• çorba ya da pudingi pişirirken bir süre hep aynı yöne karıştırıp "alıştırdıktan" (?) sonra aniden ters yöne karıştırıp "şaşırtmak" (!)
  • sabah herkes uyurken çıkıp poğaça, simit alınır ve poşet kapının önünde bir yere gizlenir. herkes kalktıktan sonra "ben atıştıracak bir şeyler alayım" diye çıkılır ve 15-20 saniye sonra elde poşetlerle dönülür.

insanları kafayı yediklerine, zaman algılarının bozulduğuna inandırmak acayip kolay. asosyal bir adamım ama sırf bu şakayı yapacak yeni çevreler edineyim diye yeni arkadaşlıklar kuruyorum.
  • ertesi gün erken kalkma zorunlulugum olmasa bile bazen saati 7'ye falan kurup, alarm çaldığında kapatıp, oh istediğim kadar uyuyabilirim diyip tekrar uyuyorum.
  • sokakta terlikle yürürken terliği ayakla 5-10 adım öteye fırlatmak. yalın ayak yürüyüp tekrar giymek.
  • pudingin soğumuş pürüssüz yüzeyini öpmek.
  • restoranda hesap isterken elimle yazı yazar gibi yapıp, ağzımla sessizce "ananı sikeyim" demek. akabinde garsonun da "tabi efendim" diyip hesabı getirmesi.

çok net sapığım. orası ayrı.
  • otogara gidip, kalkış saati gelen otobüste uğurlayanı olmayan kişiyi aşağıdan belirlemek. herkes yakınına el sallarken o kimsesi olmayan kişinin gözünün içine baka baka ona el sallamak. çoğu kişi acaba bana mı el sallıyor diye önce kararsız kalıyor tepki vermekte, genelde mutlu olup karşılık veriyorlar. yalnız geçende bir dayı vardı aga, otobüsün camı olmasa o çektiği okkalı nah hareketiyle headshot yapıcaktı bana. amın feryadı niye kızdı bu kadar anlamadım. dostça bir uğurlamaydı sadece.
  • sınav esnasında, gözetmenlik yapan asistanlarla mütemadiyen göz göze gelerek benden şüphelenmelerini sağlamak.*
  • tam işemeye başlarken sifonu çekmek, akabinde kim önce bitirecek diye sifonla yarışmak.
  • cakmagin gaz dolu bolmelerindeki gaz seviyesini esitlemeye calismak.
hesabın var mı? giriş yap