71. uluslararası berlin film festivali
-
1-5 mart ve 9-20 haziran 2021 tarihleri arasında pandemi sebebiyle iki aşamalı düzenlenecek olan ve berlinale olarak da bilinen film festivali.
edit 1: festivalin ana yarışma bölümünde yarışacak filmler belli olmuştur.
1- albatros (yön: xavier beauvois)
2- babardeala cu buclucsau porno balamuc (yön: radu jude)
3- ghasideyeh gave sefid (yön: behtash sanaeeha & maryam moghaddam)
4- fabian oder der gang vor die hunde (yön: dominik graf)
5- rengeteg mindenhol látlak (yön: bence fliegauf)
6- herr bachmann und seine klasse (yön: maria speth)
7- ich bin dein mensch (yön: maria schrader)
8- inteurodeoksyeon (yön: hong sang-soo)
9- memory box (yön: joana hadjithomas & khalil joreige)
10- természetes fény (yön: dénes nagy)
11- nebenan (yön: daniel brühl)
12- petite maman (yön: céline sciamma)
13- una película de policías (yön: alonso ruizpalacios)
14- ras vkhedavt rodesac cas vukurebt (yön: alexandre koberidze)
15- guzen to sozo (yön: ryusuke hamaguchi)
edit 2: festivalde ödüller sahiplerini bulmuştur.
altın ayı: babardeala cu buclucsau porno balamuc (yön: radu jude)
jüri büyük ödülü: guzen to sozo (yön: ryusuke hamaguchi)
jüri ödülü: herr bachmann und seine klasse (yön: maria speth)
en iyi yönetmen: dénes nagy – természetes fény
en iyi oyuncu: maren eggert – ich bin dein mensch
en iyi yardımcı oyuncu: lilla kizlinger – rengeteg mindenhol látlak
en iyi senaryo: inteurodeoksyeon (yön: hong sang-soo)
fipresci ödülü: okul tıraşı – ferit karahan
üstün sanatsal katkı ödülü: una pelicula de policias –yibrán asuad
encounters:
encounters seçkisi – en iyi film: nous – (yön: alice diop)
encounters seçkisi – jüri özel ödülü: taste (yön: bao le)
encounters seçkisi – en iyi yönetmen: ramon zürcher & silvan zürcher – das mädchen und die spinne --- denis côté - hygiène sociale
encounters seçkisi – özel mansiyon: rock bottom riser (yön: fern silva)
kısa film:
altın ayı (kısa film): my uncle tudor (yön: olga lucovnicova)
gümüş ayı jüri ödülü (kısa film): xia wu guo qu le yi ban (yön: dalei zhang)
audi kısa film ödülü: easter eggs (yön: nicolas keppens)
generation:
generation 14plus en iyi film: la mif – fred baillif
generation 14plus özel mansiyon: cryptozoo – dash shaw
generation kplus en iyi film: hannan xia ri – shuai han
generation kplus özel mansiyon: una escuela en cerro hueso – betania cappato -
bu seneki, altın ayı sahibi jurisi belli olan festival. bu yıl ayrıca bir juri başkanı olmayacak.
*** mohammad rasoulof (iran)
director of the golden bear winning-film there is no evil, 2020
*** nadav lapid (israel)
director of the golden bear winning-film synonyms, 2019
*** adina pintilie (romania)
director of the golden bear winning-film touch me not, 2018
*** ildikó enyedi (hungary)
director of the golden bear winning-film on body and soul, 2017
*** gianfranco rosi (italy)
director of the golden bear winning-film fire at sea, 2016
*** jasmila zbanic (bosnia and herzegovina)
director of the golden bear winning-film grbavica, 2006
february 8, 2021: retrospective and generation
february 9, 2021: berlinale shorts, forum and forum expanded
february 10, 2021: encounters, panorama and perspektive deutsches kino
february 11, 2021: competition and berlinale special -
9-20 haziran tarihleri arasında, şehrin farklı açık hava mekanlarındaki gösterimlerle devam edecek olan festival. pandemi nedeniyle hibrit bir format seçen festivalin ilk ayağı, 1-5 mart tarihleri arasındaki çevrim içi gösterimlerle gerçekleşmişti.
ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.
hesabın var mı? giriş yap