• bana daha cok, gecmiste evrin koşullarının ne gerektirdigi degil, ayni anlayis sonucu gelecekte evrin koşullarının ne gerektirebilecegini cagristiriyor. ondandir saygisizligim, kuculmem.
  • muş'taki bir çeşmenin üzerine,

"kürde fırsat verme ya rab
    dehre sultan olmasın.
    ayağını çarık sıksın
    asla iflah olmasın.
    vur silleyi, al haracı
    karnı bile doymasın.
    ol çeşmeden
    gavur içsin, rum içsin
    kürde nasip olmasın."

yazdırdığı rivayet edilmektedir. yazdırdıysa vardır bir sebebi. vardır canım. o dönemin koşulları falan filan işte. hem bir kere sorun. sorun ki niye yaptı.
  • fenerbahçe için şu dörtlüğü yazdırmıştır.

fenerbahçe ye fırsat verme ya rab
    lige şampiyon olmasın
    ayağını krampon sıksın
    asla iflah olmasın.

neymiş yavuz sultan selim fenerbahçe düşmanıymış ben demiyorum lan rivayet öyle, ekmek arabası çarpsın ki.
  • yaşadığı döneme dair kpss de sorru çıkmayan osmanlı padişahı. seveni olarak üzüldüm şahsen.
  • bir gün dünya haritasına bakarken '' dünya bir padişaha yetecek kadar büyük değilmiş! '' demesi cihangirliğini gösteriyor. yiğit ve heybetli, şair ve hoşsözlü, kılıç ve kalem sahibi, sert ve mert sultan.
  • döneminin en büyük müslüman katillerinden birisidir. iran seferiyle kızılbaş, mısır seferiyle çerkes katliamı yapmıştır. 16.yy'a kadar gaza politikası izleyen imparatorluk tebasına müslüman halka saldırmayı meşru hale getirebilmek için kızılbaşların rafızi-dini terketmiş- olduğunu, çerkeslerin de mısır'daki müslümanları koruyamadıklarını bahane etmiştir.
  • filmi çekilen büyük sultan. şimdi kalkıp millet aya* biz yaya muhabbeti de yapmak istemiyorum ama eğer bu filmin fragmanı gerçek ise ve yapabileceğimizin en iyisi bu ise, yapmayın daha iyi sevgili kardeşim.
    (bkz: gözlerime inanamıyorum sayın seyirciler)
  • fragmandan anlayabildiğim kadarıyla yerli 300 olacak bu film. o sonda konuşan şeyin ne olduğunu anlayamasam da onlara süper bi slogan önerim var:

(bkz: this is çaldıran)
hesabın var mı? giriş yap