• hırvatların bu maçtaki en büyük hatası golü erken atmaları oldu.
  • semih'in golunden beri kedimin kayip oldugu mac. ezdim mi lan hayvani?
  • hırvatlar maçtan sonra "sahada sarıklı adamlar vardı türkler fazla oynadı" ya da "beyaz bir bulut geldi bizim takımı götürdü" dese inanırdım. öyle bir maç işte.

hırvat milli takımı gelir, altıpas içinde kaleye gönderilen top direğin içinden döner. o da yetmez direkten dönen topu boş kaleye atamazlar.
    hırvat milli takımı serbest vuruş kullanır. rüştü dhalsim olur, topu çıkartır.
    dakika 119'da gol yenir. 120+2'de semih şentürk topu doksan tabir edilen yere nişanlar. maç penaltılara kalır.
    penaltı atacak adamımız yoktur, rakibin bütün oyuncuları tekniktir. 2 penaltıyı dışarı atarlar, birini de rüştü çıkartır.
    bizim çocuklar hepsini atar. maç kazanılır. yarı finale çıkılır.

biliyorum bu hikayeyi gelecekte torunlarıma anlatacağım ve benim için "anneeaaa dedem alzheimer olmuş" diyecekler. ben de lafı sokacağım tabii:
    (bkz: everything is something happened)

22 adam, 1 topun peşinden koştuğu ilk günden beri, dünya böyle bir maç görmedi.
  • hırvatistanın "bunlar son dakkalarda çıkartıyor, en iyisi son dakikada bir tane atıp yatalım" diye düşündüğü ama cevabını çabuk aldığı maç.
  • türkiye'deki ateist nüfusunda hafif bir dalgalanma yaratan maç.

çok gizli..çok gizli...çok gizli...

rapor: gün gün türkiye'deki ateist nüfus sayısı.

18 haziran 2008.....135644
    19 haziran 2008.....135681
    20 haziran 2008........1603
    21 haziran 2008........1621
  • türkiye'nin bug'lı olduğunun öğrenildiği maçtır. god mode'u açmış oynuyo adamlar..
  • harbiden benjamin linus yönetiminde çıktığımız maçmış. piyy.

- ben abi yemeden atmamıza niye izin vermiyosun?
    + the island..
  • yıllar sonra kişisel gelişim kitaplarında anlatılacak olay.

"şimdi size mucizeler hakkında inanılmaz bir öykü anlatacağım. tamamıyla gerçek olan bu öykümüz için 2008 yılına dönüyoruz..."
  • dünyada bir çok dile yeni deyimler katmış bir maçtır. örneğin

- uçağı kaçırınca yarı finalden dönmüş hırvat gibi kalakaldım
    - flaş çakınca türk görmüş hırvat gibi dondum kaldım
    - senin bu yaptığını türk hırvata yapmadı, çok kırıldım
    - yalanım varsa türkler maçı bittikten 2 gün sonra geri çevirip kazansın
    - hırvat sevinci kadar kısa süren bir yolculuktu

gibi..
  • (bkz: ilk film begenilince devaminda bokunun cikarilmasi)

hakkaten artik bokunu cikardigimiz mac. ayip lan adamlara, böyle de pis koyulmazki arkadas... ceklere cok pis koyduk saniyordum ama bu daha pis oldu..
hesabın var mı? giriş yap