• daha olayı tüm boyutlarıyla ele alıp değerlendiremedim o nedenle yorumumu tarafsız olarak değerlendirin.

gezi eylemleri sırasında da bize sürekli söylenen yolu neden kapatıyorsunuz neden ateş yakıyorsunuz muhabbetine değinmek istiyorum.

yolu kapıyoruz çünkü bir topluluk yanyana gelip slogan atmaya başladığında hatta daha başlamadan bile tomalar üzerimize gelip su sıkıyor. o tomaların toplanan gruba ulaşmasını önlemek için kendimiz savunuyoruz. yani kimse saldırmasa barikat kurmamıza gerek kalmaz. kaldırım taşlarını sökmek gibi bir hobimiz yok.

neden ateş yakıyoruz. çünkü gaz bombaları ateşe atıldığında etkisiz hale geliyor. birileri demokratik hakkını kullanmaya çalışan insanlara gaz bombası atmasa ateş yakmamıza gerek kalmaz. kamp ateşi değil yani o, zevk olsun diye yakmıyoruz.

sebebi atlayıp sonuca laf etmeyin rica ediyorum.
  • eylemvakti kamermanının evine sığındığı teyze, elemanı "gel guzum gel sizi yaradana gurban olurum gel" sözleriyle kabul etmiş, balkondan yayın yapmasına izin vermiştir. yayın esnasında gözükmesin diye daha sonra bir örtü ve sonra da su getiren teyze, eleman evden çıkarken "dur gurban olduğum elma vereyim de eşki eşki yersiniz arkadaşlarınla" diye eline bir poşet elma tutuşturmuş ve elemanı uğurlamıştır. siz bu güzel insanlardan ne istiyorsunuz?

tanım: ankara'nın en delikanlı semtine yapılan müdahaledir.
  • ya arkadaş, durdum, yazmayım dedim de, olmuyor harbi. neymiş, havra-kilise-cami yapılınca kimse karşı çıkmamış, sorun kafalardaymış. hay kafanıza minare girsin. yahudiliğin veya hristiyanlığın islam içi olup olmadığı gibi salakça bir şey tartışıyor musunuz? bir yahudiye veya hristiyana gidip gerçek hirstiyan bilmem ne diyebiliyor musunuz? la bebe, aha senin hocanın açıklaması var bi camide "bu pençeciler bizim düşmanımızdır" diye, nerede hani kardeşlik? ulan bu ülkenin ali kıran baş keseni aleviler sanki anasını satayım, ateş yakmışlar. ya sen gel bütün bir kültürün, bütün bir inanç sisteminin üzerini ört, altını boşalt, insanlarını biber gazıyla yak, vay efendim ateş yakmışlar.

gelin, şartları eşitleyip kapışalım; kaldırın diyaneti, dağıtın tarikatları, cemaatleri, maçanız yiyorsa gelin cemde dara durun. ulan biz ceme avcıları almayız, cana kıymış diye, hala siz bik bik ötüyorsunuz, siyasiymiş filan filan. öyle abicim, bizim üstümüze oynadığınız tüm siyasi hamleler gibi, benim yezidin soyuyla yanyana gelmeyeceğim gerçeği de siyasi. sizden olmayınca dünyayı dar etmek için elinizden geleni yapıyorsunuz insana, ulan daha bir ay önce beşimizi öldürdünüz, hala sevgi mevgi. la bi yürüyün gidin; burda izzettin doğan'dan başka aleviniz yok, eğer teorileri doğruysa o da alevi değil zaten.

lan, sanki ben vergi vermiyorum, üstüne üstlük kendi paramla köpek muamelesi görüyorum, yavşağın teki benim camim diye sikini sallıyo oraya hiç gitmeyeceği halde. bi çekin elinizi üstümüzden önce, eşitlenip görüşelim. türlü sapıkları gene görmemizi sağladı, ha bir de mahalleye salınan özel harekat vardı, o başka tabi.
  • b.kunu çıkarmaş müdahaledir. plastik mermiler, yakın mesafeden biber gazı ile ates etmeler, kapsülle yaralanlar, gazın ortasında kalmış cocuklar.. bunlara ragmen tek bir adım geri atmayan, direndikçe kuvvetlenen halkın sloganlarıyla polis aciz duruma düşmüştür. ayrıca o akrebin kapısını açanlar, tüylerimiz diken diken sayenizde.

--- spoiler ---

"akrebin kapısını açan yoldaşlar tanıdın mı beni ben ethem ben ali ismail ben mehmet ben abdo ben medeni demiş"
    --- spoiler ---
  • artik bunlar terorist teror orgutleri yonlendiriyor propagandalari ise yaramiyor insanlar uzerinde bunu bir zahmet kafaniza sokun. direnisi hic bir sekilde karalayamiyorsunuz.
  • okulunuzu okuyun ne işiniz var teröristlerin yanında,demek isterdim ama maalesef vicdansız değilim. polis devlet demektir,devlet katildir ve katilleri savunanlar ancak ölüsevicilerdir. kimisinin terörist dediği insanlarla,farklılıklarımızda birleşip ölüsevicileri bir gün mutlaka mağlup edeceğiz. ateş yandı bir kere,daha da sönmez. direniş bitmedi,sadece mola verildi ve mola bitti.
  • direnisin sampiyonlar ligidir. ozel harekatin da gelmesiyle kurtlerden hicbir eksik yanimiz kalmamistir. artik oyuna lutfederler mi acaba?
  • saat 14.00 dan 21.00 a kadar katılabildiğim ve direnişçilere yapılan müdahaledir . 14.00 dan çok önce başlamıştı olaylar zaten tuzluçayır bir yana çevredeki mahallelerde bile biber gazının etkisini gördüm tuzluçayır'a yaklaşmadan çok önce anlıyorsunuz bir şeyler döndüğünü üç tane akrep tam tuzluçayır göbekte abin aktaş sokakta akşama kadar gaz bombası yağdırdılar. bombalar çoğu zaman direnişçiler tarafından ya ateşe atılarak yada kovaya atılarak etkisiz hale getirildi, buna rağmen etrafı biber gazından oluşan bir sis kaplamıştı. rüzgarda çoğu zaman direnişçilerden yana oldu ama bir ara barikattaki ateşin dumanı rüzgar yüzünden bizlere geldi o sıra uyanık polis 1 2 gaz bombası attı çünkü dumanlar o kadar fazlaydı ki havadan gelen gaz bombasını görüp kendinizi korumanız imkansızdı.poliste fırsatı değerlendirdi tabi hiç kaçırır mı. tüm yorucu koşuşturmalara rağmen halk meydandan ayrılmamakta diretti . akşam üç akrebin de ortadan kaybolması direnişçileri paniğe sürüklese de bir anda celallenen halk polislere kadar koşmaya başladı tabi akrepler de olmayınca polis geri çekilmek zorunda kaldı ara sokakta sıkıştı. abidin aktaş sokak boylu boyunca barikatlarla doldu önde bir grup polisle çatışmaya devam ederken bir kaç kendini bilmez a101 adlı marketin camını çerçevesini indirdi onun haricinde hiç bir mekana dokunmadılar zaten esnafta direnişçilere yardımcı oldu tabelasını indirip barikat için kullanan esnaf gördüm bugün ben. bu süreç içerisinde polis akşam saldırı düzenlemedi ki halk dağılsın geriye aktivistler kalsın zaten hep onların başı yanar da neyse . şimdide özel harekat polisi mahalleye girmiş bu adamlar öldürmek için eğitilir sözlük amaçları terörle mücadeledir . tuzluçayır'da bugün bir tane terörist göremezsiniz orası o mahallenin insanları ile dolmuştu bugün dışarıdan çok az katılım vardı. umarım orada polis dayağına şiddete bir daha maruz kalmaz halk çünkü gerçekten bu olayları hiç hak etmeyecek derecede güzel insanlara sahiptir.
  • "biz her şeyin en iyisini biliriz" diyen diktatoryanın alevilere, aleviliği öğretmeye çalışırken karşılaştığı direniş sonrası gerçekleşen polis saldırısıdır.

burada alkışlayan şakirtlerin dün mısır için ağladığını düşünürsek artık en andaval olanımız bile bu faşistlerin demokrasi aşığı olmadığını anlamıştır.

-mısır'da müslümanlar ölüyor hülooooğ!
    +bu ülkede de 5 kişi öldü?!
    -onlar bölücü vandal!
    +ırak'da 3,5 milyon müslüman öldü ama o işgale ortak olmaya kalkıştınız!
    -gödünün gılıyız!
  • aleviligi islam dininin disinda kabul eden embesilleri su yuzune cikarmistir bir kez daha.

mala bak sen mala. bir tarafta sazli sozlu ortam varken pasa hazretleri camide nasil namaz kilacakmis ? asil onlarin istememesi gerekiyormus da buyukluk ediyorlarmis. hasiktir lan oradan. ilk defa su sozlukte kufur ettirdiniz lan bana. ne bicim insanlarsiniz siz be. siktir git nerede kiliyosan kil namazini. sana engel olan mi var ???? yeter be insanlara yaptiginiz saygisizlik. muslumanlarmis da bilmem neymis. senin muslumanligina tukureyim ben it.
hesabın var mı? giriş yap