyla, itibarıyla, sözleriyle rock [!!] piyasasına dalmışlar; af çıkıyor şarkısına kıllı göğüslü, çıplak tene giyilmiş deri yelekli (ki bunu daha sonra mustafa sandal da yaptı) bir klip çekmişlerdi. demek ki şarkılara sesi technics kn800 renginde bir elektro gitar attırınca, bir de deri yelek hemen rock yapılıyordu. [sibel tüzün! hayat buysa ben yokum bu yolda şarkını unutmadım, ona da sıra gelecek]

bu af grubu işte böyle bir şarkıyla henüz piyasa tazeyken isim yapmış; 90’ların ortasında karşıyaka raksotek'te düzenledikleri imza gününde karşıyaka'nın kızları* "asrıııın-feriiiiit" diye diye resmen birbirini ezmişti. [vallahi nefretimin bununla ilgisi yok]

hiç unutmuyorum bu af çıktığında, moğollar'dan taner öngür'e bir programda yeni çıkan grupları sorduklarında “kargo var çocuklar fena değil” demiş, bir de "af diye grup çıkmış onlara da gıcık oluyorum" demişti. sözün özü, dandik şarkıları, hiç de yaratıcı olmayan isimleriyle batmaya mahkûm bir şirketti af ve de öyle oldu.

gerçi 2000’lerin başında sanırım bir hamle yaptılar ve hatta barış manço’nun güftesi gayet başarılı evelallah şarkısıyla yeniden zuhur ettiler ama bünye kendilerini kabul etmedi de müzik aleminden silindiler. dileğim ekmeklerini başka sektörlerde aramalarıdır.
  • kına gecesi rock grubu.
  • bu grup iyiki dagılmı$, cunki bunlara 3 gitarist, 1 baterist, 1 de solist lazımdı. ulan insan bu kadarmı boktan muzik yapar be yuh hic mi bi$eye benzemez (bkz: yazık)
  • derler ki, affın kökeni, yunanca'daki "amnistie" (unutmak) sözcügünden gelmektedir. bilinen ilk yazılı af, mö 404 yılında atinalı general thrasybule tarafından ilan edilmiş. bu affa "geçmiş şeyleri unutma yasası" adını vermiş. generalim ne ilgisi var affın unutmakla? affedilen, unutulmak istenendir ve unutulmak istenen de affedilir diye mi düşündünüz yoksa?
  • "yaşıyorsan, insanların hayatına mutlaka değeceksin.
    sevip sevilme kısmı güzel de bilerek üzmeyeceksin.
    eğer ki bilmeden üzdüysen af dileyeceksin.
    yoksa, seni üzenlere ne diyeceksin?..."

umut
  • "seni gerçek dünyaya taşımamak için öpmeyeceğim.
    bağışla beni sevgilim."

(yaseminler besliyorum içimde/19.01.2014)
  • günler sonra , dün gece bağira cagira aglatti. aglanacak bir sey yok gibi gorunse de , hayatın aktıgı gercegini gordugunuzde dinlemeyin. onun hayatinda biri, sizin hayatinizda biri. olacak is degil.
hesabın var mı? giriş yap