• üzerine 55 puntoyla "mescid" yazan bir yerin yıkılmasıdır. okuması yazması olan ortalama zekadaki bir insanın mescid olduğunu anlayabileceği bir yapının..
  • rte'nin "kimbilir o mescitte ne biralar iciliyordu?" seklinde cevap verecegi gercek.

bosuna anlatiyoruz, adam gercekten kotu bir insan.
  • tayyipten açıklama beklenen durum. ha dur lan cehape varken, sen yıkar mısın hiç!
  • bazı yazarların adamlar nereden bilsin mescit olduğunu diyerek savunduğu olay. adam hani o parka girmeyecekti söz verilmişti? mescit olduğunu bilmese dahi girip yıkması kabul edilebilir bir şey mi? üzülüyorum size hakikaten çok üzülüyorum.

edit: belgeler konuşunca, haksızlık anlaşılınca entry sildiren eylemdir de aynı zamanda. öyle herşeye kaptırıyorsunuz işte kendinizi sorgulamadan. polis nereden bilsinmiş. başka bir şey istemiyoruz paslanmış beyinlerinizi biraz çalıştırın yeter.
  • polisin yanlışlıkla yaptığı bir eylem. biraz daha büyük yazsalardı keşke mescid yazısını;

https://twitter.com/…tus/344205393305673728/photo/1
  • camiye, imama yalancı diyen ve mescit yıkana bir de dini bütün deniyor ya bu memlekette, en çok da ona yanar, ona üzülürüm. ulan ben... neyse tıkandım yeminle. ulan dinsiz adamı dine imana soktunuz be haksızlıklarınızdan dolayı.
  • cami'nin bahçesindeki damacana ve banklar alınıp barikat yapıldı diye ortalığı velveleye veren kamiller nerde acaba? yoksa bir yerin cami ve kutsal olması için 4 duvar içinde mi olması lazım?
    din ve iman ile alakası olmayan hükümetin yaptırdığı eylemdir.
  • yapanın ne niyetle yaptığı bilinmez ama akla şu ayeti getirmiştir:

allah'ın mescitlerini, içlerinde o'nun adı anılıyor diye engelleyen ve onların yıkımı için uğraşan kişiden daha zalim kim olabilir!.. böylelerinin, o mescitlere girmeleri ancak korka korka olacaktır. böyleleri için dünyada bir rezillik vardır. âhırette ise bunlara çok büyük bir azap öngörülmüştür. (2:114)
  • meydanı ve meydanı savunanları savunmayınca başa gelendir. ne bekliyorduk, "dokunmayacağız" deyince dokunmayacaklarını mı?

hedefte bugün devrimciler vardı, ama esas itibari ile dağıtılmak istenen meydan ve park'taki toplam havaydı, o alanın özgürlük iklimiydi. ilkini düşürünce havayı dağıtmak zaten kolay olacaktı.

tuzağı gören gördü, görmeyen bastı. şimdi yapılması gereken o meydana ve park'a, gaz bulutlarının ardından sahip olduğu havayı yeniden katmak... devrimci örgütleriyle, mescidiyle, reviriyle, dayanışmasıyla...
  • kabesi iktidar olanların ortak yıkımıdır.
hesabın var mı? giriş yap