• dakika 62:emre aşık kafası bandajlı olarak oyuna girer...
    dakika 66:emre aşık, altıpasta ıskaladığı bir top sonrası rakip forvetin kafasına tekme atarak pozisyonu savuşturur.

bence maçın özeti budur.zira biliyorum ki jan koller 10 yıl sonra anılarında şöyle yazacaktır:

"2-0 öndeydik,her şey istediğimiz gibiydi,çeyrek finale çok yakındık.
    fakat birden başı sarıklı adamlar üzerimize gelmeye başladı,hatta birisi arkadaşımın kafasına tekme attı.sonrasında ise inanılmaz bir şekilde maçı kaybettik..."
  • belki büyük bir kısımınız bana saf gözüyle bakacaksınız ama, benim hala umutlu olduğum maçtır. yok arkadaşım bitmedi bu maç. ben en azından penaltılara bırakabileceğimizi düşünüyorum.
  • şimdi 25 dakika adam gibi top oynayarak iki gol çıkarıp üçüncüyü de "çaktığımız" bir maç oldu. buraya kadar oley oley oley.

ama...

ben arda'nın yerinde olsam maçın en iyi oyuncusu olarak yanıma doğru düzgün oynayan diğer iki adamı da alır* volkan denen oksijen israfına kafa göz dalarım. "kabadayılığın da bir sonu vardır aslanım illa ki senden güçlüsü çıkar" derim üzerine de. express'in 7 nedenini bir kenara koydum da turnuvanın başından beri saha içinde adam kovalayan bir bünyenin o takıma dahil olabilmesini içime yediremiyordum. zira saha içinde adam kovalamak diğerleri gibi de değil, yani anlık bir mevzu değil. doğrudan sapkınlık belirtisi. ulan mucize gibi bir hadise 0-2'den 3-2'ye maç getiriyorsun dakika 89, gidip kabadayılık yaparak kırmızı kart görüyorsun. bunun izahı yoktur, yok gençlikmiş yok şuymuş yok buymuş... düpediz ihanettir bu! ha tek suçlu volkan mı? elbette değil. bizim kafa yapımız bu. teknik direktöre bakın 3 maç oynadık 3 maçtada bizim bazı oyuncularımızdan daha çok göründü ekranda drawdan hareketleriyle. bu son maça bakın, gidip hakemi kolundan itiyor, evet hata yaptı ama sen milli takım teknik direktörüsün bunu yapma lüksün yok. sen hakemi itersen kalecin de gider oyle saçma sapan kırmızı kartlar görür. türk insanı da eleştirmez maçtan sonra silahını çekip havaya ateş eden lavuklar yarın ikinizi de bağrına basar, türkiye sizinle gurur duyar. ama bu zihniyetle her başarınız yarım kalır, bir boka yaramaz.

sadece türk futbolunun ya da sporunun değil türk toplumunun her alanda önündeki en büyük engeldir bu boktan kabadayılık, akıldan izandan yoksun hareket etme hastalığı. efendi olun lan efendi...
  • ne hakemdir macı kaybettiren, ne volkandır. kötü top oynarsanız yenilirsiniz. bu kadar basit.

edit: silmiycem lan. kapak olsun bana. inanmanın ne oldugunu öğretir belki bana da.
  • memlekette kimde kalashnikov kimde kısa namlulu kimde pompalı tüfek var hepsini öğrendiğimiz mücadele olmuştur. mesela bizim komşuda keleş varmış. yeni öğrendim. geçen hafta diklenmiştim, çok ayıp etmişim abime.
  • bu mac beraber biterse almanlarin macina bakilacak. sayet almanlar yenilmisse biz de yenilmis sayilacagiz.

daha detayli kural aciklamasi icin lutfen (bkz: almanya yenilince biz de yenilmis sayildik)
  • orta çaplı depremlerle kutlanmaktadır. oha bina yıkılıyo lan..
  • gurbette bir salaklik ettik hadi bu maci kardes kardes cek arkadaslarla izleyelim dedik. erasmus ortami, kalabalik tabii dolmus fransizindan japonuna hintlisinden avusturyalisina bir suru insan. biz turkler kaldik 3-4 kisi. ilk yarinin sonunda sinirle barin disinda sigaralari icerken cek olmayanlar birer birer "ben cekleri tutuyorum yenicekler zaten" demeye basladi. daha da bir sinir bozuntusu, neden yalniz izlemedim ki su maci seklinde yakinmalar basladi. ama sonra..... sonrasi gercekten anlatilmaz yasanirdi. o cek arkadaslarin suratlarindaki kendinden emin siritisin birer birer silinmesi, diger ulkelerden insanlarin "bu inanilmaz, boyle oyun cevrilmez" diye birer birer turkiye'yi tutmaya baslamalari, ard arda gelen 2. ve 3. golde ne yaptigini bilmez sekilde cigliklar atmamiz ve mac bittikten bir saat sonra bile paris'in gobeginde sokaklarda duyulan korna sesleri. iste bu mac bana gurbet ellerde butun bunlari yasatmis mactir.
  • • milli takımımızın yine bizleri kanser etmek için zombi misali ölüp ölüp dirildiği,
    • nihat'ın mükemmel bir gol attığı,
    • arda'nın hem inancıyla hem de oyunuyla büyük takdir topladığı,
    • son dakikasında volkan'ın amatörlük dersi verdiği,
    • 1-0 dan sonra defansa çekilen çek'lere kapak olan,
    • alehimize hatalar yapan bir hakemin yönettiği,
    • 75 dakika kötü oynayan son 15 dakikada ise 3 gol atan bir takımın kazandığı,
    • alt komşuda havan topu, karşı komşuda uçaksavar, yan apartmanın çatı katında ise füze rampası olduğunu öğrenmemi sağlayan,

çok değişik, film gibi bir maç... hatta maç bile diyemiyorum, doğaüstü bir olay resmen...
  • 70 milyonun ömer üründül'ün sevinç haykırışına katıldığı maçtır.

(bkz: höeeüeeee)
hesabın var mı? giriş yap