• o da tipik, türkiye'ye geldikten sonra arıza çıkartan karısı/sevgilisi yüzünden hayatı zindan olan futbolcugiller familyasının üyelerindendi.
    galatasaray kariyerinde iki golü vardı. biri moldova deplasmanında galatasaray'ın maçı kazanmasını sağlayan gol, diğeri de galatasaray'ın takım otobüsü bozulunca futbolcuların taksilerle maça gittiği, hakan ünsal'ın galatasaray'ın 2000. golünü attığı, zeytinburnu kalesinde bugünün ünlü menajeri ahmet bulut'un oynadığı birinci lig maçı.

galatasaray'a transfer olmadan bir sene önce intertotoş kupası için karlsruhe ile birlikte bursa'ya gelmiş ve karlsruhe'nin penaltılarla kazandığı maçta forma giymişti. kısa galatasaray kariyerinde sahada sürekli elleri belinde bıkkın bıkkın bekleyen knup bir süre sonra önce sahada fatih terim sonra da evde kız arkadaşı tarafından yedek bekletildiği için arıza çıkartmaya başlamıştı. ancak isviçre aile örf ve adetlerine göre yetişen knup karşısında pasaportunu kulüp kasasına saklayan ergün gürsoy'u görünce baya baya hayatı sorgulamış, kulüp tesislerinde akan suyun tatlı ve tuzlu su olarak ikiye ayrıldığını görünce de ilk uçakla isviçre'ye geri kaçmıştı.
  • moldova'daki 1-0 galip geldigimiz maçta constructorul'a gol attigini hayal meyal hatirladigim isviçreli futbolcu...
  • ismi ve soyismi karıştırıldığında eşşeğin siki elde ediliyor. gönül gözüyle bakmanız lazım ama.
  • fenerbahçe'nin guiza'sına eşdeğer topçumuzdu. bu herifin gol attığını görebilmek için (yarım sezon oynamıştı bizde) 5 maça gittim. en son zeytinburnu maçına gittiğimizde maç öncesi epey bira içmiştik.. zırt pırt çişimiz geldiğinden gol esnasında işiyorduk, ligde attığı tek golü de göremedik..
  • aslında gerçekten bi ara çok golcü olarak dünyada adını duyuran ama galatasaray'a gelmeden 1-2 ay önce yeteneğini ameliyatla aldırdığını düşündüğüm kazma..
  • galatasarayda oynadığı sürede anca beş gol filan atabilmiştir. ben küçükken kendisini forvet değil defans sanıyordum. o derece kötü bir dönem yaşadı türkiye'de oynarken.
  • o zamanlar (hala da böyledir büyük ihtimal) yeni transfer olan yabancı futbolcuların hepsinin boğaz turu tv kanallarında dolaşırdı. hepsi istanbul'a hayran kalırdı. bu knup'u da zannedersem bir kayıkla gezdirmişlerdi boğazı. tek başına kayığın ucunda oturup mal mal etrafına bakan zontanın biriydi diye hatırlıyorum.
  • haftalar sonra (yanılmıyorsam ligin 11. haftası falandı) zeytinburnu maçında attığı ilk lig golünden sonra hakan şükür gidip onu doyasıya kucaklamıştı (ya da golü kendi yerine ona attırmış da olabilir). maçtan sonra niye böyle yaptığı sorulduğunda ise "ben de torino'da böyle haftalarca gol atamadım, bilirim bu duyguyu, bu durumun zorluğunu" beyanını vermişti kendisi. *
  • ismi ve soyismi karıştırıldığında nurdan kipa oluyor. kasiyer ismine benziyor veya süpermarket zinciri sahibine. bilemedim.
  • sensible world of soccer 96-97 versiyonunda galatasaray kadrosunda yer alır. hatta o kadroyu yazalım hemen:
    friedel - van gobbel, b.korkmaz, bekir gür, m.korkmaz - okan, suat, hagi, tugay - knup, hakan şükür
    yedekler: hayrettin demirbaş, feti okuroğlu, yusuf tepekule, hakan ünsal, arif erdem
hesabın var mı? giriş yap