• emekli ikramiyemle gitmeyi hayal ettiğim cennet.. http://www.199.co.nz/
  • corona virüsü sebebiyle özel şartlar dışında seyahat edilmemesi zorunluluğundan dolayı ortaya çıkan seyahat izni belgesinin talebini oluşturacağınız telefon numarası.

özel şartlar şu şekilde:
    1-) yakın akrabası vefat etmiş olan,
    2-) ağır hastalığı bulunan,
    3-) kaldığı yerde 15 günden fazla ikametgahı olmayan kişilerin seyahate izni veriliyor.

aradığınızda sizden kimlik bilgilerinizi, kaldığınız yeri, seyahat etme sebebinizi, gideceğiniz yeri, gittiğiniz yerdeki hane halkından birinin kişisel bilgilerini, gideceğiniz yeri ve olası seyahatinizin tarih aralığını istiyorlar.

alınan bilgiler doğrultusunda talebiniz oluşuyor ve geri dönüş için beklemeniz gerektiğini söylüyorlar. mesaj yoluyla izninizin çıkıp çıkmadığını öğreniyorsunuz, şayet çıktıysa otogar veya havalimanındaki ilgili departmana başvurup seyahat izni belgenizi almış oluyorsunuz.
  • ulaşabilen varsa yeşillendirsin lütfen. açan yoksa boşuna beklemeyelim.
  • 43 dakikadir bekleme sonucunda baglandim. rekorumu kiran olur mu bakalim
  • yarrak gibi bir çağrı merkezidir. hiçbir şeyden haberi olmayan tipleri sırf milletin telefonuna cevap verilsin diye kurulmuştur. verebildikleri tek cevap 'kimliğiniz basım aşamasında' olmaktadır. 36 gün olmuş amk. başvuralı, millet makine yapıp sahte kimlik basmak için ar-gesini tamamlamış, siz hala kıytırık bir kartı basamadınız.
  • babamın aşı randevusu var yarın. özel araçla 7km gidip gelicem. izin gerekir mi diye sormak için 17 defa aradım. 15inde bağlanmadı.
    bir defa da 3dk sonra kendi kendine kapandı.
    en son 37 dakika bekledim kapandı.
    e devletten başvuru yapayım dedim.
    3 4 defa girmedi teknik hata diye.
    3 defa form evrak vb doldurdum başvur diyince teknik hata dedi gene.

yapacağını işi seveyim. bir şey de doğru yapılsa keşke.

merak edenlere edit: aşı ya da dr randevusu olanlar yanlarında bir refakatçi ile gidebiliyorlarmış. dönüşte polis durdurdu. aşı randevusu sordu var dedim telefonu çıkarmaya fırsat bırakmadan tamam geçin dedi.
  • yasak getiriyorsun, bu numarayı ara izin al diyorsun ama bu numarayı açan yok.

devlet böyle mi yönetiliyor sayın yetkililer?
  • 1 saat 10 dakika sonunda telefonum kendi kendine kapandı. sıramı da kaybettim. tek isteğim evime dönebilmekti...
  • hic bir sekilde ulasilamayan cagri merkezi. internet sitesi de hata veriyor. bir isi de duzgun yapsalar...
  • lise numaram.
hesabın var mı? giriş yap