• algınızı değiştirin.

365 günlük zaman periyotları hiçbir şeyi bağlamıyor. biz uzun zamandır, tek bir uzun yılın içindeyiz. akp sekansı bu.

yani o bitmeden, hiçbir şey bitmeyecek. 2017 de aynı olacak, 2018 de.
  • götümden aldığım istihbarata göre uçan sıçan arabaların göklerde süzülüp trafik sorununu kökünden halledeceği yıldır.
  • neredeyse tüm resmi tatillerin piç olacağı yıl.

http://www.takvim.com/2017_takvimi.html
  • götüm gibi geçmiş olan 2016 ya göre umut vaadetti bana. hatta diyebilirim ki, (birkaç cakilmaya rağmen) genel ortalaması yüksekti...

bi is batirdim, battı yani. batığı temizlenmedi daha ama olsun, onu da temizliycem...

2017 de projelerimin çapı büyüdü. güzel bu. 2018 e daha sağlam bağlantılar, güçlü partnerler ve daha büyük projelerle giriyorum. bu da güzel.

aşk getirdi 2017 bana. kalbimin çoktan unuttuğum damarlarında hayatin aktığını hissettim yeniden... sirf bunun için bile müthiş minnettarım zaten...

saglikliydik, sihhatliydik...
    çok gerekli olan bir ev ve düzen değişikliği gerçekleşti. bu da harika. gerçi çok müthiş zorladı, kanirtti resmen süreçte. ama olsun, geçti ve gitti sonuçta... iyi ki dostlarim var!
    evet lan, çok da güzel dostlarım var bi de, şükür ki...
    geçmişte yerini alan 1-2 tanesi de oldu bu sene hoş. selametle ugurladik.. yolları bahtları açık olsun.

çok istediğim bi spora da başladım bu yılın son çeyreğinde. istikrarlı devam ediyorum ve müthiş mutluyum bununla ilgili. keza dans gecelerine de aktif katılmaya başladım... bi 6 senedir yapmiyordum, pistlere döndüm resmen...
    daha fitim, sigarayı bıraktım. daha sağlıklı besleniyor ve daha saglikli hissediyorum...

annemle arami duzeltebildim galiba. daha sik geliyor, daha az ariza yapiyor.
    kuzenlerle gorusuyoruz sik sik.. bunlar da şahane. aile isleri de tikirinda

2018'de de bu çizgi istikrarlı şekilde sürecek. hissettiğim bu... yurt dışı olanağı göz kırpıyor bi yandan, bi yandan da oturttum duzenimi... yavaş yavaş, hayırlısı neyse o olsun hakkımızda...
    artık acelem yok, beklentim yok hiçbirşey için. kontrol illuzyonunu bi tarafa bırakmış olabilirim 2017'de.. ve 2017 bana uğur getirdi sanki genel olarak...

kahir bela girmiştim halbuki gecen yılın basina, genel olarak mutlu ve relax bi yil gecirdim ama...
    2018 i ise kahkaha atarak ve dans ederek karsilayacagim... ve eminim bu yıl daha da mutlu, daha da huzurlu gececek
    2018 galp ben. hihi
  • çapa meme onkoloji servisinde girdiğim yıl.

annemin memesi alınmış ve günlerce, gecelerce inleyerek yatmıştı.

benim 30. yaşıma girişimdi, günlerce uykusuz kalışım. olsundu, annem beni doğururken de yıllarca uykusuz kalmıştı.

annem toparlamaya başladı baharda ve ben evlendim. nasıl yorucu ve hızlı başlayan bir yıldı...

yıl biterken bir oğlum olacağını da öğrendim. biterken 2017 duyduğum en güzel haberdi bu.

hayatım boyunca unutmayacağım bir yıl oldu 2017.

en acısını da yaşadım en güzelini de. şimdi bitiyor. bitsin.
  • öncelikle (bkz: #57462919)

2015'e garip bir yıl demiştim ama 2016 daha da garip oldu. memnun olduğum işi daha da iyisi için değiştirdim, türkiye'nin en iyi argesinin bir çalışanı oldum. ama dostlar gelin görün ki bu özel sektör, beyaz yakalı kölelik beni bir türlü tatmin etmedi. saatlerce ama verimsizce çalışmak için sabahın kör karanlıklarında yollara düşmek, trafiğe takılıp da bir türlü eve dönememek, dönsem de yorgun argın evde bi koltukta malak gibi yatmak için mi okudum ben? bu yüzden mi yurtdışında doktora yapıp ülkeme yararlı olayım diye döndüm? bir türlü tatmin olmadım. en tiskindiğim işler sabah kart basma ve müdürden izin isteme. ilk işim hariç müdürlerim hep iyiydi şimdi yalan söylemeyeyim ama yine de başkasından izin almak insanın ağırına gidiyor. işte bu yüzden ki arkadaşlar, ben istanbul'dan ayrılıyorum. küçük bir anadolu şehri olan memleketime dönüyorum. hadi hayırlısı.

2016nın önemli dersi ise sağlık oldu arkadaşlar. sağlık çok önemli. sağlık olmazsa hiç bir şeyin anlamı yok.

en son ama en önemli ders ise sevdiklerinizin, özellikle anne, baba ve aile büyüklerinizin kıymetini bilin. gün gelecek, her şey sırayla giderse, annemizi babamızı kaybedeceğiz, kaçarı yok. bu acıyla yüzleşmek makus talihimiz. o kara güne kadar mümkün olduğunca sevin ana babanızı. koklayın. muhabbet edin. anne babalarını kaybetmiş arkadaşlarımıza ise buradan saygılarımı yollarım. anne baba kaybetmek hayata erken başlamak. siz, dostlarım, hayatta istemeden güçlü durmak zorunda olanlardansınız. allah sabır versin, sevdiklerinizi nurlarda yatırsın.

önemsiz olaylar ise yine 6 pack sahibi olmayıp verdiğim 6 kiloyu almam oldu. ne yapak, yaşasın yemek yemek.

2018de internete giriş iznimiz olur mu bilmiyorum. belki ekşisözlük yasaklanır. rejimi harcayacaklar matmazel..

2016 kanlı, gözyaşlı, mutsuz bir yıl oldu. cumhuriyetimizin son yılı sanki kendisine veda ediyormuş gibi hüzünlü geçti. daha iyi günleri ümit etmek bile uzak bir ümit gibi geliyor. umarım yanılıyorumdur. sevgiyle kalın.

sonradan: la evlendim ben 2016da onu unutmuşum yazmayı :) allah bi yastıkta kocatsınız dinimiz amin.
  • türkiye'den kaçıp kurtulmak isteyeceğimiz bir yıl olacak. kötü günler bizi bekliyor, çok kötü günler.
  • cumhuriyetimizin 94. yılı.

yıkamayacaksınız nihayetinde yıkılacaksınız.
  • gelen gideni aratırsa sıçtığımızın resmidir.
  • sözlüğü en az okuduğum yıldır. sebebi tamamen benimle ilgili. ilerleyen zamanlarda da vakit bulamayacağımdan eminim. umarım düşündüğüm gibi olmaz.
hesabın var mı? giriş yap