• (bkz: gercek ise cok komik, ironi ise hic komik degil.)
    bu yazi* ironiyse lutfen bir hayrani hangi cumlede bunun citlatildini soylesin. su icimi kemiren suphe artik bitsin!
  • 11 mayıs'taki yazısının "lan oğlum, o koltuğa oturan aha böyle olsun mu" diye nihayetleneceği hissine kapıldım bir an.
  • 11 mayıs tarihli yazısını okurken son kupleye kadar "hmm yeni gelecek lider için parti içinde ve dışında söylenecekleri dile getirmiş" galiba diyor insan. son anıtkabir kısmısını okuyunca sağlam bi "çüş" çektim. aşk ı memnu senaristlerinin içtiğinden içmiş gibi geldi bana.
  • bugünkü "benden söylemesi" başlıklı yazısı şaka gibidir. hayır yani şakaysa bu yazdıkları komik değil eğer gerçekse çok vahim.
  • deprem sonrası beklenen mürekkep tsunamisi gelmiş ve ilişikteki yazıyı kalemşarrrlamıştır. sanırım chp başkanlık koltuğunun kendisine teklif edilmeyeceği belli olmuş, bu da üzmüş sayın y.ozdil'i. öyle hissettim. dert etmesin ya, yeni koltuk alır belki teşkilat ona. yaz yaz y.ozdil'im, partin sana koltuk pabuç alacak, alacak. valla bak. http://www.hurriyet.com.tr/….asp?yazarid=249&gid=61
  • baykal hakkındaki yazısını okumadım henüz ama şu videoda devletin görevi konusundaki düşüncelerine kesinlikle katılıyorum.

zamanın ötesinden gelen: tamam amına koyim sadaka mantığı olsun hep, hep kampanyalar falan, devlet bizden vergi alsın kendisine araba alsın memurlarına yüksek maaş versin, rüşvet gırla gitsin, bi de devletin görevini vatandaş yapsın, tamam! !
  • "anıtkabir" sözcüğünün en eğreti durduğu yazıyı da okumama vesile olmuştur sağolsun. biz mi fazla yönlü düşünebiliyoruz yoksa köşesinden seslenen abiler yanlış nabza şekersiz şerbet mi veriyorlar pek idrak edemiyorum artık. rüyamız hayrolsun*
  • normalde severek okuduğum ama 11 mayıs'ta yayınlanan yazısında tam anlamıyla saçmaladığını düşündüğüm yazar, baykal her ne kadar son olaydan sonra mağdur durumda olsa da, istifa etmek canı sıkılınca yapılan, sonra şaka deyip vazgeçilen bir şey değil, olmamalı. özdil'in yazısında da istifayı geri çekmek dışında bir ihtimal bırakılmamış, koltuğa oturacak olan da çok ağıt ithamlara maruz bırakılmış. tekrar edebilirim ki özdil bu sefer çok temiz saçmalamış.
  • bir partinin kendi icazetiyle genel başkan seçebileceğine -ya da seçemeyeceğine- kendisini inandırmış. kanaat önderi ya... ama ben size kanaat önderi olamazsınız demedim beyefendi, ombudsman olamazsınız dedim. çok yüksek bir kafa.
hesabın var mı? giriş yap