• sözlerini de yazayim tam olsun...
    giriş:
    yıl 1071, selçuklu sultanı alparslan, romen diyojen'e karşı cihat ilan etmiştir. bu cihat çağrısına kendileri gibi müslüman olan kürt devleti mervani`ler 10.000 atlıyla destek vermişlerdir. bugün kürt ve türklerin kardeşliğini sorgulayanlara duyrulur. kürt ve türkler allah'ın davası için bir araya gelmiş, kürt ve türklerin nikahını allah kıymıştır. allah'ın yazdığını kullar silemez, allah'ın yazdığını kullar silemez, allah'ın yazdıgını kullar silemez...

zer mircan turkusu ile devam ediyor:
    zer mircan iro iro
    dik wan da diki nivro
    ro li me bu sed u si ro
    zer mircan mircan mircan
    zer mircan nal gerdeni
    zer mircan işev isev
    dik wan da dike nive sev
    şev li me bu sed u si sev

rap bolumu:
    bu ne şiddet bu ne hiddet,
    ne bu kin ofke nefret bu kavga,
    herşeye muhalefet herkesle savaşta,
    sanki dedi mustafa kemal, yurtta savaş cihanda savaş,
    antep'i gazi, maraş'ı kahraman, urfa'yı şanlı kim yapti soyle
    çanakkale destanini kim yazdi soyle
    once allah sonra bayrak, irkciliga tovbe, tovbe...
    irkcilik en buyuk gunahtir gunah
    bunu yasakladi ya resulallah
    ne onun milliyetcisi ne bunun milliyetcisi,
    allah katinda makbul muhammed ummetcisi

nakarat:
    türk kürt kardeştir, ayrim yapan kalleştir.

rap olarak devam:
    analar aglamasin, yürekler sizlamasin,
    bariş gelsin ulkemize, fidanlar kirilmasin
    barişi saglayacak iman olur iman, bir elimde kuran, kulagimda ezan
    insanlara zulmetmeyin, zulüm evi viran olur hatta kabe olsa,
    bu bariş gelecek bedeli ölüm olsa, bedeli ölüm olsa

nakarat:

rap iyidir:
    kardeşlerin arasina fitne fesat sokmayin
    allah'in yazdigini bozmaya kalkişmayin
    kiyamete kadardir bizim kardeşligimiz
    bizi bize baglayan, cimentomuz dinimiz.
    açılım açılım istiyoruz açılım, kapatalım karaları ak gunlere açılım
    ak ak ak ak ak ak ak gunlere açılım
    açılım açılım demokrasi icin açılım, özgürlük icin açılım, kardeşlik icin açılım, barış icin açılım, inanç özgürlügüne açılım, düşünce özgürlüğüne açılım, muasir medeniyetlere açılım, açılım, açılım, açılım

super rap bolumu:
    türkü kürdü rumu ermeni azerbeycanli
    birakalim bu kavgalari siklaştiralim halayi
    haydi hep beraber halaya, come on everybody halaya,
    halaya, halaya, halaya...

tekrar zer mircan türküsü ba$liyor ve bu muk kemmel eser son buluyor... zer mircan turkusune yazik olmu$, gecmi$ olsun herkese...

ps: copy paste degil bildigin alinteridir. dinleye dinleye yazdim sozleri, bu cali$madan 6 saat sonra halusinasyonlar gormeye ba$ladim, ruh sagligim bozuldu, tedavi gerekecek sanirim. ama pi$man degilim.
    bu cok faideli eserin sözlerini duzgun yazabilmeme yardimci olan gnydgn karde$ime cok cok te$ekkur ettim.
  • şarkının içindeki bazı kişi, kurum ve kuruluşlar şöyle;
    allah
    mustafa kemal atatürk
    hz muhammed
    selçuklu sultanı alparslan
    romen diyojen
    türkler
    kürtler
    mervaniler ve 10 bin atlısı
    tarih dersi
    nikah
    halay
    rap
    ingilizce
    kürtçe
    açılım
    önerme (allah'ın yazdığını kullar silemez x 3)

valla birisi bana gelip; "öyle şeyler söyle ki içinde her şey olsun" dese bu kadar şey çıkartamam ortaya. nihat, çıldırdın mı birader?

bu arada şarkıda şöyle bir söz geçiyor; "bu barış gelecek bedeli ölüm olsa", bedeli ölüm olan barışın taa götüne koyyım.
  • "1071'de türkle kürdün nikahını allah kıydı" diyor şarkı. "neredeyse bin yıl süren gerdek gecesi bitse de birbirimizi şeyetmeyi bıraksak, birer sigara içsek üstüne huzurlu huzurlu" dese ne güzel olurdu. demiyor ama işte, lafı dolandırıyor ak ak ak ak ak falan diye.
  • başında romen diyojen'e karşı ilan edilen savaşa cihat, allah'ın davası filan deyip sonunda da "türkü kürdü rumu ermeni" aynı potada eritmeye çalışan öküzoğluöküz bir şarkı.
  • dünyada yapılmış en kötü şey.
    sadece müzik konusunda değil. sanat, spor, gökbilimi, traktör yedek parçaları gibi konuları da işin içine katsak yine de dünyada yapılmış en kötü şey.
  • çok ensest bi şarkı.

(bkz: come on everybody halaya)
  • akp açılımının şeysi. böyle açılıma böyle şarkı.

akp mitinglerinin olası parçası. çimentosu din, sanatçısı nihat doğan, rengi "ak" olanların şarkısı.
  • şaka sandığım şey! yazarlar yine dalga geçiyorlar zannettim; hatta sözlerine bakınca "ulan üşenmemiş adam kaç satır söz uydurmuş" diye düşündüm ama yanılmışım. şarkıymış.
  • allak bullak oldum nihat! n'aptın sen abi!

(bkz: allahım sana geliyorum)
  • milliyetcilerin gururunu oksamasi icin secilmis bi isim ve intro
    kurtler sevsin diye kurtce halay
    genel olarak apolitik genclik de uzak kalmasin, onlara da hos gorunsun diye "ismail yk"vari rap ritmleri
    ataturkculer icin "canakkale, ataturk"; dinciler icin "bilmemne ummet", "kulagimda ezan" filan gibi laflar, bi yerde de ak ak ak ak diye bagiriyor anlamadim akp yi mi ima ediyor yoksa amina koyim in kisaltmasi mi.
    acilimm acilim aciliiiiimmmmmm diye bagiriyo sonra, diskolarda calarken tam o an kizlar sutyenlerini mutyenlerin firlatirlar artik diye dusunuyorum
    kardesimizin kafasi bayagi karisik gibi ama bugun bu ulkede kimse bu denli genis bi kitleye hitap edemiyor, belki a milli futbol takimi bi nebze..
hesabın var mı? giriş yap