• pazarlama becerisinin belirgin örneklerinden biri. bu köyün neden bu kadar prim yaptığını anlayabilmiş değilim, hani birçok mağaza dükkan enteresan gezilip görülecek yerleri olur o zaman anlarım ama köyün meydanında bir iki dondurmacı, bir tane zeytinyağı dükkanı, bir seramik atölyesi,bir iki otel dışında hiçbir şey yok ve bu köyde dondurma yiyip bir şeyler yiyip içmek dışında yarım saatten fazla kalan insanlar ne yapıyor anlayabilmiş değilim. tamam mistik havası evet, dağ köyü olması tamam ama bunların dışında abartılacak ve bu kadar reklam olacak hiçbir özelliğini görmedim ben

edit:zeytin sütü de köy gibi süper bi pazarlama keklemesi, normal zeytinyağından hiçbir üstün yanı yok.hele ki sırf kulağa hoş geldi diye şişesine 60 lira bayılmaya hiç hiç gerek yok.yazıktır.
  • tepeköy (imroz) ve kayaköy'den (fethiye) sonra beni kalbimden vuran üçüncü köy. küçükkuyu'ya bağlı, assos'a yakın. restore edilmiş köy evleri, hünnap han, biraz ötede zeus altarı... her şey pek nefis, tadı damakta bırakacak cinsten.
  • bir çizik yeşil zeytinleri var ki hayatımda böyle bir şey yemedim. orgazmatik bir şey.
  • canakkale kucukkuyuda bir koy. cir cir boceklerinin sesinin hic kesilmedigi, baedm, sogut ve cam agaclarinin golgesinde huzur buldugunuz bir yer. 20 hane yerli halktan olusan koye istanbul ve bitakim buyuk sehirlerden cok kimse yerlesmis.
  • muhteşem bir yer.... özellikle de yılın bu zamanı..... küresel ısınmadan dolayı muhtemelen torunlarım ve çocuklarım çok çekecekler ama küresel ısınmanın bir nimeti olarak; aralık ayının ortasında , bahardan kalma günlerde doğa bütün cömertliğini -binbir ton yeşilini ve kızılını- vivaldinin dört mevsimi misali an be an yaşatan bir mekan....hani derler ya bundan iyisi şamda kayısı tesadüf o ya adatepeden sonra şamın kaysısını da yedim ama o bile o kadar iyi değildi....
  • sureyyaplaji ile idealtepe arasinda kalan, dunyanin en guzel cocuklugunun gectigi semt. bahceli evleri ve bu evlerin, maceradan maceraya kosmamizi saglayan, tepeden tren yoluna kadar uzanan gizli kacis tunelleri ile unludur. bu tuneller niye yapilmistir, kimler kimlerden kacmistir pek bilinmez.
    ha bi de asiklar kayasi vardi, kocaman sari bir kaya.orda oturup adalara nazir gunbatimini seyrederdik.
  • cok guzel zeytinyaglari var bunlarin, tam kahvaltilik, biraz kekik, biraz kirmizi biber...
  • istanbul'da bir semt olan adatepe ve cevresi hic kuskusuz gurultu kirliligi haritasinda kirmizi ile gosterilebilecek yerler arasinda. oyle denize nazir, onu sahil, oh ne guzel diye dusunuyor olabilirsiniz ama yanilmis da olacaksiniz. gun asiri patlayan havaifisekler ortami gazze seridine ceviriyor. dun gece ciddi ciddi israil mahallemize fuze yagdiriyor, 15 dakikada intifada baslayacak zannettim. lazer showlari da cabasi. haftanin herrr gunu lazer show yapilacak mevzuyu kim nerden buluyor cidden cok merak ediyorum. ondan sonra kriz tabii teget gecti. herif banka kredisini odeyemiyor ama 15 dakikalik lazer show + havafisek hava saldirisina para var. onun disinda coluk cocuk bagrisi, karga kaakaakaasi, kus gugugugusu, kopek ulumasi, havaya gerekli gereksiz kalasnikov sikilmasi, farkli camilerin muezzinleri birbirlerine kin guttukleri icin toplamda 20'ser dakikalik suren ve gunde bes kere tekrarlanan ezanlar, sabahin 10'unda simiiiieetciiieaaaa diye bagirip pazar uykusunun canina okuyan eleman, egzostunu ozellikle delmis maksimum sesi almaya kararli delikanlilar, her asker ugurlamasinda ortaligi birbirine katan en buyuk asker bizim askerciler, olabilecek en gurultulu yontemlerle en olamayabilecek saatlerde cop toplayan temizlik imandan gelir kamyonlari, 3.5 saate yakin zilgit atabilen biyonik kadinlar... ne ararsaniz var. sessizlik ve huzur haric. ustelik sasirdigim sey su ki, butun bunlara tepki gosteren, gece vakti "bu ne yaa?? bombalaniyor muyuz, ne oluyor, bu ne sacma sey ya?!" diye bagiran bir tek ben varim gibi. bolge halki artik alismis, bir nevi stockholm sendromu yasaniyor. arti: nemli.

/rant over
  • asinmadan arta kalan tek tepelere verilen ad..
  • içinde zeus altarı'nı barındıran taş evleri muhteşem ve taş sokakları büyüleyici olan köy. meydandaki çınar altında çay içmek nasıl güzel bir duygudur. yolunuz kazdağlarına düşerse es geçmeyiniz.
hesabın var mı? giriş yap