• mujdeler olsun show tvye geliyor, pek yakinda renkli turkce!

saclarinin rastasiyim
    atmosferin hastasiyim
    yercekimi bize komaz
    ask rampasi ustasiyim

dunya olmus kara delik
    ask mesk bitmis her sey silik
    cok neseli buyukayi
    girsin burada keman yayi

uzay yolu dertler yolu
    butun evren kahir dolu
    su aleme don de bir bak
    cok bozulmus samanyolu

sonra resitatif siirle ugur uludag girer:

yalansin sen bu son perde
    gencligim yakan gozler nerde
    senden gectim haberin olsun
    tek umudum ucuncu turde
  • bir daha gormezsem ozlemiyecegim bir tur ben bunu anladim.
  • heyecanla beklenen dizi

manisiz olmaz..

şol uzayin derininde
    aska dusen bulunur mu
    yar olmaz dediginde
    kisa devre olunur mu

gittim gittim isin ile
    yine sana varamadim
    geldim amma yeryuzune
    ol manaya eremedim
  • espiri anlayışı benim için kriter olan rexal efendi "abi bunun ev sahneleri daha komik. keşke hep evin içinde devam etse" diyerek olaya noktayı koydu.
    her haltı bir anda kanıksamaya meyilli olduğumuzdan uzayda geçen sahneler hiç komik gelmiyor. uzaylıların tavla oynaması, tespih çekmesi, sigara içmesi o kadar sıradan. bir gün bir şekilde bir uzaylıyla karşılaşsam "merhaba dünyalı ben dostum" dediği an "abi cigaran var mı" diyebilirim. o kadar normal, içimizden bir tür haline geldi.
    dizinin zamanlaması da bence berbat. gora ortalığı kasıp kavururken uğur uludağ'ın orijinal fikri bile olsa sıradan izleyiciye hep taklit gibi görünecek. diziyi izleyen pekçok kişi de zaten gora'yı taklit etmişler olmamış, diye kesin hüküm belirtti sabah sabah.
    altıoklar faktörüne cem özer'i de ekleyince iyice antipatik olmuş. ne yaparsam yapayım cem özer bana ekrandan sıcak gelmiyor. bir de senaryo o kadar çok cem özer üzerine kurulmuş ki kusacaktım bir ara. her saniye adamın berbat oyunculuğunu izlemekten.
    gemi kaptanının adını klozet koyunca komik olmuyor. kıçtan şarj olanın gay olması da komik değil. obi van ken abi harf oyunlu cin bir isim değil. obi van kenobi gibi hastası olduğum bir jedi ile alay ediliyor gibi hissettim. daha beter rahatsız oldum.
    gerçekten rexalın dediği gibi dizinin tümü bambaşka senaryoyla evde geçse daha komik olabilir. zira biz en çok uğur abimizin olduğu sahnelerde güldük. hatta onu cem özer'in rolünde görsek belki daha komik de olabilirdi. ölçütü reyting olan bir arenada bu hızla 13 bölüm devam etmesi imkansız gibi görünüyor.

son bir şey daha; dünya güneş sisteminin dördüncü gezegeni değil, 3. gezegenidir. merkür, venüs, dünya, mars, jüpiter, satürn, üranüs, neptün, pluton.
  • ugur uludagin bekarlar isimli muthis dizisi bile yayin hayatina devam edememisken, bu dizinin hic sansi yok gibi geldi bana. adil degil en azindan.
  • zaman zaman "neden gulme efekti verdiler ki simdi?" seklinde soru sormama neden olan dizi.
  • kendisini izlettirmeyecek kertede temposuz bir dizi. çerçeveler boş kalıyor, kamera hareketleri ve kesmeler seyirciyi izlediğine yabancılaştıracak türde. skeç mantığıyla kurulmuş sahneler birbirine bağlanmıyor; espriler çok kötü, hem de çok çok kötü. her zamanki yapmacık oyunculuğuyla cem özer'i görmezlikten gelelim diyorum, bu entry'de adını anmayayım istiyorum - ama o kadar çok odaklanılmış ki ona, hele ki ona biçilmiş stereotip efemine karakteri dolayısıyla, gıcık olmamak da es geçmemek de mümkün değil. yazık olmuş; tutmaz ve de tutmasın da zaten bu dizi.
  • mustafa altıoklar'ı tekrar tekrar dövmek istememe neden olan dizi.
    düş çocukların yakasından be adam. bu ne biçim yönetmenlik. tuh allah cezanı versin.
  • birkaç bölümden sonra yayından kaldırılacağını düşündüğüm dizi.
  • ilk bölümü agb'nin "en çok izlenen 100 program" listesinde 8.8 share ve 2.7 reyting ile 33. sırada yer alan dizi. reklamcıların önemsediği ab sıralamasında ise 28. sırada. bir prime time programı için çok net bir başarısızlık.

bundan sonra şunlar olabilir...

eğer anlaşmaları varsa (ki kanallar artık reyting anlaşması yapıyor, yani reyting kötü ise program yayından kalkıyor) veya kanal programa inanıyorsa....

1. günü değiştirilir. (3. tür'ün yeri gayet iyiydi.)
    2. saati değiştirilir. (muhtemelen daha geç saatte yayınlanır.)
    3. hem günü hem saati değiştirilir.
    4. konsept üzerinde (senaryo, öykü, karakterler vb.) oynanır. (en düşük ihtimal.)
hesabın var mı? giriş yap