• diğer hilton'lar ile karşılaştırınca insana rahatsızlık veren otel..

evet hizmet, ferahlık şu bu güzel ama, içindeyken insanda bir daralma hissi yaratıyor.. bazen, enginlere bakarak ferahlamak duygusunu tatmak istiyor insan..
  • hasan şaş bulvarı nın köşesindedir. seyhan nehrine akseden yeşil granit yüzeyi, nehirin sularını yemyeşil gösterir. köşedeki taksi durağında renault 12 taksiler bekler. taş köprüden geçilip, sağa sapıldığında sabancı cami yolun solunda kalır. iki yüz metre ileride memleketin en baba kebabı yapılan akbank binasının arkasındaki adana kebapçısı yer alır. amerikan pazarına taksi 6 ytl yazar..
  • seyhan oteli'nin pabucunu dama atmıştır. renginin güzel mi çirkin mi olduğuna karar veremesem de gece oldukça hoş görünmektedir.
    otelin yapıldığı mekan pek güzel olmasa da yapımıyla beraber ciddi bir çevre düzenlemesine başlanmıştır. yüreğir yakasındaki karşı tarafı da eskiden de park olmasına rağman daha da düzenlenmiştir. karşısındaki eski lunapark kaldırılmış ve güzelleşmiştir. sabancı kültür merkezi daha bi güzel görünmeye başlanmıştır.
    karşı sağında ise sabanci merkez camii tüm ihtişamıyla durmaktadır. camiden galleria'ya kadar olan portakal bahçesine kıyıldığı ise son gidişimde görülüp üzülmeme yolaçmıştır. yerine yapılan parkın aydınlatması ve ortamı güzeldir. gece 10da kız arkadaşınızla rahatça dolaşabileceğiniz kadar güvenli. adanadan beklenmeyecek bi olaydı bu.
    sonuç olarak hilton sadece bi otel olarak oraya konmamış tüm çevresini kökten değiştirmiştir. seyhan nehrini boğaz olarak düşünürsek bir nevi ritz carlton manzarası vardır.
    http://www.wowturkey.com/…orum/viewtopic.php?t=7096

park için
    http://www.wowturkey.com/…orum/viewtopic.php?t=7097
  • oda pencerelerinde "cami acmayiniz sivrisinek girebilir" ozetinde uyarilar vardir. vardir da adamlar oyle korkutucu bir sivrisinek resmetmisler ki oraya insanin ruyasina giriyor, sabahin ilk isigiyla kiliseye gidip gunah cikartiyorsunuz "tanrim pencereyi actim affet beni, sana inandim sana sigindim"
  • tek numarali odalari seyhan'a bakan cift numarali odalarda bi manzara olmayan otel.
    kahvaltilarinda her seyden 70 cesit bulunurken aksam yemekleri pek o kadar cesitli ve lezzetli degildir. yuvarlama corbasi haric yemeye degmez. bu corba da salinda tek basina oldukca doyurucu.
    televizyondaki otomasyon sistemi oldukca sacmadir. esc tusuna bas der surekli. televizyonlarin sesi kisiktir.
    dereceye ayarlanabilir klimalar adanada oldugunuzu unutturabilir.
  • şöyle 4 yıldızlı bir oteli tercih edeceğim konaklama şeyi. şimdi tabi ki hizmet sınırsız, odalar bizim ankara daki evden büyük... lakin herşey çok pahalı. ulan küçücük su 4,5 ytl olur mu? ha sorarım. hadi dışarıdan aldın bu suyu, buzdolabında koyacak yer yok. hadi yer açayım dedin. cihaz sensorlu teknolojik bişi. kaldır bişiyi hemen hesaba işleniyor. bu da cüzdanı zedeliyor tabi. ayrıca hergün gömlek değiştiren ben; ki zorunluluktur bu adana da sıvı fazda bir gömlek giymek kimse istemez; çamaşırlarımı otele veremiyorum. versem geri alamam, çok pahalı. tabi şimdi hilton da kalan herkes benim gibi değil adamın parası var hizmeti alıyor. bunu da farkediyorum ya bu hilton yaramadı bana.
  • allahın oteli.. gittim, gördüm ama insan evladı olduğumdan yemedim. *
  • en sevdiğim yeri seyhan kenarı taş köprü, merkez camii arası küçük yürüyüş yolu olan otel.
    bir de her akşam çeşitli okullardan gelen mezuniyetlerini kutlayan farklı yaş gruplarındaki adanalı güzel çocukları ve gençleri tanımak...
    hepsi pırıl pırıl, zeki, canayakın, güleryüzlü, misafirperver...
    bir ilkokul 5. sınıf öğrencileri ile tanıştım: biri film yönetmeni, biri kameraman olmak istiyordu...
    çukurova üniversitesine duyurulur...
  • hizmet kalitesi ve konfor açısından anadolunun en iyisi olmaya adaydır kanımca.
  • kıytırık magazin basınımız tarafından $ımarık mirasyedi türk kadınlarını paris hilton'a benzetmek için kullanılan mahlas. paris hilton adana fahri ba$konsolosluğu gibi bir $ey*.
hesabın var mı? giriş yap