• iyi olmayacak bir durumdur. halk bu sorunu çözecek.
  • halkinin hala eskisi gibi cahil olduğunu sanan bünyelerin ordudan medet ummasını gösteren hayal. yapılacak bir şey varsa onu taksimdeki halk yapıyor şu anda. kimse 60 ve 80'deki gibi uyutulan bir halk beklemesin artık, darbenin ne getirdiğini de biliyor o halk, egemenliğin kendisinde olduğunu da.
  • ulan kaç kere yazdım sildim. sırf şu başlık tepeye çıkmasın diye yazmak istemiyorum ama diğer taraftan şerefsizliğin boyutunu gördükçe susmadan da edemiyorum. (bkz: söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil)

kıymetli padişahlarının tahtının halk tarafından sallandığını gören şakirt tebaanın mağdur edebiyatı hazırlıkları için bir tarafından uydurduğudur. lanet olsun sizin iktidar hırsınıza, lanet olsun sizin kendi halkının kanını döken imamın ordusu polisinize, lanet olsun size.
  • halkın iyice göte gelmesi demektir.
  • kesinlikle olmaması gerekendir. yaparsa halk yapar, yapamazsa durmak yok mee mee devam.
  • eger harekete destek vermek isteyen ordu mensubu varsa yolu bellidir. unuformasini cikarir taksime iner!

tekrardan: biz bu isi unuformasiz cozeriz
  • hangi ordu el koyacak? eğer türk ordusundan bekliyorsanız daha çok beklersiniz. bu olaya tepki gösterme ihtimali olan herkes ya sindirildi, görevden alındı ya da hapislerde.

tek yol devrimde. devrimi de halk yapar.
  • (bkz: ağıza alınması bile utanç verici sözler)

bir otokrasiden kaçıp ötekine sığınmak nasıl bir zekanın ürünüdür. bunu diyen arkadaş ben sivil vatandaşım demesin.
  • biz bu isi hallederiz unuformaya gerek yok
  • bugün ya da yarın hatta hiçbir zaman olmaması gereken durum. otursun oturduğu yerde, zaten başımıza bu belaları ilk başta, bu çok bilmiş ordu tayfası açtı. şimdi halkın arkasına saklanarak böyle bir şeye kalkışmaları da olumlu gidebilecek her türlü süreci sekteye uğratabilir. 30 yılda bir anasını ağlattınız bu ülkenin o darbelerinizle, artık bırakın bu işleri.
hesabın var mı? giriş yap