• bu sabah yayınlanan bölümde inanılmazı başarmış programdır.

gazete başlıkları okunurken altyazı olarak 'ünlü türkücü berdan mardini'den çocuk doğuran yeliz az sonra canlı yayında' tarzı üzerinde pek durmadığım bir cümle ilişti gözüme. yaklaşık 5 dakika sonra yeliz isimli bayan canlı yayına çıktı. bayan sunucular 'etik' yayın anlayışımız gereği çocuğunu doğurduğunuz ünlü sanatçının adını vermek istemiyoruz. adı hatta 'x' olsun diye de gizemli bir hava kattılar.
    programın yönetmeni kulaklıklardan sunuculara biz altyazı olarak verdik dedi herhalde ki bayanlarımız olsun biz yine de ünlü şarkıcımızın hatta türkücümüzün ismini 'etik' yayın anlayışı gereği vermeyelim dediler. ve yeliz hanım'a tekrar soru sormaya başladılar. yeliz hanım 'evet berdan mardini ile arkadaşlığımız bir tavla partisinde başladı' dedi. sunucularımız bu sefer 'aa ismini söylediniz dediler.' neyse artık ismini de verelim bu ünlü türkücümüz berdan mardini. isterse avukatı ya da kendisi canlı yayına bağlanabilir dediler.

sohbet ilerledikçe bu güzel 2 bayan sunucumuz bilerek ya da bilmeyerek şu soruyu sordular. şimdi berdan mardini senden çocuğum olsun istiyorum mu dedi?

ben ise sabahın o saatinde dışarda kar yağarken bu acaip programı izlediğim için ve böyle bir ülkede yaşadığım için kendime lanet okudum.
  • evlenilmeyecek kadın modeline bir numaralı örnek bu programın sunucularıdır. ki evlenilmemişte zaten. ömür törpüsü
  • adini sanini bilmedigim biri gercek sarisin digeride sarisin gibi davranan iki kadinin sundugu , sloganlari temiz magazin temiz gündem olan program.temiz magazinden kasitlari nedir bilmem ama hayatlarini baska insanlarin özellerini desifre etmekle kazanan insanlar benim icin ancak kullanilmis bir tuvalet kagidi kadar temiz olabilir.ha bunlarin ne kadar temiz oldugunu görmek istiyorsaniz
    (bkz: erol büyükburç'un canlı yayından kovulması)
  • gülerken bile detone olabilen sunucuya sahip program.
  • rezilliğin kralını gerçekleştiren program.

nasıl mı? buyrun

http://tvarsivi.com/…php?y=36&z=2012-01-11 10:23:00
  • erol büyükburç'un canlı yayından kovulması'nı gerçekleştirip de 'kovulma' yüklemini kabul etmeyen programdır:
    https://twitter.com/…ayfa/status/157088806066073601
    https://twitter.com/…ayfa/status/157088951298039808

lakin görünen manzaranın nahoşluğu, venezuela'da yaşayanların da, yeni zelanda'da ikamet edenlerin de kavrayacağı çirkinliktedir. bu çirkinliğe imza atanlar da o programın ekran yüzleridir. zira o aşamada ne yapımcının ne de yönetmenin, aynı zamanda moderatör olan bu kişiler üzerinde herhangi bir inisiyatif geliştirmesi mümkün değildir. müge dağıstanlı ile gülşen yüksel'in ar duygusundan muaf tebessümlerle imza attıkları bu anekdotun başka bir sorumlusu yoktur, aranmamalıdır da..
  • "sunucularımız birbirine girdi" altyazısıyla magazin haberciliğinde yeni bir boyut açan program.
  • geçenlerde bahtsız bir şekilde izlemek zorunda kaldığım uyduruk geyik muabbeti purogramıdır.

purogram konuğu ihsan gedik yeşilçam anılarını anlatıyor. kafasının bomboş olduğu çok âşikar olan iki hanım sunucumuzdan biri, "ayhan ışık nasıldı? ayhan ışık nasıldı? hadi anlatsanaaaa!" şeklinde bir soru yöneltti "ihsan âbisi"ne...

ihsan âbisi de "ayhan ışık, dört dörtlük bi âbiydi!" cümlesiyle ayhan ışık ile olan "yeşilçam" hatıralarına başladı. ihsan gedik bir sonraki cümlesine geçince sırayla bu "samimi" söyleşinin bir önceki cümlesi bizim tahsin hoca gibi ağır işitenler, mütekâitler, işitme özürlüler ve sâir zevât için, bir nevî "gerizekâlı altyazısı" kıvamında ekrana yazılı olarak geliyordu: "ayhan ışık dört dörtlük bir oyuncuydu."

işte 2. sayfa ve kanaltürk, daha duyduğunu yazmaktan âciz de bir kuruluştur. fazla söze hâcet yok!
  • erol büyükburç'un evliliğiyle ilgili bir haber okuyacakları ve kendisinin bu haberden memnun kalmayacağını düşünerek erol büyükburç'u program dışına alan iki tane sunucuya sahip program.

e yapmayıver o haberi? ya da ertesi gün ver o haberi? neymiş efendim, twitter'dan çok soru geliyormuş. merak ettim baktım gerçekten bu kadar soru gelmiş mi diye ama o da yok. erol büyükburç'la ilgili gelen sorular, "eurovision'a katılacak mı?" tipinde dandik gundik şeyler. ayıptır yahu. reyting uğruna, magazin uğruna yapmayacakları saygısızlık kalmadı televizyondaki insanların.

haberin linki: http://video.milliyet.com.tr/…du--ktkyake4eo5p.html

(ara: akıl fikir)
hesabın var mı? giriş yap