• su altı kamerası falan almışlar herhalde. boşa gitmesin diye her hafta biri denize düşüyor.
  • kandırıldık türkiyem!

-istanbul kalabalık.
    -15 milyon nüfusu var.
    -gezilecek çok yer var.
    -çarpık kentleşme de cabası...

hadi ordan! bu saatten sonra bok inanırım size. gördük işte bu dizide asıl gerçekleri.

-istanbul toplam 30 kişiden oluşuyor. bunların hepsi bir yerlerden birbirlerini mutlaka tanıyor (komşu kızı cansu ve emir hariç. onlar tanışmıyorlar bir tek.)
    -istanbul'da gidilecek bir otel, bir şeyler içilecek tek bir cafe var. herkes o otele geliyor, herkes o cafe'de takılıyor.
    -istanbul'da toplam 6 tane ev var ve bu evlerin temizliğine sadece feriha'nın anası gidiyor.

artık bana "istanbul'da yaşam çok zor." demeyin lütfen. yemem.
  • dizi oyuncularinin senaryoyu bildikleri icin feriha'nin vurulma sahnesine sasirmadiklari ve sogukkanli davrandiklari dizidir.
  • muhteşem yüzyılda o teknoloji yokken haremdeki herkes saçı maşalı gezdiği halde bu dizide de bu teknoloji varken cansu, saçını ütüyle yakıp odadan çıkmış gibi süpürge telleriyle geziyor sanki.
  • emir'in zırt pırt arabasına binerek gittiği fakat hep evde olduğu dizi. durmadan mahalleyi mi turlayıp geliyor acaba..
  • 44. bölümünde ileride olacaklar için çok büyük bir spoiler vermiştir senaristleri. koskoca sözlükte kimse nasıl farketmemiş anlamıyorum.

--- spoiler ---

koray: emir... manyak mısın niye gittin bensiz o eve? ya bişey olsaydı?
    emir: bişey oldu zaten. sen bana atilla ilhan demiştin. çünkü ayrılıklarda sevdaya dahil. çünkü ayrılanlar hala sevgili. bende sana bizi şiirler kurtaramaz demiştim. o gece bizi bir şiir kurtardı koray.
    koray: (kızarır, masumca gülümser.)

--- spoiler ---

işte ileride göreceğimiz büyük emir-koray aşkının sinyalleriydi bunlar. tüm forumlarda, koskocaman sözlüklerde de bir tek ben gördüm. kendimi tebrik ediyorum.
  • feriha, sayko halil'in gözüne sinek ilacı sıktıktan sonra, adamın elindeki silahı almak yerine, başka bir odaya kendini kitleyip camdan "imdaaat! senaristimiz gerizekalı!" diye bağırarak kurtulmaya çalıştı ama başaramadı. bunun dışında emiroğlan, tımarhaneden firar edip sevgilisini kaçırmış bir psikopatın olduğu eve elini kolunu sallaya sallaya girmek isterken şah damarından c vitamini dolu şırıngayı yedi.
  • babanın wcden çıkarken çektiği sifonun tüm türkiye'ye uzun uzun dinletildiği dizidir.
  • "kimi kıskanıyorsun kızım kapıcının kızını mı, bırak alla sen" tadında konuşmalarına denk gelince annemin "bu stv'de olsaydı 2 haftaya kalmaz bu kadınla kızı kapıcı olmuştu" şeklinde özetlediği dizi.
  • --- spoiler ---

flas flas flas fragmanlarda emirin kokladıgı yastık ferihanın odasında kalan hacer hanımın çıkabilir. ahaha.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap