• (bkz: v for vestel)
  • bir galatasaray taraftarı ama daha önce bir futbol seyircisi olarak bu maçla alakalı olarak "lig liderine 5 atıp, 3 yiyen takım nasıl olur da ligini dibindeki takımlardan iki maçta 7-8 gol yer?" sorusunu aklıma getiren karşılaşma.

sevinmedim mi? takımım adına sevindim tabii ama her seferinde futboldaki başarı için habire 6 yabancı kuralının kaldırılmasını isteyenlere daha önce ligdeki, kurulmasında federasyon seçimleri aracılığı ile epey katkıları olan bu garip dengelerin kaldırılması adına da iki cümle kurması gerektiğini hatırlatır umarım.

edit: siz kötüledikçe, diyarbakır 3-0, çaykur rize de 4-1 yenmedi manisayı, manisa da fener'e 5 atmadı. futbolu takımınız adına sevmediğinizde gelin, elle golleri atarken, haksız penaltılar peşinde koşarken bahaneniz vardı. şimdi de bu olsun.
  • vestel'den kampanya: 5 al 3 ode.
  • mac sonu olaylarda fener taraftarinin neden kendi arasinda kavga ettigi gibi detaylari bilmiyorum ama 4 tane polisin ortalarina aldiklari ve yere comelmis, hic bir saldirida bulunmayan bir taraftari onlarca kez coplamasinin nasil bir aciklamasi olabilir, bir besiktas taraftari, bir futbolsever olarak merak ediyorum.
  • vestel manisaspor un bu maçta attığı 5 golün son 3 ünü şimdilerde bursaspor forması giyen sinan kaloğlu, ilk golünü 2007-2008 sezonu devre arası beşiktaş a transfer olan holosko ve ikinci golünü de rusya da cska moskova da oynayan caner erkin kaydetmiştir.
    filip holosko nun zafer şakar ın direkten dönen şutunu tamamlayarak attığı golde zafer şakar ın şutunu en az kaledeki rüştü reçber kadar bizler de ilgiyle izlemişizdir, çünkü çok iyi bir şuttu.
    ayrıca o maç hatrick yapan sinan kaloğlu nun maçın sonlarında doğru direkten dönen bir şutu vardır ki bence en az o attığı 3 gole bedel bir şuttur. sinan cezasahası dışından ayağının içiyle tanju nun neuchatel xamax e attığı gole benzer bir vuruş denemiş, direkten dönen topa en az sinan kadar ben de üzülmüşümdür.
  • vestel'in ilk golunde direkten donen sutu ceken zafer sakar, ve ikinci golde ortayi yapan arda turan devre arasinda galatasaray'dan kiralik gelmislerdi.
  • sanirim mac nasil biterse bitsin, su cumle herkesin duygularina tercuman olacaktir.

"boyun devrilsin servet"
  • galatasaraylı bir arkadaşımın " siz bizim başkanı* ne kadar çok seviyorsanız, biz de serveti*o kadar seviyoruz" demesine vesile olan maç.
  • sonrasında çıkan olaylarda fenerbahçeli taraftarlara polisin coplu, tekmeli, tokatlı müdahalesini haklı! ve makul göstermeye çalışanların olduğu maç. 'ibne fener denmesi tahrik değil'miş. ilgilenmiyorum. isterse hiç birşey denmeseydi, polisin dayak girişimini haklı göstermeye çalışanlar aklını, fikrini, ferasetini çağırsın. hepsiyle tek tek görüşmek isterim.

edit: ben beşiktaş taraftarının polisten dayak yemesini eleştirdiğim zaman, çapulcu onlar, emniyetle kavga etmek ne demek diyenler de, şu entrimi tebrik için mesaj attı ya. yuh ulan yuh! hele sizin aklınızla da, ferasetinizle de işim olmaz. kötüleyin ulan şu entriyi. allah rızası için.
  • skoru ile değil, yapılan ahlaksızlıklar ve ahlaksızlıklardan sonra gerek f ( f harfi büyük) enerbahçe gerekse diğer takım taraftarı ve spor kamoyu tarafından yapılan açıklamalar nedeniyle nezdimde kara bir leke olarak tarihte yerini alan maçtır.

futbol bir spordur /(edit: sanatsal bir gösteridir) ve bunu spor olarak görmeyen başta klüp başkanları, ne yaptığını bilmeyen medya, haddini bilmeyen taraftar ve bu taraftara göz yuman güvenlik güçleri insandır ama izlediğim görüntülerden sonra ben bir kez daha insan olmaktan utandım.

ben böyle sporun yapıldığı ülkede taraftar olmak istemiyorum, tiksiniyorum spor üzerinden halkın sevigisini kazanmaya çalışan insanlardan. tiksiniyorum çünkü gittikçe batıyorlar. batıyorlar ve bunun farkındalar ama ne hikmetse bugün varım yarın yokum politikası uyguluyorlar. alt yapıyı düşünmüyorlar, türkiyede siyasi olarak oldukça önemli olaylar yaşanırken bu tip insanların bu önemli olayların önüne girip türk insanının dikkatini başka yerlere çekmesinden dolayı oldukça doluyum.

kol değnekleri ile ayakta durmaya çalışan sakat bir vatandaşı coplayacak kadar gözü kararmış güvenlik güçlerinden tutun, ligin liderini yenmenin verdiği fanatiklikle! avrupaya en çok televizyon ihraç eden türkün gururu bir şirket sahibinin olaylara müdahale edip insanları yatıştıracağına elinde kadehiyle zevkten dört köşe görüntüleri kara bir lekedir.

vestel manisa başkanının burada hakkını yememek lazım zira maçtan sonra gereken açıklamayı yapmış ve büyüklük göstererek başka kimsenin yapmadığını yaparak özür dilemiştir.

klüp yöneticilerinin görevi sadece transfer yapmak değil , taraftarın huzurunu ve güvenliğini de sağlamaktır. bu nasıl bir insanlıktır ki çocuklara vurulmasına göz yummak? bu nasıl bir insanlıktır ki kadınlara vurulmasına göz yummak? eğer canınız birilerini dövmek istiyorsa, o insanların nerede olduğunu tüm türkiye cumhuriyeti biliyor. gidin oradaki dayağı hak eden canileri dövün.

türkün türkten başka dostu yoktur derler, hadi canım oradan..
hesabın var mı? giriş yap